To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - [T200] Elektryczne Szyby

beniusz - 2014-03-13, 19:23
Temat postu: [T200] Elektryczne Szyby
Jako, że Aveo, które posiadam jest już leciwe i dosyć słabo wyposażone, i pomimo drugiego samochodu w garażu, pozostaje sentyment, jakoś tak, od tego roku, razem z nadchodzącą wiosną zamierzam parę rzeczy poprawić.

Chodzi mi o montaż elektrycznych szyb (tylko z przodu). Rozumiem, że musiałbym zmienić boczki, poprowadzić instalację i zamontować siłowniki.

Czy natomiast ktoś takie coś wykonywał? Wie jak krok po kroku to zrobić akurat w tym modelu? Czy jest to w ogóle opłacalne? Może jakiś tutorial ktoś ma (widziałem parę ruskich filmików ale o szybach nic)?

Ogólnie szukam opinii, czy sobie darować, czy nie. Samochód służy głównie do dojazdów do pracy i z racji braku klimatyzacji w lecie przydałoby się otwieranie okien z przodu, szczególnie bez sięgania do korbki po stronie pasażera :)

chevy_power - 2014-03-14, 10:39

Tyle co się doczytałem to, że możesz podłączyć zasilanie bezpośrednio z akumulatora. Z teoretycznego punktu widzenia da się ale z praktycznego dużo zabawy z tym będzie. Mimo potrzeby zmiany boczków dochodzi jeszcze montaż siłowników w każdych drzwiach i potrzeba przeprowadzenia kabli w wiązce drzwi, chyba, że są już tam gotowe i wystarczy wpiąć siłownik (całkiem możliwe). W moim manuale niestety nie ma wzmianki o takim tuningu :-(

Przekalkuluj czy bardziej nie opłaci Ci się wycięcie dziury na szyberdach. Ja bym chciał mieć u siebie taki :-)

pozdravka.

chevy_power - 2014-03-21, 11:45

Esjot mnie naprowadził z tematem elektrycznych szyb. Ale Beniusz, tłumaczenie to już Twoja broszka :-P
http://chevrole.org.ua/la...odyomnikov.html

pozdravka