To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Klimatyzacja - Zablokowana regulacja kierunku nawiewów

krucyfiks - 2010-12-03, 21:40
Temat postu: Klimatyzacja - Zablokowana regulacja kierunku nawiewów
Panowie poradźcie mam problem w moim Cruzie nie działa wogóle sterowanie nawiewami mogę naciskać wszystkie kombinacje a tu nic nawiew dmucha jednakowo trochę na nogi i na szybę .Przy zmianie działa tylko podświetlenie klawisza ale silniczek nie przełącza kierunków tak jakby się spalił czy coś nie wiem.A może to w sofcie coś .
Pytam czy ktoś miał taki przypadek?Bo wydaje mi się że gdzieś na forum obił mi się ten temat.Może ktoś powie jak uporać się z tym problemem!!!A jak nie to pewnie serwis i wymiana silniczka ale kurna cienka była by strasznie ta elektronika w tym cruzie auto ma zaledwie pól roku i aż się boję co będzie dalej.

Anonymous - 2010-12-04, 09:15

jeśli masz auto na gwarancji to czym się martwisz- leć do serwisu. aso jest od tego żeby auto było sprawne. jeśli sam będziesz próbował naprawić to możesz stracić gwarancję.
ryjek - 2010-12-05, 13:17

dokładnie zajedz do aso jak najpredzej i po kłopocie ;-)
Kubusiek - 2010-12-05, 19:10

miałem to samo :) 5 godzin w serwisie i nie wiedza co jest . az w koncu odblokowali silniczek i dziala zawiesil sie. serwis i po sprawie zdemontuja troszke zeby sie tam dostac :P :roll:
krucyfiks - 2010-12-06, 10:08

Kubusiek napisał/a:
miałem to samo :) 5 godzin w serwisie i nie wiedza co jest . az w koncu odblokowali silniczek i dziala zawiesil sie. serwis i po sprawie zdemontuja troszke zeby sie tam dostac :P :roll:


Kubusiek a samemu ręką nie da się ruszyć tego badziewia.Bo jak mam jechać do serwisu to mam już dość ,pourywają mi pewnie połowę kokpitu i już go tak nie złożą,będzie sterczał.Jakoś nie mam do nich zaufania.A dobrze ci chociaż to poskładali.
A jeszcze jedno ważne bardzo chodziła ci klima wtedy bo mi nie chodzi nie reaguje na załączanie

Kubusiek - 2010-12-06, 13:58

Wiec usterka była taka ze u mnie po właczeniu nawiewu wiało tylko na szybe ( czyli klima) nie dalo sie zmienic na ciepły nawiew cos buczało tykało i nic. Poskładali ok nic nie skrzypi , ale odrazu zakomunikowali iz jak problem sie bedzie powtarzal to sprowadza czesc "silniczek" i wymienia. Narazie działa ok

-ryjek- auto jak auto jest 5 gwiazdek ale czy bedziemy sie tym rozbijac ? :roll: poza tym auto nowe jak wspomniał kolega i kto wie co sie tam podzieje dla mnie silnik 1.8 pali jak smok skrzynia 5 biegowa dramat na trasie. Stworzona na nasze drogi :) ( ograniczenia predkosci ) i głosna. :-P po roku użytkowania nie jestem zadowolony 2 raz bym go nie brał. Taka moja opinia. :-?

krucyfiks - 2010-12-07, 13:10

Panowie nie wiem jak to się stało ale usterka zniknęła .Od tamtego czasu a było to w piatek kiedy stwierdziłem na 100% usterkę nie miałem okazji jeździć autem.Jeździła nim żona do pracy nawet nie pytałem jej o te nawiewy.Aż tu wczoraj jeszcze przed pojechaniem do serwisu mówię sprawdzę jeszcze raz i co się okazało ? Wszystko działa bez zarzutu idealnie ,sterowanie nawiewami przekierowuje ładnie tam gdzie chce i klima chodzi wszystko działa jakby ogóle nie było problemu.Myślę sobie że coś się chyba przywiesiło chwilowo jakiś sterownik czy coś lub może wina softu ...ta dzisiejsza elektronika praktycznie wszystkim steruje komputer.No nic jeśli problem będzie się nasilał pójdę wtedy do serwisu .Na Razie wszystko smiga ...złośliwość rzeczy martwych.Dzięki serdeczne mimo wszystko za odzew w temacie .Pozdrawiam
xyz - 2010-12-07, 15:29

Kolego krucyfiks najważniejsze że działa. Weź pod uwagę zimę i temperatury ok.-20 stopni i niższe. Wtedy też dzieją się dziwne rzeczy. U mnie przez dwa dni czujniki cofania wydawały tylko ciągły dźwięk. Po tym czasie wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam.
adrian0311 - 2010-12-07, 22:37

