To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Lakier w Cruze

adrian0311 - 2011-01-29, 19:23

A wracając do ocynku to wiecie może na jakich elementach on występuje? W salonie mówili przy kupnie, że jest to niepełny ocynk i dlatego jest 6 lat grawancji na perforację nadwozia a nie 10 czy 12...
majcher - 2011-11-28, 21:28

Przyłączam się do pytania kolegi. Przydałby się jakiś link do specyfikacji technicznej, gdzie byłyby wyszczególnione elementy, które są ocynkowane.

Pozdrawiam

EDYCJA:
A może ktoś wie, czy np. drzwi są ocynkowane ?

Kawon - 2011-12-17, 19:27

Cytat:
juz nie wspomne o daewoo lanos- słynne zdrapki.

Które roczniki były takie "liche"? To chyba nie dotyczy lanosa mojego ojca :-) Autko z 98r. lakier kondycją nie odbiega od rówieśników. I szczerze nie możemy na niego narzekać ;-)

C77 - 2011-12-17, 19:41

Kawon, w jakim kolorze zamówiłeś swojego Cruze?
Kawon - 2011-12-17, 22:33

Moroccan Blue. Chyba Ty takiego masz C77, co :?: Nie wiesz czasem czy coś się zmieni w Cruzach od 2012 w stosunku do poprzednich roczników :?: W innym temacie wspominano coś o innym kolorze przedniego panelu :?:
Cytat:
A co do ochrony newralgicznych miejsc w tym aucie przed rysami tudzież odpryskami to razem z wiosną mam zamiar osłonić je bezbarwną, samoprzylepną filią winylową która jest niewidoczna po przyklejeniu

Można taką folię samemu przykleić czy to jest możliwe tylko na warsztacie :?: Wrzuć może później jakąś relację z klejenia, chyba, że są gdzieś w sieci jakieś przejrzyste informacje na ten temat. Jak to się ma do gwarancji bo podejrzewam, że zakładanie folii w ASO sporo kosztuje...

W akcesoriach Cruza zauważyłem w ofercie tylko folię na tylny zderzak, żeby nie uszkodzić lakieru podczas załadunku do bagażnika -> LINK

C77 - 2011-12-23, 01:05

Kawon napisał/a:
Moroccan Blue...

Słuszny wybór :thumright:
heh, razem z czarnym i czerwonym Crystal REd (ten ostatni niedostępny w Europie) - niebieski marokański to moim zdaniem najtrafniejszy kolor dla Cruze.
Ale wszystkie Cruzaki które spotkałem osobiście na drodze w tym kolorze (słownie 3 sztuki) były właśnie z pakietem WTCC :roll:
w wydaniu klasycznym nie spotkałem osobiście jeszcze żadnego :twisted:

Kawon napisał/a:
Nie wiesz czasem czy coś się zmieni w Cruzach od 2012 w stosunku do poprzednich roczników :?:
Powinieneś mieć np. możliwość szybkiego zamykania szyb przez każdego z pasażerów.
Wcześniej była dostępna tylko opcja szybkiego ich otwierania.

Kawon napisał/a:
W innym temacie wspominano coś o innym kolorze przedniego panelu :?:

Plastiki są ciemniejsze już od MY2011, wcześniej były one bardziej szare, najlepiej widać to we wstawkach na kole kierowniczym. A tapicerkę to już Ty wiesz chyba z jaka zamówiłeś samochód ;-)
Generalnie teraz w LT, LT+, LTZ montuje się też czarną tapicerkę, w miejsce grafitowo szarej co była wcześniej.
W obecnym LS masz tapicerkę grafitowo-szarą, ale nie wiem czy jest to ta tapicerka z dawnych LS-ów czy z dawnej Bazy, bo między nimi były różnice.
Kiedyś Cruze z WTCC był dostępny z tapicerką Sonic Blue i z tego co widzę nadal jest. Ale czy jako możliwość czy przymus jeśli kupujesz z pakietem WTCC?
nie wiem czy dziś masz w ogóle możliwość jej wyboru miedzy niebieską a czarną,
heh to raczej Ty powinieneś wiedzieć skoro zamówiłeś to auto :)

[ Dodano: 2011-12-23, 01:20 ]
Kawon napisał/a:
Można taką folię samemu przykleić czy to jest możliwe tylko na warsztacie :?: Wrzuć może później jakąś relację z klejenia, chyba, że są gdzieś w sieci jakieś przejrzyste informacje na ten temat. Jak to się ma do gwarancji bo podejrzewam, że zakładanie folii w ASO sporo kosztuje...

Tu np. masz wszystko na temat, jeśli masz garaż możesz spokojnie samemu próbować ją zakładać na określone elementy.
http://www.sklepfolie.pl/...p-194-more.html
A co do tego ma w ogóle mieć gwarancja to nie bardzo rozumiem :twisted:
Przecież to jest ochronna folia, która przedłuża żywotność lakieru,
pomaga chronić powłokę lakierniczą, co przecież samo w sobie oznacza, że jest ona naturalnie gwarancyjne friendly ;-)

Kawon - 2011-12-23, 18:43

Cytat:
Kiedyś Cruze z WTCC był dostępny z tapicerką Sonic Blue i z tego co widzę nadal jest. Ale czy jako możliwość czy przymus jeśli kupujesz z pakietem WTCC?

Jest bo miałem możliwość wyboru ale i tak wybrałem Sonic Blue :mrgreen:
Co do folii to przekonałem się, że warto pomyśleć nad tym :-) Dzięki.

C77 - 2011-12-29, 17:00

Kawon napisał/a:
Cytat:

Jest bo miałem możliwość wyboru ale i tak wybrałem Sonic Blue :mrgreen:

O gustach się nie dyskutuje ale ten kolor w rzeczywistości nie jest za ciekawy :roll:

SanDiego - 2011-12-29, 17:24

Ja się przeraziłem, choć w sumie to potwierdziło, że nowe lakiery są za przeproszeniem do d**y, a o ich grubości lepiej nie wspominać lub milczeć, co potwierdza kawałek lakieru z maski :)
Kawon - 2011-12-29, 17:51

Zobaczymy mam nadzieję, że nie będę zawiedziony, bo tak na dobrą sprawę nie widziałem na żywo tego wnętrza. Co do lakieru to racja, jest naprawdę ciekawy. :-D
C77 - 2011-12-29, 17:54

Nie wiem czy ktoś to wcześniej tu pisał, pewnie nie :mrgreen:
ale grubość lakieru fabrycznego w Cruze waha się dla różnych elementów od 105µ do 178µ.

Dla przykładu na masce jest 143 mikronów grubości powłoki lakierniczej.

Kawon - 2011-12-29, 22:17

A jak sprawa wygląda w Astrze :?: Albo u konkurencji :?:
C77 - 2012-01-02, 13:47

Kawon napisał/a:
A jak sprawa wygląda w Astrze :?: Albo u konkurencji :?:

Z tym pytaniem to już na forum Astry się zwróć :lol:

ale wątpię aby w swej masie byli tam ludzie którzy bawią się w mierzenie grubości lakieru :mrgreen:

SanDiego - 2012-01-02, 21:22

To ja już po wymianie maski, reflektora i nawet grill wymienili :)

Ktoś pytał o znaczek z przodu - łuszczyła mi się pomału farba :/ i dostanę nowy na gwarancji.

kiniu - 2012-01-03, 09:19

Czyżby jakaś kolizja ? Jeżeli tak to jak mają się zniszczenia do prędkości i innego uczestnika kolizji.