To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Cruze - Chevrolet Cruze - Rozsądny Wybór

Krzysiek_81 - 2015-09-01, 16:51

Kolego,

Nie wiem czy jakikolwiek (normalny) samochód jest wart 4h jazdy, szczególnie że jak koledzy piszą, cena nie jest jakoś specjalnie atrakcyjna a na portalach motoryzacyjnych co drugi samochód jest sprzedawany z powodu kopotów finansowych lub nieoczekiwanej operacji gardła domowego kanarka.

C77 - 2015-09-01, 22:28

Pawel85, lepiej znajdź sobie Cruze 1.6 na miejscu w Trójmieście i weź go na jazdę próbną,
zaoszczędzisz sobie rozczarowań, nerwów, czasu i kasy na przejazd :wink:

Teraz trochę tego już naściągali i w prawie każdym komisie jakiś stoi <yes>

Zajjack - 2015-09-02, 07:42

Skoro homologacja na LPG jest do 2025 więc prawdopodobnie gaz włożony już w PL, znając życie facet czuje, że coś jest nie tak (1,6 i jego głowica raczej gazu nie lubią) więc próbuje pozbyć się bliskich kłopotów. Auto ma spory przebieg + LPG więc weź uwagę, że prawdopodobnie niedługo będzie wymagało regulacji luzów zaworowych a niestety w tym przypadku koszt możne okazać się znaczny - szczególnie jak oszczędzisz i oddasz do tanich patałachów potrafiących silnik co najwyżej rozebrać a nie złożyć.
LPG jedna prosta zasada - silnik nie ma hydrauliki lub regulacji śrubką (najlepiej 8 zaworów a nie 16) to nie wkładasz LPG jak nie chcesz mieć kłopotów.
A teraz czekam na hejt miłośników LPG we wszystkim co ma silnik :-P

Pawel85 - 2015-09-02, 10:08

Ta osoba kupiła samochód od osoby która zajmuje się sprowadzaniem samochodów i naprawy zrobiła jak dla siebie, są na to faktury, i chyba jak auto jest sprowadzana to wymagana jest homologacja? więc nei sądze że gaz był teraz zakładany... Co ile się robi regulacje i jaki to koszt?
MarcinekNu2 - 2015-09-02, 11:18

Homologacja na butlę to w Polsce 10 lat. Więc wychodzi, że butla była włożona w 2015 roku. Ktoś kto zakłada gaz i ładuje w niego 3000 zł i zaraz samochód sprzedaje wydaje się nie do końca pewny.
Pawel85 - 2015-09-02, 13:04

Butla od nowości w samochodzie jest, samochód ściągnięty do Polski, butla wyciągnięta przez serwis BRC i zawieziona do homologacji co potwierdza decyzja ITD
szczuplin - 2015-09-02, 21:57

za pięknie to wygląda z tym gazem.
Pawel85 - 2015-09-03, 11:19

No jak za pięknie? Po sprowadzeniu samochodu trzeba zrobić homologacje tak? więc to zostało zlecone serwisowi BRC, straszycie kurcze że hej :) samochód nie mial żadnych szkód to potwierdzone, dla odmiany samochód który stoi w salonie miał dwie szkody a pan który ze mną rozmawia twierdzi że jedną :)
rafic - 2015-09-03, 12:27

Jeśli gaz był montowany we Włoszech to butla i tak musiała być jeszcze raz legalizowana przy rejestrowaniu samochodu w Polsce więc nie widzę problemu. Jedynie na twoim miejscu wziął bym na warsztat i sprawdził jak wygląda luz na zaworach, bo z tym może być różnie a naprawa do dość droga zabawa. I tak jak mówił C77 przejedź się tym samochodem z silnikiem 1.6 i zobacz czy Ci starczy mocy, bo dla mnie 1.8 do normalnej jazdy to jest minimum. Nawet sam czas do setki to różnica 2s.
Krzysiek_81 - 2015-09-03, 12:33

Straszycie? Koledzy raczej też wyznają zasadę, że lepiej 2 razy sprawdzić, niż raz żałować, a jeśli przypadkiem niszczymy czyjeś marzenia, że Cruze 1.6 LPG jest megaokazją po którą warto jechać na drugi koniec Polski, to zawsze możesz nas nie słuchać, kupić, szanować, etc. Wolny wybór.
Pawel85 - 2015-09-03, 14:05

Spokojnie, bez spinki :) ja rozumiem tą zasade i szanuje, także ją podzielam dlatego na swoje sposoby coś też tam sprawdzam, to nie jest tak że jedyne co robię to siedzenie za biurkiem i ślinienie się do Cruza 1,6 z lpg :) po prostu jakaś merytoryczna dyskusja mnie interesuje bo tak parę osób pojechało po tym gazie że montowany musiał być w PL a tylko jedna osoba zauważyła że do samochodu sprowadzanego trzeba robić homologacje stąd ważność na 10 lat :) zarejstrowałem się tu w celu rozmowy z doświadczonymi użytkownikami tego Samochodu.
Co do Cruza to silnik miał diagnostyke i nie wymaga jakiś korekt, niby wszystko jest ok czego dowodem są zdjęcia papierków które dostałem a reszta wiadomo do wglądu na miejscu, jechać zamierzam ze swoim mechanikiem i to nie na drugi koniec Polski bo Gdańsk i Łódź nie leżą na przeciwnych biegunach naszego cudownego kraju ;)

swoja drogą mniej więcej regulacja o której mowa w późniejszym terminie to jaki koszt?
czy owe luzy by przeszkadzały w użytkowaniu tego samochodu tylko na benzynie?

rafic - 2015-09-03, 17:07

Przeszkadzają, bo to powoduje wypadanie zapłonów. Ktoś coś kiedyś pisał, że w 1.8 to jest koszt jakieś 800 zł z tego co dobrze pamiętam. W 1.6 na pewno będzie podobnie. Jeśli jedziesz z mechanikiem to na miejscu możesz sprawdzić te luzy zaworowe tylko wystarczy mieć suwmiarkę.
wszim - 2015-09-03, 23:31

Pawel85 napisał/a:
czy owe luzy by przeszkadzały w użytkowaniu tego samochodu tylko na benzynie?

rafic napisał/a:
Przeszkadzają, bo to powoduje wypadanie zapłonów.

"Owe luzy" to raczej ich zanikanie/zmniejszanie się co stanowi problem bo docelowo powoduje niedomykanie zaworów. Nie tyle wypadające zapłony są problemem co szybkopostępująca w takiej sytuacji destrukcja gniazd zaworowych - wypalenie i poważna awaria głowicy.

Maidenman - 2015-09-04, 02:02

Jak na moje to ta cena + ten przebieg to duuużo za dużo. Za podobne pieniądze można kupić Cruzy 2011-2012 w silniku 1.8. Rocznik 2009 na już 6 lat :/
Pawel85 - 2015-09-04, 09:05

Maidenman napisał/a:
Jak na moje to ta cena + ten przebieg to duuużo za dużo. Za podobne pieniądze można kupić Cruzy 2011-2012 w silniku 1.8. Rocznik 2009 na już 6 lat :/

a gdzie takie można kupic? pokażesz? :)