Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 79
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: CA w mojej Epice
KonradMaster

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14179

PostForum: CarAudio   Wysłany: 2016-09-27, 08:03   Temat: CA w mojej Epice
Wrzucam jeszcze kilka zdjęć z samego montażu:
  Temat: CA w mojej Epice
KonradMaster

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14179

PostForum: CarAudio   Wysłany: 2016-09-26, 11:08   Temat: CA w mojej Epice
Udało się rozwiązać kolejne 2 problemy.
Cytat:
*Zawiesza się SWC (sterowanie przy kierownicy) i trzeba je na nowo ustawiać, ale trwa to dosłownie 15 sekund;

Rozwinę trochę bardziej ten problem. Tak naprawdę nie działało tylko sterowanie głośnością. Problem jest czysto software'owy. Sterowaniem z kierownicy zajmuje się zwykła aplikacja. Po uruchomieniu stacji po dłuższym postoju wystarczy poczekać kilka/kilkadziesiąt sekund na "aktywowanie" się przycisku zwiększania głośności i kilka minut na przycisk zmniejszenia głośności. Jeśli nie chce się czekać, należy ustawić na nowo całe SWC. Co prawda trwa to jedynie kilkanaście sekund, ale jednak zabiera uwagę kierowcy, więc lepiej robić to na postoju (zanim wyjedzie się z miejsca parkingowego).
Cytat:
*Jeśli korzysta się z nawigacji, potrafi przestawić się czas systemowy Windowsa i trzeba go na nowo ustawiać;

Problemem jest sama aplikacja z nawigacją, która niewiadomo czemu przestawia czas lokalny na czas Honkkongu. Niby posiada język Polski, polskiego lektora, nawet czas jest lokalny, ale gdzieś musiał być w niej zakotwiczony czas macierzysty Hongkongu. Stąd po wyjściu z niej czas systemowy się przestawiał. Po podmianie nawigacji czas Windowsa już się nie przestawia.
  Temat: Demontaż tapicerki drzwi
KonradMaster

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7294

PostForum: Wnętrze   Wysłany: 2016-09-26, 11:01   Temat: Demontaż tapicerki drzwi
Po wygłuszeniu, przy prędkości dokładnie 90 km/h i z wyłączonym radioodtwarzaczem w kabinie jest 59-61dB. Zmierzone za pomocą Smartfona i aplikacji Sound Meter. Oprócz wygłuszonych drzwi, wygłuszona została również przestrzeń bagażnika oraz klapa bagażnika.
  Temat: CA w mojej Epice
KonradMaster

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14179

PostForum: CarAudio   Wysłany: 2016-09-22, 07:28   Temat: CA w mojej Epice
Chińczyk mi właśnie odpisał...

Na pytanie o dodanie RDS (ang. Radio Data System) odpowiedział:
Cytat:
This device doesn't support RDS function . If you adding RDS function , it's very complicated . We need to change the mainboard PCB , change solution ....

Tak więc chyba odpuszczam tę sprawę, tym bardziej, że mało słucham radia w samochodzie i brak RDSu nie specjalnie mi przeszkadza.

Natomiast na zgłoszenie problemu odnośnie zawieszania się stacji podczas korzystania jednocześnie z nawigacji i odtwarzacza USB z pendrive'm 32GB odpowiedział tak:
Cytat:
The max. for USB is 32G, but we suggect you use 8G is better.
Because the software testing is basic on 8G USB. If more than 8G , the device works very slowly or stop.
software testing is basic on the navigation map capacity , if we put too big USB capacity is not for MCU

Czyli tak jak podejrzewałem... Chociaż to też nie jest duży problem, bo 8 GB to jak dla mnie wystarczająca pojemność.

Jeszcze zapomniałem dodać, że przy montażu kamery cofania, wygłuszyłem dodatkowo całą klapę bagażnika matami butylowymi GMS. Teraz jest na tyle ciężka, że żona ma problem z jej podniesieniem :-D
  Temat: CA w mojej Epice
KonradMaster

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14179

PostForum: CarAudio   Wysłany: 2016-09-21, 07:25   Temat: CA w mojej Epice
No i nadeszła chwila zdać relację :-D Kostka z Chin od "ich" Captivy przyszła i pasowała idealnie w instalacji. Stacja została zamontowana kilka dni temu (we czwartek) i testuję ją codziennie. Poniżej fotki.
Przed za dnia:

Po w dzień:

Przed nocą:

Po nocą:

Z montażem nie było problemu, w skrócie wystarczyło wyjąc stare i włożyć nowe. Otwory na śrubki i ramki pasują idealnie. Największa trudność to walka z kamerą cofania, żeby ją przeprowadzić przez całe auto. No i niestety kabel, który dołączony jest do zestawu jest po prostu za krótki. Do tego dochodzi zupełnie inny kabel antenowy, ponieważ ten z zestawu w ogóle nie pasował do auta. Na szczęście znajomy od Car-Audio posiadał taki pasujący, więc go podmieniliśmy.

