To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Ogólnie - Chi?skie samochody.

user_02 - 2011-02-14, 16:42
Temat postu: Chińskie samochody.
W tym temacie wymieniamy sie spostrzeżeniami, doświadczeniami itp. na temat chińskich autek.

Temat ten założyłem aby nie tworzyć offtopicu w innym temacie.

Anonymous - 2011-02-14, 16:53

Póki co jedynym sensownym producentem oferującym swoje produkty na polskim rynku, pochodzącym z dalekiego wschodu jest TATA. W 2008 roku oglądałem w salonie Indicę, ale nie zachwyciła mnie - średnio sympatyczny wygląd, niedociągnięcia w wykończeniu itp itd. Daleki krewny mimo wszytsko zdecydował się na zakup i nie żałuje - jak do tej pory 30 tys km i wizyty tylko na przeglądach. Serwis zalecił mu wymianę oleju po dotarciu silnika (po3tys. km) więc tak zrobił - olej kupił we własnym zakresie, po uzgodnieniu z serwisem. Auto pali przy średnio dynamicznej jezdzie w cyklu mieszanym 6litrów na setkę. Ogólnie właściciel zadowolony.

Natomiast Indica Vista to już inna inszość... Dużo lepsze wykończenie, silniki na licencji Fiata, bardzo komfortowe zawieszenie. Mortor benzynowy 1.4 8v 75 kucyków może trochę przestarzały, ale z tego co obejrzałem w teście TVN Turbo to osiągi wystarczające. Na wyprzedaży oferują/oferowali te autko za 27950zł w wyposażeniu lakier metalik,2 poduszki powietrzne, klimatyzacja, 4x elektryczne szyby. Jak dla mnie ciekawa oferta

nieaktualne - 2011-02-14, 19:58

Chińskie auta to np. BYD Auto, Chana, DFM Dongfeng Motor, Geely, Great Wall Motors, Hafei Auto, Lifan :mrgreen:
Anonymous - 2011-02-19, 05:36

polecam historie chinskich aut w polsce :
http://www.autochiny.pl/p...yzacji_w_Polsce
sam pomietam Landwinda w salonie- nawet "pokazówka" była fatalnie wykończona ;-) i miała dziury pomiędzy błotnikiem a zderzakiem wielkości palca ;-)
a swoją drogą producenci dalekowschodni to nie tylko chińczycy i hindusi ale także japończycy ;-)

Anonymous - 2011-02-19, 16:15

nadamus napisał/a:
a swoją drogą producenci dalekowschodni to nie tylko chińczycy i hindusi ale także japończycy

owszem, ale tych ostatnich nie można zaliczyć ani do tanich samochodów, ani też do mało popularnych

Anonymous - 2011-02-19, 18:08

to prawda że "japończyki" ie są wcale tanie i mało popularne ale trzymajmy się faktów ;-) ten topik jest o chińskich samochodach a nie dalekowschodnich ;-) niewielka acz znacząca róznica ;-)
chinczycy bardzo szybko się uczą- wystarczy popatrzeć na model Brilliance BS4- pierwszy "poległ" na testach zderzeniowych- nie zdobył nawet jednej gwiazdki. a drugi już kilka ;-)
ale tez z drugiej strony- jeżeli patrzeć na właściciela to ...... chińskie samochody już jeżdżą po naszych drogach ;-) i się nazywają Geely Automobile lub w skrócie VOLVO ;-)

Anonymous - 2011-02-19, 19:26

Ok tylkoże w przypadku volvo chodzi o relacje natury kapitałowej - montownie zostały te samo, ci sami poddostawcy itp itd. Kilka tygodni temu czytałem w prasie że chinczycy budują fabryki w wielkiej brytanii i słowacji, ale póki co milczą na temat oferowanych w przyszłości na europejskim rynku modelach --> stąd trudno cokolwiek powiedzieć
Anonymous - 2011-02-19, 21:14

zobaczymy ;-) w turcji też mają powstawać samochody Chery Automobile a także na ukrainie ;-)
Anonymous - 2011-02-19, 21:41

no i właśnie na chery bym stawiał - jako koncern, który najszybciej wejdzie na nasz rynek, oferując samochody jeśli nie tak samo, to bardzo zbliżone jakością i wykonaniem do innych producentów
Anonymous - 2011-02-19, 22:16

dokładnie ;-) ten zapowiada się ciekawie :
http://www.autazchin.moto...to/chery/a3.php
wszytsko zależy jednak od ceny ;-) i do tego zbieżność nazw z modelem z europy ;-)
czym jeździsz: a3 i wszytsko jasne ;-)

nieaktualne - 2011-02-19, 22:21

Ten A3 całkiem fajny no i 1,6 118KM :-D
Anonymous - 2011-02-19, 22:24

No wygląda bardzo fajnie, ale co do nazwy myślę że to raczej robocze określenie niż nazwa handlowa - mogliby naruszyć prawa do nazwy modelu audi (a Ci z pewnością zastrzegli sobie nazwę w urzędzie patentowym)
Anonymous - 2011-02-19, 22:32

z nazwami musza uważać ;-) zbyt dużo jest europejskich: a3, a1, x5 itp. też nie sądze że na starym kontynencie będą takie same ;-) już zmienili: a3 na forze ;-) (choć mówią ze to są inne samochody ) ;-)
nieaktualne - 2011-04-16, 13:27

Dongfeng Mini Van jes już w sprzedaży w Polsce.
Anonymous - 2011-06-28, 17:36

Od stycznia przyszłego roku działalność rozpoczyna importer samochodów BYD (z ang. build your dreams - buduj swoje marzenia). W planach między innymi 7 osobowy van z napędem elektrycznym, na temat którego ceny krążą spekulacje z przedziału od 100 do 200 tys. zł. Zasięg ok 350km, max prędkość 140km/h.

Więcej info nie posiadam, jeśli macie chętnie poczytam:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group