To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Zewn?trzne lusterka i centralny zamek

awiacek - 2011-05-27, 15:00
Temat postu: Zewnętrzne lusterka i centralny zamek
Hello,

Czy można ustawić automatyczne zamykanie centralnego zamka gdy prędkość samochodu będzie wyższa niz (np 30km/h) - coś takiego miałem w poprzednim aucie.
Druga sprawa dotyczy lusterek, ze względu, że w Captivie są sporych rozmiarów czy można ustawić automatyczne składanie ich po wyjęciu kluczyka ?

nieaktualne - 2011-05-27, 16:04

awiacek napisał/a:
Czy można ustawić automatyczne zamykanie centralnego zamka gdy prędkość samochodu będzie wyższa niz (np 30km/h) - coś takiego miałem w poprzednim aucie.

To o co pytasz jest uzależnione od tego czy Twoja centralka alarmu ma tą opcję jeśli tak to wystarczy to wprogramować wg instrukcji dodanej do alarmu. Z reguły jest to opcja która pozwala ryglować drzwi tuż po przekręceniu kluczyka.

Napisz co to za alarm model firma.

awiacek napisał/a:
Druga sprawa dotyczy lusterek, ze względu, że w Captivie są sporych rozmiarów czy można ustawić automatyczne składanie ich po wyjęciu kluczyka ?

Jest to możliwe ale to już jest ingerencja w instalację elektryczną samochodu.

awiacek - 2011-05-27, 18:46

Trochę dziwi mnie to, że ryglowanie drzwi ma to robić alarm. Poprzednie moje auto a była nim Skoda miała to rozwiązane poprzez moduł tzw. komfortu, i było to niezależne od alarmu.

Druga sprawa o lusterkach to też było załatwiane przez moduł komfortu.

Czy w Chevrolet-cie (Opel-u) nie ma takiego modułu ?

Powiem, że mam doświadczenie z samochodami grupy VAG (Audi, VW, Seat, Skoda) i tam większość rzeczy ustawia się poprzez złącze diagnostyczne bez jakiejkolwiek ingerencji w instalację elektryczną.
Captiva jest pierwszym moim Chevrolet-em, więc proszę o wyrozumiałość.

nieaktualne - 2011-05-27, 20:16

awiacek, dowiedz się dokładnie w ASO ale podejrzewam że Chevrolet nie posiada ww funkcji.