To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

LPG - Sekwencyjna instalacja gazowa we wspó?czesnych silnikach

Anonymous - 2011-02-02, 22:33

No tak, sedan jest idealny do lpg, bagażnik zdecydowanie większy...Choć w sedanie gdybym kiedyś w dalszej przyszłosci takiego kupił z zamiarem lpg, chyba wolałbym butle tradycyjną, bo jakaś 50-60litrów i bagażnik jeszcze sensowny zostaje
tarna - 2011-02-03, 18:46

Dzisiaj podjechałem do Rzepki w Mikołowie (była o nim mowa wcześniej) i mam najświeższe ceny instalacji do 1.6 16V zatem: LR 2970 PLN, Lovato 2300 PLN i o dziwo sam odradza LR twierdząc, że ten silnik nie ma tyle elektroniki i jest to nadmierny wydatek (w skrócie szkoda kasy - bo nic nie zyskamy tylko to, że będziemy mogli się pochwalić, że mamy LR).
Anonymous - 2011-02-03, 19:10

w sumie różnica niecałych 700zł, ja bym chyba brał LR bo przekonałem się że robią świetne instalacje (a była to tylko 2 generacji, mointowana przez Rzepkę), choć jeśli ten gość twierdzi ze Lovato wystarczy to bym się zastanowił w sumie...
Tarna Ty montujesz do swojego Lacetti?

tarna - 2011-02-03, 19:14

Tak jedynie teraz mam dylemat czy nie przełożyć z mojej rozwalonej Mareii Staga 300-4 czy dawać całkiem nową. Na tamtej zrobiłem 90 tyś. bez problemów też w 1.6 16V a z drugiej strony 90 tyś. dla wtryskiwaczy to już taki przebieg, że warto zastanowić się nad nowymi a zaś z innej strony można by kompa butle parownik i resztę przełożyć dlatego sam się waham :P
nieaktualne - 2011-02-03, 19:18

tarna, nie przełożysz butli bo homologacja jest przypisana tylko do tego auta do którego została pierwotnie zamontowana.
Anonymous - 2011-02-03, 19:30

Kiedyś słyszałem od mechanika u rzepki że owszem można przełożyć, ale butla, przewody i zawory bezpieczeństwa muszą być nowe żeby wszystko było legalnie (a na druciarstwo nie idą), w sumie jak policzysz to będzie z 600-700zł, do tego gdybyś musiał wymienić w przyszłości niedalekiej listwę wtryskiwaczy ok 250-300zł to już może być niecały tysiąc. Za 2300zł masz Lovato, wszystkie nowe podzespoły, gwarancja itp. Moim zdaniem nie warto przekładać
nieaktualne - 2011-02-09, 15:57

Niby to ma być nowość :mrgreen: http://www.orlengaz.pl/autogaz.php?r=22
Anonymous - 2011-02-09, 19:00

Marketing musi być, mają paliwa szlachetne pb i on (z serii verva) to musieli coś wymyślić dla gazu, zeby był rozgłos o firmie itp itd. Tak czy siak, qgaz, lpg, shell power gaz --> tak czy siak się oszczędza...
tarna - 2011-02-14, 19:52

Podepnę się, gdzie macie kontrolke gazu w swoich autkach?
Sam myślę o miejscu pod radiem chcę i tak tam włożyć albo czujnik parkowania albo termometr by wyglądało o tak:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
|...........................................................|
|...~~~~~...........~~~~~~~~~~~~~.....|
|...|........|...........|............................|....|
|...|.LPG.|...........|......CZUJNIK/TEMP.|....|
|...|........|...........|............................|....|
|...~~~~.............~~~~~~~~~~~~~.....|
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Co o tym sądzicie?

Anonymous - 2011-02-14, 20:23

kontrolka u mnie jest po lewej stronie na tej czarnej listewce co sa regulatory świateł i elektrycznych lusterek. niestety - dość niefortunnie ją umieścili - kierownica zasłania widok na kontrolki. na razie są odwrócone do góry nogami ale i tak zasłania. na wiosnę przenoszę ją ;-) myślałem o przeniesieniu obok stacyjki na tej małej czarnej listewce w konsoli ;-)
nieaktualne - 2011-02-14, 20:34

nadamus napisał/a:
kontrolka u mnie jest po lewej stronie na tej czarnej listewce co sa regulatory świateł i elektrycznych lusterek

Ja mam tak samo.

nadamus napisał/a:
niestety - dość niefortunnie ją umieścili - kierownica zasłania widok na kontrolki.

Mi to nie przeszkadza po za tym nie wyrobił bym w nocy w trasie jak 5 ledów zielonych wali prosto po oczach :mrgreen:

tarna - 2011-02-14, 20:41

Kolega w A4 ma BRC sq24 na kratce środkowej wylotu powietrza i nawet to całkiem wygląda.
Anonymous - 2011-02-14, 22:03

w puncie miałem obok dźwigni biegów- nie raziło po oczach ale było widoczne ;-) wystarczyło tylko skierować wzrok i wszystko było jasne. w aveo musze zaglądać za kierownice- trochę to niewygodne ;-)
Anonymous - 2011-02-14, 22:44

Pocieszę Was - w escorcie miałem o wiele gorzej rozwiązane kontrolowanie poziomu gazu. W kabinie była jedna dioda, której zaświecenie się oznaczało, że silnik pracuje na lpg. Gdy zaczęła migać - tzn ze jedziemy an razerwie (niewielka ilośc gazu w zbiorniku). Dokładny wskaznik poziomu gazu owszem był, ale na butli (a ta w miejscu koła zapasowego). Niby niewygodne rozwiązanie, ale znając apetyt auta na paliwo i ilość tankowanego ostatnio paliwa nie miałem problemu, zawsze wiedziałem ile mam paliwa w zbiorniku
tarna - 2011-02-14, 23:10

To miałeś super sygnalizację. Taka by mi szczerze najlepiej pasowała, bo po prawdzie i tak zazwyczaj przejeżdżasz tą samą ilość na butli +/- 10 km (o ile tankujesz ten sam gaz) a jedna dioda tak się w oczka nie rzuca:P
Hmm i taką na kierownicy za alarmem :P to by też fajne było. Jedynie jeszcze sygnał dźwiękowy - brak gazu bym chciał :P Hmm ale jeszcze by musiał być gdzieś guziczek na ręczne włączenie gazu :(