To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Aveo 1.2 tarcze i klocki

tomekrus - 2015-03-22, 12:56
Temat postu: Aveo 1.2 tarcze i klocki
witam,

czy wiecie może jakie tarcze/klocki bedą pasować do aveo (1.2 86km, 15")
szukam na allegro - czasami jest informacja że pasują te od cruze'a (a więc i od astry J), czasami wręcz przeciwnie

może jesteście też w stanie polecić jakieś tarcze/klocki - rozsądny kompromis pomiędzy ceną i jakością

będę wdzięczny za pomoc.

Pro+X - 2015-03-22, 14:16

Bierze sie i szuka w specyfikacji producenta rozmiarów tarcz i klocków pod konkretne auto i rozmiar koła, poźniej sprawdzasz w sklepie elektronicznym specyfikacje przy sprzedażową czy pasują rozmiarem . Do osiagów Aveo i masy wystarczaja jakies zwykłe bo i tak są bardzo mocne ale zainteresuj sie bębnami z tyłu raczej bo widziałem skuteczność hamowania bebnów na wykresie i tam może ładuj części też zwykłe .
mariusz_and - 2015-03-24, 17:55

To ile masz nalatane że musisz już zmienić tarcze i klocki ?? u mnie jak na razie 36 tysi na buzdziku, ale klocki powinny wystarczyć do następnego przeglądu :-)
chevy_power - 2015-03-24, 18:26

mariusz_and napisał/a:
To ile masz nalatane że musisz już zmienić tarcze i klocki ?? u mnie jak na razie 36 tysi na buzdziku, ale klocki powinny wystarczyć do następnego przeglądu :-)

Ja na obecnych klocka zrobiłem prawie 60 tys. km!!! :-) Mechanik ostatnio stwierdził, że jeszcze oblecą do wymiany oleju, czyli niecałe 5 tys. km :-)

Marcin - 2015-04-03, 09:13

a jakiej firmy byście polecili klocki i tarzce do aveo ? a od jakich firm trzymać sie z daleka (tak z doświadczenia waszego)
tomekrus - 2015-04-04, 09:32

mariusz_and napisał/a:

mam 55 tyś wiec do końca klocków powoli się zbliżam. W czerwcu szykuje się wyjazd urlopowy na prawie 4 tys km więc dobrze byłoby je wymienić. Co do tarcz nie są oczywiście jeszcze zużyte - przy hamowaniu zacząłem jednak czuć lekkie wibracje, w związku z czym zastanawiam się czy nie wymienić ich razem z klockami