To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Pojemność układu chłodzenia w Cruze

pablo1 - 2016-07-03, 22:00

Jeśli chodzi o płukanke to nie myślałem o tym. Zobaczymy. Narazie Zlokalizowalem korek spustowy he he
C77 - 2016-07-06, 11:22

pablo1 napisał/a:
Nie wiem czy lać ten płyn GM czy jakiś inny. W poprzednich autach miałem dynagel .
Pozdrawiam


Bierz to co polskie bo każdy Polak ma polski organizm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.borygo.pl/produkty/borygo-premium

pablo1 - 2016-07-06, 23:03

No jak Narazie to trzy płyny biorę pod uwagę. Dynagel, GM i ten borygo ewentualnie. Tylko nie wiem co z tym oringiem na tym korku? Czy trzeba go wymienić czy nie ma potrzeby.
C77 - 2016-07-10, 00:56
Temat postu: Korek spustowy chłodnicy Cruze
Raczej nie dostaniesz tego oringa osobno
bo GM sprzedaje go tylko razem z korkiem - jako jedna część
(casus oringów na elektrozaworach)
może w praktyce można by coś dobrać, gdyby znać dokładne wymiary.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


BTW. znalazłem że temperatura wrzenia dla dexcool 50/50 to 129.C
(zamarzanie było znane wcześniej -37.C)
można sprawdzić i porównać jakie dokładnie ma konkurencja.

pablo1 - 2016-07-10, 23:29

Z tego co patrzyłem na kilka płynów to temperatura wrzenia była od 110 do chyba coś do 139.
Jeśli chodzi o zamarzanie to minus 37 jest przy koncentracie GM jeśli się go z wodą pół na pół robi.
Gotowy płyn GM ma temperaturę do minus 27 i taka wszyscy mamy u siebie jeśli mamy dalej oryginalny płyn :-)

C77 - 2016-07-11, 14:26

Hmm... czyli GM do odpowiednio rozcieńczonego płynu chłodniczego dolało jeszcze trochę wody? :-D

coś mi świta że to było uzależnione od strefy klimatycznej w którą wysyłali Cruzaki.

pablo1 - 2016-07-11, 23:51

Podejrzewam ze tak. Na ostatnim przeglądzie gwarancyjnym sprawdzili mi właśnie i tez się zdziwiłem ze mówili że jest wszystko w porządku bo do 27 na minusie im pokazuje. A człowiek od zawsze wie ze w granicach -35 płyny maja parametry.
C77 - 2016-07-12, 13:19
Temat postu: GM dex-cool -27 WTF?
OMFG! Masz rację :shock:

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Wygląd na to że GM nawet nie przestrzega własnych norm :-P

Ciekawe czy ma to jakieś przełożenie na temperaturę wrzenia i odprowadzanie ciepła
bo na zamarzanie już wiemy że może mieć :evil:
http://forum.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=3724

C77 - 2016-07-21, 23:06

pablo1 napisał/a:
Tylko nie wiem co z tym oringiem na tym korku?


Jeszcze co do oringu na korku to jego wymiana tylko jeśli jest on fizycznie uszkodzony,
jeśli cały to można stosować przez szereg wymian płynu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group