To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Wymiana przedniej szyby

Marekkk - 2016-09-16, 01:37
Temat postu: Wymiana przedniej szyby
Witam ponownie kolegów, i przepraszam jeśli dubluję temat.

Po kupnie używanego baku, współpraca moja i evandy układa się świetnie. Cudowny samochód jak za takie pieniądze, ale...

Ale przednia szyba doprowadza mnie do szaleństwa. Jest praktycznie zużyta, jazda w deszczu to koszmar, nowe wycieraczki nic nie dają, nic nie widać. Wczoraj w nocy oglądałem nagranie z kamerki i światło uwidoczniło jak mocno szyba jest porysowana. Postanowiłem że ją wymienię, chociaż szkoda mi pieniędzy - ale to za duże ryzyko tak jeździć, zwłaszcza chodzi mi o deszcz a idzie jesień.

W "suchy" dzień jeździ się dobrze, ale ryski irytują strasznie.

Panowie, jaką szybę kupić i gdzie najlepiej?

Kur.., prawie tysiak poszedł na wymianę sprzęgła które było dobre (zawadzało o dywanik), byłoby na szybę, no ale za głupotę się płaci :(

Dzięki i pozdrawiam.

MarcinekNu2 - 2016-09-16, 09:44

Czyli problem kiepskich szyb to nie tylko mój przypadek. Mam Evandę z 2004 roku i szyba przednia ma miliardy malutkich rysek. Jakby ktoś papierem ściernym ją obrabiał. Miałem Nubirę z 99 roku i szyby chyba były w lepszym stanie a samochód miał 15 lat i 260 tyś km nalatane. Też się zastanawiałem nad wymianą szyby, mam AC szyba i mógłbym jej pomóc rozstać się z tym samochodem ale podobno szyby zakładane z AC są kiepskiej jakości. Oryginał będzie pewnie bardzo drogi, a samochód nie wart dokładania takiej kwoty.
Todzik - 2016-09-20, 20:26

Witam
W sprawie wymiany szyb przednich w Evandzie jestem chyba leaderem
Juz niestety 2 razy to robiłem-niestety pęknięcia nie wiadomo skad.
Koszt 750 zł i jak pamietam tylko w Koszalinie na magazynie mieli-NordGlass

etac - 2016-09-20, 21:31

http://forum.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=5687
MarcinekNu2 - 2016-09-21, 10:04

Todzik napisał/a:
Koszt 750 zł i jak pamietam tylko w Koszalinie na magazynie mieli-NordGlass

A jak z jakością szyb NG?

Todzik - 2016-09-21, 13:17

Nie narzekam.Teraz szyba ma ponad 2 lata i wszystko z nia dobrze.
I co dziwne-od kiedy ubezpieczylem szyby w OC juz nie mam problemow z peknieciami

Marekkk - 2016-09-26, 13:07

Dziękuję za odpowiedzi.

Właśnie patrzę na allegro i dlaczego te szyby piszą że są zielone? I warto takie coś brać? http://allegro.pl/nowa-cz...5128647531.html

Czy może lepiej próbować używaną kupić? Boję się że zamówię szybę z allegro, i przy montażu wyjdzie że nie pasuje, jak to sprawdzić żeby na 100% wszystko pasowało? Niestety u mnie nie ma miejsca, gdzie można kupić szybę i na miejscu wstawić :(

Pozdrawiam.

Wesley - 2016-09-26, 22:06

Jesteś z wawy, szyba też :) Zadzwoń, umów się, podjedź i pewnie wszystko będzie wiadome :)
Marekkk - 2016-09-27, 15:05

Obecnie przebywam gdzie indziej, więc nie jest tak łatwo. Ale mechanik dał mi numer, zadzwoniłem i gość przyjedzie wymienić nową szybę za 450zł.

W sumie fajnie, nie stracę czasu na dojazdy i jak kupią złą szybę to ich problem, nie mój.