To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Kody d?wi?kowe po za??czeniu zap?onu

kysiow - 2010-10-28, 11:29
Temat postu: Kody dźwiękowe po załączeniu zapłonu
Po załączeniu zapłonu słychać czasem jedno "beep", czasem 3x"beep", a czasem bywa cicho. Domniemam, że te sygnały coś znaczą, ale do dziś tego nie rozgryzłem.

Kolega jar76 zamieścił świetny link do książki serwisowej, zacząłem przeglądać pod tym kątem, ale wyjaśnienia nie ma.

Może ktoś z Was ma na ten temat wiedzę i może się nią podzielić?

Pozdrawiam
Krzysztof

Anonymous - 2010-10-28, 17:50

Diesel, benzyna? Poajwia się na zimnym, ciepłym silniku?
huri_khan - 2010-10-28, 19:04

Z mojego doświadczenia wiem że jeżeli zostawię samochód na wstecznym biegu to przy zapalaniu silnika słyszę 1 dźwięk. W innym przypadku nie słyszę nic przy zapalaniu.

Wiem też że jeździłem modelem demonstracyjnym i tam był błąd poduszek (okazało się że kostka pod fotelem nie była dociśnięta) i wtedy chyba przy zapalaniu słyszałem potrójny dźwięk, czyli że w komputerze był zapamiętany jakiś błąd.

kysiow - 2010-10-29, 08:41

Diesel, silnik zimny.

Myślę, że nie wynika to z błędu w komputerze. Wówczas cały czas byłoby potrójne "beep". A tak jak napisałem raz potrójny, raz np. pojedynczy, a innym razem cisza. Podwójnego chyba nie słyszałem.

Moje podejrzenie, to raczej temperatura otoczenia.

Myślę, że gdyby to była poduszka, wówczas świeciłaby się kontrolka (miałem tak w Mondeo).

K.

huri_khan - 2010-11-04, 20:04

Mi dzisiaj podczas jazdy pojawił się 3 krotny dźwięk i okazało się że sprawcą była torba która leżała na fotelu pasażera. Na drodze była "hopa" i torba dociążyła siedzenie powodując informację o braku zapiętych pasów.
endriu333 - 2012-03-01, 11:03

Skoro masz włączony wsteczny bieg to sprawą normalną jest że przy odpalaniu auta jest jeden sygnał dźwiękowy - to przez to, że komputer informuje CIę, że działają czujniki cofania....to nie jest błąd!
kysiow - 2012-03-01, 17:01

endriu333,

Rozumiem, że dołączyłeś do nas dzisiaj, wysłałeś 13 postów, aby podbić rangę, ale przeczytałeś wszystko zbyt pobieżnie i niestety wychodzi brak zrozumienia czytanego tekstu. Przykro mi, że to ja wylewam Ci wiadro wody na głowę. Cruzem jeżdżę od 10.2009 więc pewnie bym zauważył, że na wstecznym... :-D

endriu333 - 2012-03-01, 17:15

Ja tylko stwierdziłem że jak auto jest zostawione na wstecznym biegu to rzeczą normalną jest jeden sygnał dźwiękowy- czy może się mylę i w "pierwszych" cruz-ach nie było takich sygnałów?
zzzz - 2013-04-02, 20:56

kysiow napisał/a:
Kolega jar76 zamieścił świetny link do książki serwisowej
Cytat:

cześć, czy mógłbyś mi podać tego linka? wiem że to było dawno ale...