To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Chlapacze

grzego112 - 2010-01-22, 20:19
Temat postu: Chlapacze
Koledzy ,ma ktos zamontowane chlapacze na aveo ? Najlepiej Htb. Jak to wyglada , nie szpeci auta ? A przede wszystkim co one daja ?? ??
jar76 - 2010-01-22, 20:55

Ja nie mam ale widziałem zamontowane właśnie na HB i bardzo fajnie wyglądają . O ile są oryginalne to są tak dobrze dopasowane że jak na mój gust dodają wręcz uroku autku.
Sam zamierzam założyć do swojego bo alumki trochę bardziej wystają z nadkoli i cały syf, kamieni itp z pod kół leci na bok autka no i oczywiście niszczy lakier.
Podsumowując zalety chlapaczy, ograniczają brudzenie boku autka i zwiększają ochrone przed kamieniami z pod kół. :-D

Marcin - 2010-01-23, 08:16

ja mam w swoim zamotowane (przod i tyl) , od razu zakupilem przy kupnie samochodu. to sa oryginalne GM. Bardzo ladnie wygladaja i napewno nic nie szpeca , mysle ze nawet daja wiekszego uroku dla samochodu
Nie kupuj uniwersalnych tylko bierz oryginaly z ASO - koszt cos okolo 60 zl za 4 szt. Bardzo ladnie przylegaja do karoserii , nic nie odstaje

CO daja , napewno chronia progi samochodu a takze tylna szyba sie tak nie brudzi a po za tym bardzo fajnie wygladaja

andmacand - 2010-01-23, 16:00

Ja dzisiaj byłem w salonie chevroleta i kupiłem 2 chlapacze przednie (bo tylnych im niestety brakło). Są fajne, ładnie wyglądają, a te tylne nie zwisają bardzo nisko, więc większa szansa że ich się nie urwie przy cofaniu do tyłu na krawężnik.
Pytałem ile założenie chlapaczy, policzyli 45zł, nie ma zupełnie sensu płacić, lepiej samemu sobie założyć, bo te oryginalne przykręca się istniejącymi w nadkolach śrubkami (trzeba wykręcić, założyć chlapacz i zakręcić z powrotem). Nic nie trzeba wiercić. Prosta sprawa, wystarczy mieć śrubokręt i wiedzieć w którą stronę się śrubki odkręca a w którą zakręca :mrgreen:

Marcin - 2010-01-23, 16:13

nie srubokret tylko klucz :)
tylko pamietaj aby dobrze oczyscic nadkole przed nalozeniem chlapacza

andmacand - 2010-01-23, 16:37

No nie chcę się sprzeczać, wydawało mi się że to są wkręty "na gwiazdkę", może i śrubki sześciokątne łby.
Anonymous - 2010-01-25, 15:51

Macie ktoś fotki aveo II hb z założonymi chlapaczami, bo się zastanawiam nad założeniem... z tego co piszecie to razem z założeniem (sory, nie mam ochoty w te mrozy leżeć na ziemi żeby je założyć...) wyjdzie mnie to ok 100zł więc znośnie...Chciałbym tylko zobaczyć jak wygląda aveo z chlapaczami:)
andmacand - 2010-01-25, 17:40

Jak założę to Ci pokażę, ale ... dopiero na wiosnę. Nie mam zamiaru robić takich robót na tym mrozie :-)
kriskriskris - 2010-01-27, 20:24

chlapacze to 10 minut roboty. odkrecasz 3 sruby na leb 8. raczej nie warto za to placic.
Anonymous - 2010-01-27, 20:44

Gdybym miał garaż zrobiłbym to sam, ale leżenie/schylanie się pod auto przy mrozie -20 dobie daruję...
slawo - 2010-02-01, 20:05
Temat postu: Chlapacze
Chlapacze zalozylem 2 lata temu wyglad ladny,koszt nieduzy,polecam napewno nie bedziecie zalowac.
jar76 - 2010-02-03, 14:14

Dzisiaj jechałem koło serwisu i pomyślałem że warto by wreszcie dokonać zakupu :-D
Koszt 69zł komplet na przód i tył.
No skoro już zakupiłem to i założyłem :mrgreen:
Pół godzinki roboty , bo jeszcze porządnie trzeaba było wymyć miejsca montażu i wynik jest nader zadowalający :mrgreen:

Ktoś tu pisał że śruby są na klucz 8, niestety NIE :!: Śruby są na klucz 7, po 3 na chlapacz. Nie ma najmniejszego problemu z odkręceniem i przykręceniem, nawet ktoś kto ma dwie lewe ręce, bez problemu da sobie rade z założeniem, nie trzeba sie też kłaść pod auto, więc grzech samemu nie założyć. :mrgreen:

grzego112 - 2010-02-03, 19:17

dajcie foty jak wygladaja , najlepiej htb. . A moe sa one tak jak w starszych skodach ze ciagnie sie je prawie po ziemi ??
andmacand - 2010-02-03, 19:32

Nie nie, właśnie że są całkiem krótkie, ja zastanawiałem się czy montować z tyłu bo w poprzednim samochodzie zdarzyło mi się urwać cofając na wysoki krawężnik. Ale sobie kupię (kupiłem na razie do przodu bo do tyłu wtedy nie mieli).
awe56 - 2010-02-04, 22:04

Czy ma ktoś zdjęcia HB 5d z założonymi chlapaczami ponieważ też bym je założył