Co mnie pozytywnie zaskoczyło? Kamera jest naprawdę dobrej jakości i widać wszystko dzięki niej, nawet kiedy jest ciemno. Do tego radio zbiera stacje radiowe z Łodzi (50km+) bez problemu (w poprzednim nie było na to szans). Do tego jeśli urywa fale, to nie słychać szumu, tylko radio delikatnie się przycisza. Nawigacja iGo jest w języku polskim i z polskim lektorem, z mapą Europy. Pliki wideo (mp4, avi) odtwarza płynnie, bez zacięcia. Windows CE działa bardzo szybko i sprawnie, dopóki nie wyskoczy jakiś chiński komunikat i zawiesi stację, ale o tym później (rozgryzłem już to). Samo uruchamianie stacji trwa ok. 10 sekund, więc dosyć szybko, tym bardziej jeśli porówna się do stacji pracujących na Androidzie, gdzie startują min. 20 sekund. A kiedy uruchamiamy silnik (bądź włączamy zapłon), wtedy na stacji wyskakuje logo Chevroleta i Windows się wczytuje. Wtedy można wycofywać z parkingu, a w tym czasie włącza się podgląd kamery cofania, zaś Windows jednocześnie dalej się wczytuje. Dzięki temu po wyjechaniu z parkingu, akurat minie czas na pełne uruchomienie się Windowsa i załączenie jakiegoś odtwarzacza ostatnio włączonego, czy to radia, płyty, czy USB.

Dużym minusem jest to, że przetwornik w tym radiu jest jakimś bardzo tanim chińskim przetwornikiem. Sytuacje ratują wzmacniacze i osobne ustawienia na nich, ale przyznaję, że idealnie nie jest. Ze względu na wygląd całości dla mnie jest okej, ale meloman z pewnością będzie narzekał na jakość. Podłączanie tej stacji pod same głośniki raczej odpada...

Do małych minusów wg mnie należą (tak już, żeby się przyczepić do czegoś więcej ;-) ):
*Podświetlenie działa ciągle, bez względu na to, czy włączysz światła manetką, czy nie;
*Kolor podświetlenia stacji nie zgrywa się idealnie z kolorem podświetlenia deski rozdzielczej - jest bardziej wyrazisty;
*Radio nie posiada funkcji RDS;
*Obudowa kamery cofania jest dookoła przezroczysta, przez co światło wydostaje się przez górną część listwy "chromowanej" klapy bagażnika;
*Zawiesza się SWC (sterowanie przy kierownicy) i trzeba je na nowo ustawiać, ale trwa to dosłownie 15 sekund;
*Jeśli korzysta się z nawigacji, potrafi przestawić się czas systemowy Windowsa i trzeba go na nowo ustawiać;
*Wyświetlacz pod słońce jest bardzo nieczytelny, ale w końcu to nie jest "Samsungowski" AMOLED, czy Retina Apple'a, więc nie można oczekiwać cudów;
*Kolor ramki wyświetlacza wpada bardziej w szarość niż w czerń, ale nie rzuca się to bardzo w oczy.

Co do zawieszania się stacji, to zauważyłem, że jak działa odtwarzacz USB i nawigacja jednocześnie, to stacja się zawiesza podczas przełączania utworów. Wyskakuje wówczas jakiś komunikat po chińsku i jedyne co można zrobić to zrestartować ją. Zauważyłem, iż dzieje się tak tylko i wyłącznie jak wkładam większego pendrive'a (32 GB). Jak jest włożony pendrive 8GB to taki problem nie występuje i wszystko działa bezbłędnie. Nie wiem na ile jest to problem software'owy, a na ile hardware'owy, ale zamierzam napisać do Chińczyka, żeby przesłał mi pin serwisowy, aby móc poszperać trochę w oprogramowaniu i zainstalować jakieś inne odtwarzacze. Wtedy pewnie nawet i RDS zadziała.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony, tym bardziej biorąc pod uwagę cenę tej stacji. Wszystkie funkcje działają prawidłowo. Można do niej podłączyć jeszcze DVR, TV, podpiąć inne źródło AV. Jedynie brakuje przeglądarki internetowej i modułu Wi-Fi, ale mając smartfona pod ręką można jakoś z tym przeżyć. Bluetooth po odpaleniu stacji łączy się automatycznie z telefonem, po pierwszym sparowaniu ze sobą smartfona ze stacją. Dzięki temu mamy dobrej jakości zestaw głośnomówiący, w którym kierowcę i pasażerów słychać bardzo dobrze w słuchawce rozmówcy, natomiast głos rozmówcy po drugiej stronie wydobywa się ze wszystkich głośników. Nie rozgryzłem jeszcze tylko funkcji wyświetlania na stacji tego co jest na smartfonie, poprzez połączenie Bluetooth. Na razie po wejściu w tą opcję wyskakuje czarny ekran z jakimiś przyciskami. Możliwe, że po prostu ze smartfonem na Androidzie to nie działa i trzeba mieć telefon z jakimś Windowsem.


