To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Aveo - [T200] AVEO 1,2 brak biegów

roza - 2015-01-15, 13:19
Temat postu: [T200] AVEO 1,2 brak biegów
W moim Aveo nagle przestały wchodzić biegi 2, 4 i wsteczny linka jest OK. czy to może mieć związek ze skrzynią biegów. POMPCY!!!
chevy_power - 2015-01-15, 15:18

Prawdopodobnie synchronizator padł. Wymiana do tanich, jak na nasze auta, nie należy ale też nie jest droga.
Wizytacja u mechanika i wymiana synchronizatora.

mpm - 2015-01-15, 19:46

Witam. Taka usterka wymaga interwencji fachowca, lub wizyty w serwisie. Bieg 2, 4, oraz wsteczny nie są ze sobą powiązane, są na oddzielnych tzw. "przesuwkach" wewnątrz skrzyni b.
Zużycie synchronizatorów objawia się zgrzytaniem przy próbie włączenia biegu w czasie jazdy, natomiast gdy samochód stoi powinien "wskoczyć". Wsteczny w tym modelu o ile wiem nie jest zsynchronizowany. Problem może dotyczyć mechanizmu lewarka zmiany biegów, bądź pozostałych elementów na zewnątrz skrzyni b. Istnieje oczywiście możliwość usterki wewnątrz skrzyni b. Można spróbować załączyć usterkowe biegi z komory silnikowej, bez użycia lewarka. Jeśli to się uda, to znaczy, że problem nie tkwi w skrzynce b. Zaznaczam, iż wszystko co napisałem, oparte jest na raczej skromnych informacjach uzyskanych od Ciebie.

roza - 2015-01-16, 08:26

Dzięki za pomoc .Wcześniej nic nie zgrzytało czasami wyskakiwał 5 bieg po prostu rano odpaliłam samochód i wrzuciłam wsteczny a tu nic i tak to się zaczęło. Znajomy również mówł że to raczej nie synchronizator i właśnie poradził bez linek sprawdzić przy skrzyni czy wchodzą biegi. Dziś sprawdza i napisze jak jest. Może jeszcze jakieś sugestie , wszystkie porady mile widziane.
roza - 2015-01-16, 11:06

Jestem po sprawdzeniu biegów przy skrzyni, wszystkie wchodzą. Nie wiem co dalej, bo linka jest ok. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group