To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Oświetlenie wnętrza

Johny - 2014-12-15, 23:34

Według mnie oświetlenie Captivy różni się od Cruza.

U siebie poprowadziłem jeden przewód od przedniej lampki do podświetlenia stacyjki. Można ten przewód poprowadzić z przedniej lampki do środkowej, ale u mnie przeszkadzał szyberdach. Do podświetlenia stacyjki dochodzą dwa przewody, masa i plus 12V pojawiające się po otwarciu drzwi. Mój nowy przewód podłączyłem właśnie d tych +12V.
W przedniej lampce mamy dwie żarówki które fabrycznie zapalają się przyciskami. Jeden styk obu żarówek jest połączony razem i podłączony do masy, drugi styk każdej żarówki jest połączony z odpowiednim wyłącznikiem i poprzez te wyłączniki do stałego +12v.
Właśnie do tego drugiego styku przylutowałem diody prostownicze ( po jednej do każdej żarówki) a wolne końcówki diod połączyłem razem i podłączyłem do nowego przewodu z podświetlenia stacyjki.

Pozdrawiam Johny

C77 - 2014-12-16, 18:57

Johny, a możesz zrobić zdjęcie tego podświetlenie stacyjki?
Może dałoby rade zaadoptować je do innych modeli <mysli>

i jeszcze jedno... ponoć w niektórych wersjach Captivy jest fabryczne podświetlenie nóg, masz coś takiego?

Johny - 2014-12-16, 19:24

C77 w captivie jest oryginalne podświetlenie, jest to plastikowy przezroczysty pierścień z żarówką umieszczony dookoła stacyjki, który podświetla się razem z lampkami oświetlenia wnętrza.
Podświetlenia nóg nie mam, ale myślę czy nie dołożyć.

C77 - 2014-12-16, 19:30

Johny, a na jaki kolor ono fabrycznie świeci? podświetlenia przycisków kokpitu?
Johny - 2014-12-16, 19:34

zielony
C77 - 2014-12-17, 11:26

Teraz widzę :-D

Ponoć w Epice jest to samo. Ale pod Cruze bardziej kolorystycznie podchodziłaby wersja z nowszej Captivy:

a tutaj widać fabryczne podświetlenie nóg :->

AREQ - 2015-12-15, 22:26

w Captivie niema oświetlenia w przodzie
po otwarciu drzwi świeci sie tylko środek i tył pasażerów

amam elektryka magika który mi to przerobi tak żeby przód świecił - myśle że jest to tylko kwestia przeciągnięcia dodatkowego kabelka ze środka lampki do przodu
ale dokładnie jak to zrobie to opisze

C77 - 2015-12-17, 17:55

Jeśli steruje tym BCM podobnie jak w Cruze, to trzeba przeciągnąć 3 dodatkowe kabelki
http://forum.chevrolet.or...r=asc&start=120

Marianusz - 2016-02-16, 13:19

Mi się wydaje że w Captivie jest tak samo . Ale to może ktoś potwierdzi.
daro 11 - 2016-03-06, 10:44

witam też poprawiłem fabrykę w oświetleniu przedniej lampki tylko zasilanie poprowadziłem od środkowej lampki w podsufitce , przewód szary po lewej stronie kostki zbadaj kontrolką ten co ma napięcie po otwarciu drzwi a potem gaśnie po paru sekundach potem dwie diody skierowane przepływem w stronę lampki i przylutowane do prawej i lewej ścieżki ale za wyłącznikiem wszystko działa światła, się zaświecają wszystkie trzy po otwarciu drzwi i potem gasną, a włączanie lampek na przyciskach pozostało bez zmian mam nadzieję że się komuś mój opis przyda :-) :-) :-)
dukaki - 2016-07-20, 09:00

to jest normalne tak wlasnie powinny sie swiecic poczytaj w instrukcji :)