To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - D?wi?k podczas zapalania samochodu tak jakby pali? na 2 gary

elgato - 2014-12-14, 20:13
Temat postu: Dźwięk podczas zapalania samochodu tak jakby palił na 2 gary
Witam !

Ostatnimi czasy nieregularnie podczas odpalania samochodu np. po nocy czasami po kilkugodzinnej przerwie słychać tak jakby odpalał na cylindry a więc potrzęsie tak jakby nie miał mocy i za chwilę zgaśnie w powodu małych obrotów (tak to sobie wyobraziłem). Robiłem także test że kończyłem jazdę na benzynie i nazajutrz gdy odpalałem wydawało się jakby problem znikł lecz dzisiaj dojeżdżając do domu wyłączyłem LPG i przejechałem jakieś 700 metrów na benzynie poczym zgasiłem i odpaliłem samochód kilka razy i problem powrócił. Zrobiłem nagranie audio - czy ktoś mógłby spróbować odnieść się do tematu.

P.s. Wymieniałem świece na BRISK
Pojawiła się kontrola silnika (problem z mieszanką) na luźnych obrotach na LPG trochę wariuje w okolicach 1000 obrotów i poniżej.
W środę jadę do MIDA GAZ aby sprawdzić gaz.

kubab - 2014-12-16, 20:04

Trochę podobnie mi brzmiało i w serwisie stwierdzili, że problem jest w rozrządzie. W ramach gwarancji mi go wymienili i problem się już nie powtórzył. Proponuję więc odwiedzić serwis.
elgato - 2014-12-17, 11:22

Mechanik ustawił mapę benzyny przez co prze dwa dni jazdy tylko na benzynie problem sie nie pojawił a obroty zrobiły się bardzo przyjemne dla ucha. Dzis znalazlem się w Mida Gaz w Dąbrowie i okazało sie ze mam rozregulowane wtryski ale nie chcac ich naprawiac postanowiłem, że wymieniam listwę na Barracudę. Dam znac dla potomnosci jak sie to sprawuje.