To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Problem z odpaleniem samochodu

Dragen - 2016-08-14, 10:16
Temat postu: Problem z odpaleniem samochodu
Dziś chcąc wyjechać samochodem ku mojemu zdziwieniu nie mogłem go uruchomić. Po przekręceniu zapłonu silnik zachowywał się jakby był rozładowany samochód. Po którejś kolejnie próbie zapalenia samochodu zaczęło coś pod maską stukotać. Czy ktoś wie może dlaczego nie mogę go uruchomić. Pierwszy raz mam taki problem, Zawsze zapalał.
endriu333 - 2016-08-14, 10:31

Koniec akumulatora....jak go meczyles to rozladowales go do "zera" i stąd ten stukot. Pytanie tylko czy wystarczy zmienić akumulator czy może jakiś odbiornik wysysa prąd z auta ale to każdy elektryk Tobie zmierzy gratis.
Dragen - 2016-08-14, 10:50

Podpiąłem prostownik do akumulatora. Zobaczę za jakiś czas czy odpali. Dziwi mnie dlaczego się rozładował skoro jeżdżę codziennie autostradą, bardzo mało po mieście. Może czas wymienić na nowy.
zdzis.michal - 2016-08-14, 14:40

Dragen napisał/a:
Dziwi mnie dlaczego się rozładował skoro jeżdżę codziennie autostradą, .


Może być zwarcie w jednej z celi. Kiedyś coś takiego przerabiałem. Sprawdź napięcie na klemach.

Dragen - 2016-08-17, 07:50

Po 5h ładowania akumulatora samochód odpalił bez problemu.
Po dwóch dniach jeżdżenia znów się rozładował. Muszę kupić nowy akumulator.
Co polecacie do Cruze 1,8?

C77 - 2016-08-17, 12:00

endriu333 napisał/a:
Koniec akumulatora....jak go meczyles to rozladowales go do "zera" i stąd ten stukot.

Dokładnie.
Charakterystyczny stukot może wzbudzić zdziwienie u właściciela Cruze gdy ten usłyszy go po raz pierwszy.

W praktyce oznacza on że już żadnej próby zakręcenia silnikiem nie będzie (pomimo utrzymujących się w systemie elektrycznym resztek napięcia)
można sobie odpuścić kręcenie i czas założyć kable prostownika lub wymienić aku.

C77 - 2016-08-17, 12:04
Temat postu: Akumulator Cruze 1.8
Dragen napisał/a:
Muszę kupić nowy akumulator. Co polecacie do Cruze 1,8?


Tutaj masz wszystko o akumulatorze w Cruze:
:arrow: http://www.forum.chevrole...p?p=48527#48527

Ja już swój w Cruze 1.8 wymieniałem - opisałem też w tym temacie na jaki
oraz jak to zrobić żeby nic nie połamać.

Z wymienionego akumulatora jestem bardzo zadowolony <ok>
więc spokojnie polecam.

Dragen - 2016-08-17, 15:54

Właśnie wróciłem od mechanika. Chciałem wymienić akumulator ale mechanik stwierdził, że bateria jest w porządku. Podłączył pod baterie urządzenie (prawdopodobnie miernik) i wskazywało mi ponad 14 gdzie norma to 12. Później obciążył ją jakimś przyrządem i dalej stwierdził, że z bateria wszystko w porządku. Zapytał się mnie ile ładowałem prostownikiem akumulator. Powiedziałem 5h, a on na to, że za mało i najlepiej zostawić ładowanie na 16h i dopiero w tedy sprawdzić. Na pytanie dlaczego za pierwszym razem się rozładował to nie miał pojęcia. Mówiłem, że jeszcze często i długie odcinki. Mam ładować wolno a długo.

Co do mojego prostownika to posiadam takie coś:


Dlaczego gdy ustawie na HIGH to ładuje mi wolniej niż gdy ustawie na LOW?

Przecież wolne ładowanie powinno ładować dłużej od szybkiego a tu na odwrót.

Dragen - 2016-08-19, 09:39

Wczoraj samochód po 16 godzinach ładowania odpalił bez problemu. Dziś z ciekawości mimo, że odpalił podpiąłem go pod prostownik i okazało się że mam prawie 0% naładowanych baterii. Co z nim jest?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group