PS. Jak by co, to mam do sprzedania oryginalne radio ze zmieniarką na 6 płyt oraz schowek nad wyświetlaczem ;-)
  Temat: CA w mojej Epice
KonradMaster

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14179

PostForum: CarAudio   Wysłany: 2016-09-09, 13:12   Temat: CA w mojej Epice
C77, Na liście przewozowym było napisane 5kg. Nie ważyłem paczki, ale podnosząc ją obstawiam, że pudło z zawartością nie waży więcej niż połowa tej wartości ;-) Pewnie to 5 kg oznacza jakąś maksymalną granicę, którą musieli podać.

Kraviec, No w końcu sam się pierwszy zadeklarowałem co do zakupu, więc tak też zrobiłem :-D Ja już zaryzykowałem i kasę wtopiłem, proponuję Ci poczekać jaki będzie efekt tego wszystkiego po podłączeniu. Obiecuję zdać relację ;-)
  Temat: CA w mojej Epice
KonradMaster

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14179

PostForum: CarAudio   Wysłany: 2016-09-09, 11:51   Temat: CA w mojej Epice
Kraviec, Spokojnie :-P To ja je zamówiłem i już dawno przyszło DHLem ;-) Tak naprawdę jestem zaskoczony szybkością przesyłki... Dostałem maila z informacją od Chińczyka, że towar został wysłany, we wtorek po godzinie 5 rano, a we czwartek, tego samego tygodnia, po godzinie 12 w południe już do mnie kurier dzwonił z pytaniem czy jestem w domu... Czasem z Allegro paczki nie idą w 2 dni, a tu z Chin przyleciało o takim czasie. Well done.
Przysłane radio wygląda tak samo jak na aukcji. Ale jest jeden szkopuł, niestety z mojej winy... Nie sprawdziłem jaki kabel posiadam w swojej epice i okazuje się, że na dalekim wschodzie epici mają inne kable niż u nas... Nasze rozchodzą się w dwie czarne kostki, a u nich jest jedna, większa niebieska. Napisałem do Chińczyka, że wtyczka nie pasuje i czy wyśle mi pasującą. Chińczyk ku mojemu zdziwieniu (nie to co Polak) napisał, że wyślą za darmo pasującą wtyczkę z Captivy (u nich Captivy mają takie same wtyczki jak u nas Epici) ale China Postem. Jeśli chcę DHLem to obciążą mi paczkę. Więc wyszłoby pewnie do zapłaty kilkanaście, bądź kilkadziesiąt dolarów. Wybrałem oczywiście darmową China Post, ponieważ nie zależy mi tak bardzo na szybkim zmontowaniu tego. No i teraz czekam cierpliwie na kabel.

Jak wszystko zepnę i podłączę to na pewno dam znać ;-)

Jeszcze odnośnie kosztów, gdybyś się zdecydował. Stacja kosztuje 295$ z darmowym DHLem, co oznacza, że po kursie dolara z początku sierpnia 2016 r. zapłaciłem dokładnie 1152 zł. Chińczyk zapytał się mnie ile ma wpisać dla Urzędu Celnego. Napisałem, że 40$. Paczki nikt nie sprawdził, dzięki temu nie zapłaciłem ani cła, ani podatku.
Podsumowując całość kosztowała mnie 1152 zł i gdyby nie moje niedopatrzenie co do kabla, to już pewnie miałbym wszystko zamontowane.
W zestawie oczywiście znajduje się kamera cofania w miejsce podświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz karta SD z navi, tak jak jest napisane w aukcji. Jak dla mnie za te pieniądze super zakup, ale zobaczymy jeszcze jak to wszystko będzie współgrać ze sobą.