Właśnie bo jak każdy wie elektronika nie lubi wody i mrozu... :-P I to co dla nas jest wygodą czyli te wszystkie elektroniczne gadżety jak zaczną się psuć to możemy szukać wiatru w polu... :-/ Ale tym martwiłbym się raczej gdyby to było auto 5 letnie ... od nieznanej osoby... a tak to chociaż wiemy co sami wymieniliśmy :mrgreen: Pozdro ;-)
lukaszz212 - 2011-12-22, 17:55
Temat postu: Usterka Klizatyzacji
Witam dzis maja klimatyzacja przestala dzialac mialem wlaczana na cieple powietrze i zrobilo mi sie za goraco chcialem zmniejszyc lecz nic to nie dalo dalej lecialo gorace powietrze wlaczylem klime i nawet ona nic nie pomogla lecialo gorace powietrze :( pozniej chcialem zmienic nawiew na szybe badz siebie i nawet nie reagowaly przyciski :( nie wiem co sie stalo moze ktos wie cos o tym prosze o pomoc :( znowu nastepna usterka a samochod ma dopiero 1,5 roku :( porazka
C77 - 2011-12-22, 18:48

Coby się nie rozwodzić, to jest to zwyczajne zawieszenie się klimy w Cruze, dość typowe.
Jeśli sama się nie odblokuje to trzeba ją zresetować, tutaj masz opisane jak to zrobić:
http://autokacik.pl/showf...=3&fpart=2&vc=1

lukaszz212 - 2011-12-22, 20:56

Dzieki za info temat zamkniety :)
huri_khan - 2011-12-22, 21:33

Zdejmujemy klemę z akumulatora, odsysamy resztkę energii,
5 minut i wszystko wraca do normy :-)

Cytat:
1. Place the ignition switch to the OFF position.
2. Disconnect the negative end of the battery.
3. Drain the remaining energy.
4. Connect the battery.
5. Place the ignition switch to the ACC position.
6. Wait 40 s for the HVAC control module to self-calibrate.
7. Start the vehicle.

Note: Do not adjust any controls on the HVAC control module while the HVAC control module is self-calibrating.
If interrupted, improper HVAC performance will result.


Procedura po polsku :arrow: http://forum.chevrolet.or...?t=1963&start=0

C77 - 2011-12-23, 00:09

lukaszz212, jeśli chcesz to do odessania energii możesz użyć rozrusznika albo np. świateł pozycyjnych - wychodzi na to samo :twisted:
krucyfiks - 2011-12-23, 07:38
Temat postu: Re: Usterka Klizatyzacji
lukaszz212 napisał/a:
Witam dzis maja klimatyzacja przestala dzialac mialem wlaczana na cieple powietrze i zrobilo mi sie za goraco chcialem zmniejszyc lecz nic to nie dalo dalej lecialo gorace powietrze wlaczylem klime i nawet ona nic nie pomogla lecialo gorace powietrze :( pozniej chcialem zmienic nawiew na szybe badz siebie i nawet nie reagowaly przyciski :( nie wiem co sie stalo moze ktos wie cos o tym prosze o pomoc :( znowu nastepna usterka a samochod ma dopiero 1,5 roku :( porazka

Miałem ten sam przypadek ubiegłej zimy gdzie sterowanie nawiewami w pewnym momencie odmówiło posłuszeństwa .Nie dało się z tym nic zrobić pomimo wielokrotnego wyłączania i załączania zapłonu.Pomyślałem wtedy że sterownik padł.Następnego dnia jednak,ku mojemu zdziwieniu problem zniknął sam bezpowrotnie i do tej pory na razie nie pojawił się.Ja w między czasie przy którejś wizycie w ASO zażyczyłem sobie wgrania nowego softu,bo to przede wszystkim główny winowajca.Tak jak napisał C77 albo poczekać aż problem sam zniknie i z reguły tak się dzieje ,albo zdjąć klemę z akumulatora i zresetować komputer.
Co do klimatyzacji w cruze zimą {żeby ktoś nie pomyślał że padła} to posiada ona zabezpieczenie przed załączeniem przy ujemnej temperaturze.Gdzieś w okolicy zera i poniżej tej wartości tak od 1 do 5 stopni w zależności od histerezy czujnika, klimatyzacji w tym aucie nie uruchomimy.Wielu producentów aut stosuje takie rozwiązanie ,choć nie znaczy to że wszyscy,np. francuscy producenci pozwolili na to by z klimatyzacji użytkownik mógł korzystać cały rok.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group