To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Aveo 2009 pytanie do w?a?cicieli - wibracje przy 90-100km/h?

kriskriskris - 2010-03-21, 18:22
Temat postu: Aveo 2009 pytanie do właścicieli - wibracje przy 90-100km/h?
Witam, czy zaobsewowaliście wibracje ja kierownicy, takie cykliczne w zakresie prędkości 90-100?
Są one minimalne, ledwo wyczuwalne, zle jednak są.
Piszcie jak u Was.
Aveo II HB 2009r.
pozdrawiam

Anonymous - 2010-03-21, 18:42

U mnie nic takiego nie ma. No chyba że się jedzie w głębokich koleinach i zmieniasz pas ruchu, ale to wtedy naturalne i nei ma związku z samochodem
nieaktualne - 2010-03-21, 19:50

Nic takiego nie mam.
awe56 - 2010-03-21, 21:20

Nic takiego nie zauważyłem . Miałem taki przypadek kiedy zimą okleił się śnieg w wewnętrznej stronie koła i powyżej 80 też trzęsło kierownicą odmarzło i wszystko OK.
Ale zobacz czy masz wszystkie ciężarki na felgach albo jedz do wyważenia .

miHu - 2010-03-21, 22:52

Albo - co gorsze - rozerwał się drucik w oponie i wychodzi jajko.
bebe1 - 2010-03-28, 10:12

też mam takie drgania ale się rzyzwyczaiłem to wina opon
Anonymous - 2010-03-31, 16:02

Miałem inny "problem" - między bieżnik opony dostał się kamyczek, który powodował charakterystyczne terkotanie którego głośność była wprost proporcjonalne do prędkości. Usunąłem kamień i od razu bezproblemowa jazda:)
arekw81 - 2010-05-04, 18:15

Tez tak mam wlasnie w tym zakresie i nie wiem czy to wina opon bo na letnich i zimowkach tak samo sie zachowuje. Mam tez juz kolejna rotacje felg po zimie wiec to nie wina felgi. Na szczescie wibracje sa malutkie wiec to kwestia przyzwyczajenia :)
Adrian - 2010-05-19, 19:12

Witam. Też mam takie wibracje i jutro jadę do serwisu bo auto jest na gwarancji. Jak jechałem próbną jazdę samochodem z salonu to tego nie miał więc i ja tego nie chce mieć. Dam znać jak będę wiedział coś więcej.
kriskriskris - 2010-05-19, 19:16

daj znac koniecznie, podobno powodowane to wadami mechanizmu różnicowego. Ogolnie czegos takiego byc nie powinno.
pozdrawiam

Adrian - 2010-05-31, 17:39

W moim aveo wibracje spowodowane są najprawdopodobniej oponami, bo wymienili mi całą skrzynię biegów (kompletną , razem z mech. różnicowym i półosiami).Samochód jest z wyprzedaży rocznika i wyprodukowany został w maju 2009 roku, więc stał prawie rok.Jest wielkie prawdopodobieństwo że przy tak długim postoju na parkingu fabrycznym lub dealerskim opony się odstały(wypatrzyły).No cóż przekonam się na pewno jak kupię zimówki i nowe felgi na nie. Do tego czasu będę tak jeździł a i oponki mogą się rozjeździć bo czuję to coraz słabiej. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
kriskriskris - 2010-06-02, 17:29

Adrian
A czy wymienili skrzynię od ręki czy musiałeś czekać na jej sprowadzenie.
czy marudzili, że to coś innego i, że panie nie da sie i się panu wydaje...

Powiedz czy po wymiaie poczułeś jakąkolwiek różnicę i czy cokolwiek to dało.

ja niestety muszę też się z tym zgłosić, też mam rocznik 2009 sierpień.

pozdrawiam

Adrian - 2010-06-04, 11:19

Nie było to łatwe. Najpierw sprowadzili wszystkie łożyska do skrzyni biegów,i wałek pośredni.Czekali na części tydzień. Jednak po wymianie nie było większej różnicy i auto trzymali dalej.Po półtora tygodniu pojechałem do nich osobiście i rozmawiałem z osobami kompetentnymi na temat co zamierzają dalej robić z moim autem. Rozważałem nawet możliwość rękojmi, lecz tak naprawdę zależy mi na tym aucie i to była by ostateczność.Osobiście sugerowałem żeby wymienić mi skrzynie biegów ale tłumaczyli że to nie tak łatwo bo procedury itd. Tere fere............ Czekałem w sumie prawie 3 tyg.I tak naprawdę że wymienili mi skrzynie biegów dowiedziałem się po odbiorze auta.Po prostu sam poznałem po naklejkach na półosiach. Przypuszczam że przełożyli z innego auta i nie mogli mi o tym powiedzieć. Jak sprawdzali co to może być to cały czas coś przekładali z innych aut. Poznałem też po tym jak wchodzą biegi.Dzwoniłem też do centrum chevroleta na Polskę i wszystko opisałem,na drugi dzień dostałem odpowiedź że mam nową skrzynię biegów.I to że auto mam sprawne na 100% mogą mi dać na piśmie tylko musiałbym napisać taką prośbę na temat stanu technicznego mojego auta. Lecz na pocieszenie muszę napisać że coraz słabiej czuć te wibracje i wczoraj podczas jazdy były wyczuwalne minimalnie. Więc na razie będę jeździł, w końcu prze de mną jeszcze prawie 3 lata gwarancji. ;-)
ZepZoSo - 2010-07-01, 21:09

Nie wiem czy to wibracje, ale przy wspomnianej prędkości jakoś mnie wznosi na boki ze wskazaniem na lewo... (koła, opony podobno w porządku). Może to wiatr???