To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Wyblakłe plastiki

zdzis.michal - 2016-09-11, 08:45
Temat postu: Wyblakłe plastiki
Temat zbliżony do blaknących podstaw lusterek.
To akurat przed końcem gwarancji udało mi się załatwić, ale zauważyłem bardzo mocne wyblaknięcie plastikowego pasa pod przednią szybą. Nie jest jeszcze biały, ale znacznie jaśniejszy niż na początku. Chyba tylko pozostanie pasta, chociaż dokładny dostęp do całości jest utrudniony

pawelwaw84 - 2016-09-12, 17:17
Temat postu: Re: Wyblakłe plastiki
zdzis.michal napisał/a:
Temat zbliżony do blaknących podstaw lusterek.
To akurat przed końcem gwarancji udało mi się załatwić, ale zauważyłem bardzo mocne wyblaknięcie plastikowego pasa pod przednią szybą. Nie jest jeszcze biały, ale znacznie jaśniejszy niż na początku. Chyba tylko pozostanie pasta, chociaż dokładny dostęp do całości jest utrudniony

Z tego co kojarzę, to dość łatwo się ten element demontuje. Trzeba odkręcić wycieraczki, ściągnąć spinki od uszczelki i już właściwie całe podszybie w ręku. Oczywiście z wyczuciem i żeby nie połamać, bo pewnie gdzieś tam jeszcze jakaś spineczka się znajdzie. Często w poprzednich autach raz w roku zdejmowałem te plastiki żeby oczyścić z syfu, który się zbiera pod nimi. W Cruze jednak te krateczki mają mikro dziurki, więc dostawanie się tam brudu pod spód jest trochę bardziej utrudnione.

zdzis.michal - 2016-09-12, 18:22

pawelwaw84 napisał/a:
Z tego co kojarzę, to dość łatwo się ten element demontuje

Dzięki za informacje. Do tej pory nigdy w samochodach nie robiłem, więc mam pewne opory. Żałuję, że parę miesięcy temu nie zwróciłem na to uwagi, jak wymieniałem podstawę lusterka. Na razie spróbuję to podczernić z zewnątrz przy okazji. Do tej pory do plastików stosowałem Black Turtle Vax ale on również nabłyszczał. Co proponujecie by było skuteczne na dłużej i nie błyszczało?