To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Zegarek sam wy??cza si? i resetuje podczas jazdy

jupi1985 - 2011-02-03, 10:09
Temat postu: Zegarek sam wyłącza się i resetuje podczas jazdy
Jest to mój pierwszy post więc: Witam Wszystkich!

Od czasu gdy spadły pierwsze śniegi zauważyłem w swoim Aveo 1.2 (2004r.) restartujący się zegar. Zegar przy odpaleniu świeci. Dojedzie się do pierwszego skrzyżowania, zatrzyma auto... i natychmiast zegar gaśnie- resetując się do 1:00. Bezpieczniki wymieniłem na nowe (cały komplet). Problem nie zniknął.

Gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

ryjek - 2011-02-03, 10:56

przypuszczam że gdzieś gubi ci się styk na zegarze,( ja mam tak z oświetleniem regulacji wysokości lamp,czasem nie świeci postukam i działa)
Anonymous - 2011-02-03, 11:27

W poprzednim samochodzie miałem to same (nie aveo) i winien był sam zegarek, który powodował zwarcie (wywalało bezpiecznik). Kupiłem z rozbitka na złomie, założyłem i działało bez problemu
ryjek - 2011-02-03, 11:43

też tak może być jak godo benny86 :-D ,tylko jak w aveo wyjmuje się ten zegar to nie mam pojęcia
Anonymous - 2011-02-03, 12:05

Jak na moje oko, trzeba by wziąść płaski śrubokręt z wąską końcówką i podważyć te obramowanie zagarka, ale jeszcze nie miałem potrzeby demontować go, możliwe że są bardziej cywilizowane metody
garmin - 2011-02-03, 12:56

Należy podważyć śrubokrętem dwie osłony po bokach radia , pod nimi są dwie śruby które trzymają plastik znajdujący się na środku deski rozdzielczej , poza dwiema śrubami trzymają go jeszcze zatrzaski , po zdjęciu tego plastiku widoczne są dwie śruby mocujące zegarek. czas demontażu ok 1 -2 min :D
nieaktualne - 2011-02-03, 15:33

Zegarek gubi napięcie (+12V) które idzie na podtrzymanie pamięci.

masa
+12V na stałe (pamięć)
+12V ACC po stacyjce (wzbudzenie)
+12V ze świateł postojowych (ściemniacz)

miHu - 2011-02-04, 11:02

schemacik choć z 2006 ale pewnie jest to samo.
upel - 2013-11-27, 11:53

Witam serdecznie, jestem nowym forumowiczem, chciałbym się przywitać i proszę Was o pomoc w pewnym temacie... Otóż zgasł po prostu mi zegarek (godzina) w AVEO (rok modelowy po 2006). Nie wyświetla nic... i teraz moje pytanie, czy jest jakiś bezpiecznik od tego i czy jest tylko on od zegarka? Jeśli nie to zakupiłbym używkę, ale jak wymontować taki zegarek w tym aucie? Dziękuje z góry za pomoc :-)
danielosy - 2013-11-27, 17:04

witam wszyztkich chcialem sie dolaczyc do pytania i problemu u mnie tez sie gasi i zalacza sam ma swoje zycie ten zegarek raz sie swieci raz sie gasi i nie wiem co mozna zobic bezpieczniki ok pomozecie??
upel - 2013-11-27, 23:34

Sprawdzalem bezpiecznik i jest tez ok... czyli inna usterka... podobnie jak u kolegi, jakies pomysly?