To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Przebieg 1,4 T 140KM

luck48 - 2016-05-26, 23:10
Temat postu: Przebieg 1,4 T 140KM
Zastanawia mnie bardzo duża ilość obaw osób trzecich wypowiadających się o Naszych silnikach i stąd pytanie jakie macie przebiegi czy faktycznie przy 200 000 tys. silnik się rozsypuje? Ma już ktoś tak dostojny wynik przejechanych kilometrów?
Ja mam dopiero 38 000 ;)

pawelwaw84 - 2016-05-28, 12:10
Temat postu: Re: Przebieg 1,4 T 140KM
Nie martw się, te obawy nie wynikają z doświadczeń, tylko z powielanych legend. Żaden silnik po 200kkm nie jest idealny, jeden znosi to lepiej inny gorzej. Miałem w rodzinie taksówkarza i uwierz mi, robił po 400.000km bez remontów i sie tym szczycił, ale gdybym ja miał jeździć autem w takim stanie to wolę 1,4T i zmienić go co 200kkm.
Ja mam dopiero 43kkm, ale jeden z kolegów forumowych przekroczył zdaje się 100kkm, wymienia olej co 30kkm na zwykły GM i nie ma żadnych uwag. Ten akurat silnik raczej uważany jest za udany. Ostatnio coraz agresywniej nim jeżdżę i stwierdzam, że dopiero go odmuliłem. Zaczyna pokazywać pazur, a w ciągu 2 tygodni jadę go jeszcze troszeczkę podrasować :) Jedyne co to mógłby trochę mniej palić. Obecnie komp cały czas wyświetla 9,0l/100km w mieście.

sobotaa - 2016-05-28, 17:31

W moim przypadku 200 tyś osiągnę po 13-14 latach jazdy więc nie mam co się martwić na zapas Wiem jedno długo wzbraniałem się przed autem z turbiną ale teraz jak nim jeżdze nie wyobrażam sobie innego chyba że będzie pojemność >3 litrów przy wolnossącym silniku, moment przy niskich obrotach i cisza w kabinie powoduje że super się nim podrożuje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group