To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - Lacetti nakr?tki do kó?

Anonymous - 2010-08-25, 18:35
Temat postu: Lacetti nakrętki do kół
Właśnie kupiłem koła aluminiowe do mojego Lacetiego - oryginalne koła chevroleta. No i mam pytanie:
Czy potrzebuję specjalnych nakrętek, czy te oryginalne koła wykorzystują te od stalowych.
Te koła aluminiowe mają chyba jakieś wstawki może i stalowe w miejscach przykręcania śrub - stąd moje pytanie.

nieaktualne - 2010-08-25, 21:07

esjot, tu masz stronkę http://www.szpilki.vel.pl/?start,21
Anonymous - 2010-08-25, 21:58

dzięki, ale to chyba nie o to mi chodziło. Jeśli coś będzie mi nie pasować, to jak sądzę tylko nakrętki.
A moje pytanie jest czy nakrętki od kół stalowych pasują do alumów chevroletowych (oryginalnych)

jar76 - 2010-08-26, 09:02

Jak najbardziej pasują, jeśli masz w alufelgach dekielki przysłaniające nakrętki, to nie ma to żadnego znaczenia, bo nie pogorszy wyglądu, więc śmiało możesz zastosować oryginalne nakrętki. :thumleft:
Maidenman - 2010-08-26, 09:09

Pasować powinny ale ładnie wyglądać to już nie. Lepiej wydać te parę złotych i kupić srebrne, chromowane.

A skoro już masz nowe koła, to odkręć jedną śrubę i przyłóż do nowego alusa zobaczyć czy pasuje - od razu masz odpowiedź 8-)

W moim przypadku nakrętki nie różnią się niczym poza wyglądem. Te od alusów są chromowane i "zamknięte" od zewnętrznej strony. Wszystkie rozmiary obu typów nakrętek są takie same.

Anonymous - 2010-08-26, 14:17

Dzięki. Nakrętki chromowane na pewno kupię ale później :) Teraz bałem/boję się czy mogę założyć na obecnych nakrętkach i stąd pytanie.
Maidenman - 2010-08-27, 00:28

Muszą pasować. Na 100% zrobisz to tym samym, fabrycznym kluczem.
krucyfiks - 2010-09-08, 14:15
Temat postu: JAK DOBIERAĆ ŚRUBY DO FELG
W poprzednim aucie miałem alumy na lato i stalowe na zimę i śruby były identyczne te same, jeździłem bez rzadnych problemów to były orginalne felgi seata w obu przypadkach. Może nastąpić problem gdy kupisz nieorginalne felgi do swojego auta i chciałyś zastosować obecne śruby ,bo najważniesze jest dopasowanie gniazda czy jest to stożek czy kula i tak musi być zakończona główka śruby w zależności od rodzaju felgi stożkiem albo kulą.Ja myślę że bezproblemu będą pasowały te obecne z alumów które są do stalówek orginalnych Chevroleta tym bardziej że zapas jest pełnowymiarowy. LINK DLA ZAINERESOWANYCH JAK DOBIERAĆ ŚRUBY DO FELG...... KLIKNIJ TUTAJ