To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Epica - Pro?ba o ocen? Chevroleta Epica

MarcinekNu2 - 2016-05-13, 05:12

Ale egzemplarzy powyżej 20 tyś prawie nie ma.
MrFabulous - 2016-05-13, 08:00

Moim zdaniem kto ma dobry egzemplarz ten woli jeździć. Zauważ, że prawie wszystkie są sprowadzone i pewnie w podobnym stanie technicznym i wizualnym. ;-)
MarcinekNu2 - 2016-05-16, 08:10

Oglądałem kolejną, tym razem srebrną włoszkę. Blacharsko stan naprawdę niezły (kilka elementów malowanych, trochę zaprawek do zrobienia i raczej tyle), korozyjnie super, zero jakiejkolwiek rdzy. Wewnątrz mimo prania w wielu miejscach syf, taki co wszedł w szczeliny i materiał i pewnie długo nie wyjdzie. Przebieg 171000 km, kierownica mocno wytarta ale jeszcze akceptowalnie, wytarcie na boczku od łokcia (swoją droga kiepskie te materiały), ogólnie mało zużyta. Tym razem silnik 2.0 R6, rocznik 2006/2007, wiec nie młody. Wszystko elektrycznie i elektronicznie sprawne o dziwo, tylko kontrolka od poduszek nie miga przy starcie, więc kiedyś złapała błąd. Przekładnia bez wycieków i nie stuka, wymienione tylne wahacze (były w samochodzie) i świece. No i tu jedyny poważniejszy zonk, na jaki trafiłem. Zbiorniczek od płynu ze śladami pęknięcia (wiem bo podobnie miałem w Nubirze – rozsadziło w końcu zbiorniczek i po pół roku lub więcej poszła uszczelka pod głowicą) i dodatkowo płyn a raczej zwykła woda na zero. Jest wyciek gdzieś spod spodu zbiorniczka ale facet z komisu powiedział, że wymyślam i tak powinno być. Dodatkowo oglądałem świece z tego samochodu bo sprzedający wymienił, nie wiem czy to zamiennik oryginałów bo były 3-elektrodowe ale wszystkie były czarne, rura wydechowa także. Może to kwestia odpalania. Zresztą po odpaleniu samochód próbował zgasnąć chyba ze 3 razy, potem się ustabilizowały obroty. Samochód oczywiście z gazem.
Także sumując dla stanu karoserii bym kupił, poza tym srebrny ładnie ukrywa niedoskonałości ale boje się, że będzie silnik zaraz do roboty, rozsadzony zbiorniczek z wyciekiem to nie bierze się znikąd. Poza tym woda zamiast płynu, to też dobrze nie świadczy. Trzeba by się przejechać na pomiar ciśnienia i oglądnąć go mechanicznie. A i choroba wie co za przyczyna, może długie stanie, bo dłuższy czas klapał jeden samo regulator w silniku.
Cena 17999 zł, realnie bierze za nią 17400 zł ni grosza mniej. Nie wiem czy dokładać 10 tyś do swojego by zyskać raptem 2 lata.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group