To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Aveo gaśnie

Mazbik - 2016-04-07, 09:30
Temat postu: Aveo gaśnie
witam mam problem z moim aveo 1.2. 16v z seryjnym gazem Brc. Mój samochód gaśnie podczas wysprzęglania obroty spadają do 0 na bezynie i gazie na zimnym silniku i czasami na ciepłym ale to nie zawsze ogólnie samochód ma niskie obroty na biegu jałowy około 550
chevy_power - 2016-04-07, 11:24
Temat postu: Re: Aveo gaśnie
Mazbik napisał/a:
witam mam problem z moim aveo 1.2. 16v z seryjnym gazem Brc. Mój samochód gaśnie podczas wysprzęglania obroty spadają do 0 na bezynie i gazie na zimnym silniku i czasami na ciepłym ale to nie zawsze ogólnie samochód ma niskie obroty na biegu jałowy około 550


Kiedy robiłeś jakikolwiek przegląd lub wymiany świec, filtrów etc.? Przepustnica sprawdzana?

Mazbik - 2016-04-07, 17:36

przepustnica została wyczyszczona i troszkę pomogło ale nie za dużo a co do filtrów to jakieś dwa tygodnie temu ale przed wymianą było to samo a świece sprawdzał mechanik i mówił że są dobre tak samo jak wtryski dodam że przebieg to 107tyś
fileex - 2016-04-08, 07:10

Miałem ostatnio dokładnie te same objawy. Gasł na biegu jałowym niezależnie czy silnik był zimny czy rozgrzany. Nie ważne też było czy jechał na benzynie czy lpg. Wymieniłem świece, kable rozruchowe, filtr paliwa i przeczyściłem przepustnice. Pomogło bo nie gaśnie, ale mam inny problem bo nie chce czasem odpalić ale to na inny wątek :P
Przeeemek - 2016-04-12, 21:53

Może EGR się zawiesza? Może trzeba go przeczyscic?
Mazbik - 2016-04-18, 19:56

EGR został przeczyszczony świece wymienione nie ma poprawy zamówiłem jeszcze nowy silniczek krokowy zobaczę czy będzie poprawa tutaj jeszcze dodam filmik z mojego obrotomierza https://www.youtube.com/watch?v=AV3cyvypHuM
chevy_power - 2016-04-19, 10:13

Tak sobie skojarzyłem, bo nie jestem "gazownikiem" ale w zeszłym tygodniu przez 2 dni jeździłem pożyczonym Espacem od kolegi. Renault Espace '99 z gazem i chyba 3 silnikiem pod maską (pozostałe 2 zajechane :-p ) na luźnych obrotach także mi gasł (niezależnie czy na ciepłym czy na zimnym). Podobno ma coś z wtryskami gazu, które są do wymiany ale tego nie robi bo auto służy mu teraz głównie jako "magazynek". Instalacja gazowa automatyczna tzn. najpierw jedziesz na benzynie a potem się sam przełącza i gaśnie niezależnie od paliwa. Więc może tam tkwi problem? LPG nie może się dogadać z PB i auto szaleje?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group