To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Płyn spryskiwaczy w Cruze -BRAK czujnika i kontrolki poziomu

ryjek - 2011-11-24, 12:43

Czy drogi czy tani i tak ślady zostaną na masce.
andrzej.krawiec - 2013-02-10, 16:30
Temat postu: Kontrolka płynu spryskiwaczy
moje pytanko dotyczy kontrolki płynu do spryskiwaczy,chodzi oto że jej poprostu nie ma, a zwróciłem uwage dopiero, jak brakło mi płynu i nic się nie zaświeciło na desce.
moje pytanie czy w cruzach tej kontrolki nie ma?[/b]

huri_khan - 2013-02-10, 16:33

W moim MY2010 wersja LT nie ma.
etac - 2013-02-10, 16:40

huri_khan napisał/a:
W moim MY2010 wersja LT nie ma.


A masz opisana ja w instrukcji?

andrzej.krawiec - 2013-02-10, 16:50

sprawdzę w najbliższym czasie bo teraz auto na parkingu a w nim instrukcja, ale na desce w zegarach kontrolki nie ma.
C77 - 2013-02-10, 17:26

Nie ma i nie było kontrolki od spryskiwaczy w Cruze

Za to na forum jest funkcja SZUKAJ, która nie gryzie :-)

andrzej.krawiec - 2013-02-11, 12:33

C77 pytanie było odnośnie kontrolki ,a nie jak sprawdzić poziom lub gdzie i jaki płyn kupić.
Interesowało mnie czy w innych wersjach cruza jest i tyle , teraz wiem żę jej nie ma. ;-)

C77 - 2013-11-28, 19:33

andrzej.krawiec, nie ma w żadnym ale to przecież nie przeszkadza w tym aby zrobić sobie kontrolkę samemu ;-)
trzeba wpierw mieć czujnik płynu zamontowany w zbiorniku płynu do spryskiwaczy z innego autka, który to zbiornik pasuje do Cruza :-D

Dalej to już małe piwko przed śniadaniem będzie, bo czujnik robi jako wyłącznik,
czyli montujesz go na kablu + od kontrolki, podpinasz masę pod kontrolkę i gotowe :mrgreen:

gck01 - 2013-12-29, 09:56

szkoda że nie ma. na pewno przydaje się bo wiemy co nas czeka za chwilę. wiadomo przed dłuższą wyprawa i nie tylko należy sprawdzać i uzupełnić płyn. najgorsze co nas może spotkać to brak płynu w deszczowa pogodę, pluchę lub śnieżyce. ale to nie tylko przypadłość cruza, tato jeździ toyota verso za prawie 110000- i dopiero jego zdziwienie było :-o jak okazało się ze czujnika poziomu płynu spryskiwacza też nie ma.
C77 - 2013-12-29, 10:22

Cytat:
najgorsze co nas może spotkać to brak płynu w deszczowa pogodę, pluchę lub śnieżyce.


gck01, na to też jest lekarstwo w postaci podmiany oryginalnego zbiornika płynu do spryskiwaczy na inny, a konkretnie z AstraIV 8-)

Cruzakowy zbiornik ma tylko 3,5 litra, natomiast astrowski 5 litrów
i daje dodatkowo możliwość posiadania czujnika poziomu płynu. :wink:

Kwestia tylko jak fajnie ulokować dodatkową kontrolę aby przypominała jakąś z fabrycznych i nie rzucała się w oczy <mysli>

nucha2 - 2014-01-22, 08:07
Temat postu: BRAK czujnika i kontrolki poziomu płynu spryskiwacza w Cruze
witam kolegów. Wczoraj mój płyn do spryskiwaczy nagle przestał pryskać.
Pomyślałem sobie że pewnie coś mi zamarzło. Postawiłem auto w garażu ocieplanym i nadal nic.
Jak sie okazało nie było po prostu płynu. Czy to oznacza że w Cruzach nie ma czujnika płynu do spryskiwacza czy u mnie się popsuł?

kemoiz - 2014-01-22, 08:52

niestety jest to kolejny dodatek na którym postanowiono zaoszczędzić :-)
blackbox112 - 2014-01-22, 09:17

nucha2 napisał/a:
Czy to oznacza że w Cruzach nie ma czujnika płynu do spryskiwacza czy u mnie się popsuł?


Sorry i bez urazy, ale chyba o takiej pierdole jak wlanie płynu do spryskiwaczy każdy driver powinien pamiętać :-| ...raz na jakiś czas wlać co nieco płynu i zbędny kolejny elektroniczny bajer który może ulec usterce. :-D

pokemen - 2014-01-22, 09:44

O paliwie niby tez driver powinien pamietac, a jednak wskaznik jest :P
A tak powaznie, to mialem w poprzednim aucie wskaznik poziomu plynu do spryskiwaczy i bylo to mile.

xyz - 2014-01-22, 09:53

W MALIBU LT przy niskim stanie płynu wyświetla się kod 145 (niski poziom płynu do spryskiwaczy, uzupełnij). Ciekawe czy to jest sprawa oprogramowania, czy faktycznie jest oddzielny czujnik.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group