To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Klima przy nawiewie na szybe dzia?a permanentnie

rwicik - 2014-03-13, 19:56
Temat postu: Klima przy nawiewie na szybe działa permanentnie
W nawiązaniu do tego tematu: http://www.forum.chevrole...?t=1068&start=0
zgłosiłem do centrali, że na najbliższym przeglądzie chciałbym naprawić usterkę polegającą na braku sygnalizacji włączenia się klimatyzacji przy przełączeniu nawiewu na szybę i niemożliwości wyłączenia klimatyzacji mimo, że przełącznik działa i sygnalizuje jej włączanie i wyłączanie.
Miła pani Iwona o królewskim nazwisku poprosiła o VIN i obiecała pomoc :mrgreen:

wszim - 2014-03-14, 00:18

Intrygujące. Jeżeli teraz się okaże że jednak da radę to skorzystam z precedensu i będę drugi w kolejce.
elkolendo - 2014-03-14, 13:28

powodzenia! jeśli Ci się uda, to ruszymy za Tobą :)
JohnnyBeGood - 2014-03-15, 08:19

Skąd wiecie, że klima w danym momencie pracuje? Jak to w praktyce ustalić, przy tym całym zamieszaniu z kontrolkami? W czasie jazdy oczywiście, bez podnoszenia maski i nasłuchiwania sprężarki.
krecik - 2014-03-15, 13:03

ciekawe teraz pisze system kontroli jakości powietrza (AQS) jest tylko w wersji LTZ a ja mam LT+ z 2012 my2013 i posiadam przycisk i się swieci jak nacisnę może to nie działa wogole
rafic - 2014-03-15, 13:24

Też mam ten cały AQS w LT 2012 MY2012 z tego względu, że mam wersję na rynek fiński i one były zupełnie inaczej wyposażone niż te krajowe. A czy się załącza klima to można sprawdzić na postoju naciskając przycisk nawiewu na szybę i obserwowanie obrotów na biegu jałowym. Powinny dość drastycznie spaść gdzieś do około 600 na jakąś sekundę. Po za tym jak będzie cieplej to odczujesz też chłodniejsze powietrze bez ruszania pokrętła od temperatury.
rwicik - 2014-03-15, 14:32

JohnnyBeGood napisał/a:
Skąd wiecie, że klima w danym momencie pracuje? Jak to w praktyce ustalić, przy tym całym zamieszaniu z kontrolkami? W czasie jazdy oczywiście, bez podnoszenia maski i nasłuchiwania sprężarki.

Sprawdź na postoju.

rwicik - 2014-03-21, 14:50

elkolendo napisał/a:
powodzenia! jeśli Ci się uda, to ruszymy za Tobą :)

Marnie to widzę.
Pani z centrali napisała, że mam po prostu zgłosić się do ASO, a oni będą monitorować efekty ich pracy :)

wszim - 2014-03-21, 22:32

No to czemu czarno? Wg mnie jest dobrze bo co niby monitorować, chyba to żeby ci odłączyli tą automatykę?
rwicik - 2014-03-22, 09:20

wszim napisał/a:
No to czemu czarno? Wg mnie jest dobrze bo co niby monitorować, chyba to żeby ci odłączyli tą automatykę?

Mam nadzieję, że monitorowanie będzie polegało na podpowiadaniu ASO co ma zrobić i nie będę musiał tam udać ponownie.
Gorzej, jeśli pojadę i nic nie zrobią, a monitorowanie zacznie się po bezowocnej wizycie.
Szkoda mojego czasu.

Michał Latacz - 2014-05-16, 12:00
Temat postu: Re: Klima przy nawiewie na szyba
rwicik napisał/a:
Zgłosiłem do centrali, że na najbliższym przeglądzie chciałbym naprawić usterkę polegającą na braku sygnalizacji włączenia się klimatyzacji przy przełączeniu nawiewu na szybę i niemożliwości wyłączenia klimatyzacji mimo, że przełącznik działa i sygnalizuje jej włączanie i wyłączanie.
Miła pani Iwona o królewskim nazwisku poprosiła o VIN i obiecała pomoc :mrgreen:

A czytałeś instrukcje obsługi?
Tam masz wyjaśnione...;)

wszim - 2014-05-16, 19:25
Michał Latacz napisał/a:

Tam masz wyjaśnione...;)

O czym piszesz. Co niby jest wyjaśnione w instrukcji obsługi?

Michał Latacz - 2014-05-16, 20:49
wszim napisał/a:
Michał Latacz napisał/a:

Tam masz wyjaśnione...;)

O czym piszesz. Co niby jest wyjaśnione w instrukcji obsługi?

:)

Samochód ten jest tak zbudowany tzn. Przyciśnięcie przycisku z nadmuchem na przednią szybę uruchamia między innymi sprężarkę klimatyzacji.
Kontrolka od klimy wtedy się nie świeci.
W tym samochodzie nie włączysz nawiewu na szybę samą bez włączania klimy.
Mnie tez to irytuje, ale tak został zrobiony. Tak jest u wszystkich i u mnie też.
Musimy się do tego przyzwyczaić :)

wszim - 2014-05-16, 21:09

Ja się nie zapytałem jak jest zbudowany.
Cytat:
Przyciśnięcie przycisku z nadmuchem na przednią szybę uruchamia między innymi sprężarkę klimatyzacji. Kontrolka od klimy wtedy się nie świeci.

Podaj proszę gdzie w instrukcji jest to zapisane skoro zarzucasz nie przeczytanie instrukcji. Bo w mojej instrukcji nie ma. Ba, jest za to napisane, że odszranianie mam na opcji którą mogę wyłączyć, ale tu instrukcja mija się z prawdą bo takiej pozycji w ustawieniach menu komfortu nie mam.

bimbaj4 - 2014-07-07, 16:59

A to ja dziś opiszę sytuację, którą zauważyłem z klimatyzacją. Po pracy wsiadam sobie do auta, gorąc straszny (31 stopni), włączam klimę i sobie jadę. Po ok 10 minutach jazdy wyłączam klimę, bo w zasadzie jestem niedaleko od domu, a w aucie panuje przyjemny chłód, temperatura ustawiona na 19 stopni. Na chwilę później na zewnątrz zaczyna sobie padać deszcz, w środku robi się parno. Ruszam pokrętło od temperatury na 17 stopni i..... włącza się klima! Sama! Włącza się na 100% bo przy obecnej temperaturze na zewnątrz, nie jest możliwe (i nie jest realne!) uzyskanie tak przyjemnego chłodu wydobywającego się z kratek. Dodam, że nawiew jest ustawiony na frontowe kratki (nie na szybę przednią), system AQS jest włączony. Zatem... O co chodzi? Czy ktoś też coś takiego zauważył? :-o