To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Cos dzwoni w czasie jazdy

suomif - 2010-11-02, 09:05
Temat postu: Cos dzwoni w czasie jazdy
Cześć, mam od 3 m-cy Chevroleta lacetti kombi 1,6 , od jakiegoś m-ca w trakcie jazdy coś dzwoni, brzęczy nie wiem jak to opisac dokładnie, ale słychac to raczej w środku, tak jakby była poluzowana jakaś nakrętka albo coś w tym stylu, spotkaliście sie z czyms takim?
Powinienem z tym jechac do serwisu?
Strasznie to denerwujące jest
pozdrawiam serdecznie

jar76 - 2010-11-02, 09:20

Ciężko coś doradzić, ale może jakaś osłona tłumika się poluzowała i brzęczy , więc jak sm nie masz możliwości sprawdzenia, to jedź na serwis.
Jak kiedyś pracowałem na serwisie, przyjechała kobieta fiatem uno z reklamacją na brzęczącą deskę rozdzielczą, oczywiście sprawdziliśmy...
Okazało się że po wyjęciu ze schowka masy ,chyba wszystkiego co może służyć do upiększenia sobie twarzy dziwne brzęczenie ustało :lol:
To taka mała anegdota, ze czasami za nim uda się do serwisu, warto sprawdzić , czy coś się gdzieś niepostrzeżenie nie zaplątało . :-D

suomif - 2010-11-02, 09:34

No niestety to nie to, schowki sa puste:)
Maciej - 2010-11-02, 15:43

Jak brzęczy, to lepiej poszukać źródła tego dźwięku. Serwis pewnie oleje temat = jeździj aż walnie, a wtedy naprawimy. Masz jakiś zaprzyjaźniony warsztat, który rzuci okiem na poczekaniu? Mi ostatnio po koleżeńsku sprawdzili stuk w zawieszeniu.
suomif - 2010-11-03, 11:24

Z warsztatami zaprzyjaźnionymi to ciężko niestety, muszę chyba jechac do serwisu, ale nie wiem nawet jak im wyjąsnic że coś dzwoni, zbyt świeze auto żeby coś takiego mnie irytowało w trakcie jazdy
JAR - 2010-12-27, 23:09

Nie na pewno to, ale było tu już mnóstwo o skorodowanych obejmach osłon wydechu. Niestety to norma w tych wózkach...
thurbo - 2010-12-29, 13:08

jeśli auto na gwarancji to ja bym pojechał. Póki serwis jest za friko lepiej sprawdzić...
suomif - 2011-06-27, 11:17

Witam
Okazało się, ze to dzwonienie to zabierak przy skrzyni biegów, sprowadzili część z Niemiec i rozwiązali problem w ramach gwarancji
pozdrawiam