Sama paczka po odebraniu od kuriera i wyjęciu z kartonu DHLa wyglądała tak:Resztę zdjęć wrzucę po zamontowaniu.
  Temat: Moduł skandynawski w Chevrolet Epica
KonradMaster

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6859

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2016-08-26, 11:30   Temat: Moduł skandynawski w Chevrolet Epica
Kraviec, proszę, o to fotka:


Ja nie jestem żadnym fachowcem jeśli chodzi o elektrykę, ale moim zdaniem, nie jest możliwe podłączenie pod jeden przekaźnik kilku funkcji, takich jak np. włączanie się świateł pozycyjnych po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu i do tego włączanie się świateł mijania podczas włączenia silnika... Do tego dochodzi jeszcze w moim przypadku włączanie się świateł mijania już podczas zapłonu, kiedy manetka jest ustawiona na włączone światła. Wtedy też już podczas włożenia kluczyka zapalają się światła pozycyjne oraz podświetlenie deski rozdzielczej.
Moim zdaniem, żeby to wszystko działało tak jak powinno nie wystarczy przekaźnik, bynajmniej nie jeden, tylko trzeba zastosować trochę bardziej zaawansowaną elektronikę w postaci właśnie takiego modułu - automatu.
  Temat: Moduł skandynawski w Chevrolet Epica
KonradMaster

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6859

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2016-08-23, 10:56   Temat: Moduł skandynawski w Chevrolet Epica
Kraviec, u mnie jest to samo, to znaczy po przekręceniu zapłonu zapalają się światła pozycyjne, a po odpaleniu silnika dodatkowo zapalają się światła mijania (pomimo tego, że manetka jest w pozycji OFF). Po przekręceniu manetki pojawia się jeszcze podświetlenie deski rozdzielczej i przygasa wyświetlacz w radiu.
Ja też myślałem, że ktoś sobie po prostu dołożył taki automat, żeby nie zapomnieć o włączaniu świateł (w końcu auto zostało kupione w 2007 r. w Danii, a tam z tego co wiem już wtedy był obowiązek całodobowej jazdy na światłach mijania). Ale wyjmując czujnik stopu spod pedału, natknąłem się właśnie na moduł od automatycznego włączania się świateł. Nie wiem czy dokładał to diler czy ktoś inny, ale wszystko to wygląda jakby było zamontowane fabrycznie, podobnie jak w przypadku wzmacniacza, o którym pisałem w innym temacie.
  Temat: 2.0 VCDI Chip tuning
KonradMaster

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 14377

PostForum: Tuning   Wysłany: 2016-08-02, 11:13   Temat: 2.0 VCDI Chip tuning
lukaszbozyk, no to widać, że można z nimi negocjować cenę. Mi dokładnie powiedzieli tak: wycięcie DPF'a - 900 zł, CT - 1400 zł. Ale jeśli zrobię to za jednym razem to wtedy CT kosztuje połowę normalnej ceny, czyli 700 zł. Daje to razem kwotę 1600 zł.

P. Andrzej z Bełchatowa zrobił mi wszystko w ciągu jednej doby (zostawiłem auto ok. godz. 16 jednego dnia, następnego odebrałem gotowe przed 16 razem z pomiarami z hamowni i paragonem), nie musiałem jeździć na żadne poprawki, przynajmniej jak dotąd. Z tym, że on gdzieś tam pracuje, a ta firma to jest dla niego "dodatek", więc najlepiej zadzwonić i po prostu dogadać się z nim. Jeśli coś to zawsze w jakiejś sprawie mogę do niego podjechać i pomóc coś ustalić. Podobno moją Epicę robił pierwszy raz (nie zdziwiłem się, w końcu mało ich jeździ, a w dieslu jeszcze mniej), ale za to zrobił już setki Opli w dieslu, więc wcale się nie obawiał tego silnika i sterownika. Zobaczymy jak będzie zimą. Na razie od tych modyfikacji zrobiłem już grubo przeszło tysiąc km i jest wszystko w jak najlepszym porządku, ba, jest nawet o niebo lepiej bez tego filtra - zapychacza i z większą mocą pod pedałem gazu. Do tego niższe spalanie to już w ogóle bajka, a auto kręcąc się do 4k obrotów/min wcale nie kopci, jak podobno u niektórych, po wycięciu DPF'a. Czasem mam wrażenie, że na forach wypowiadają się ludzie, którzy nigdy nie jeździli autem po wycięciu DPF'a, ale są wielkimi fachowcami, z tak dużym doświadczeniem, że głowa mała...
  Temat: Prośba o podmianę czujnika temperatury spalin
KonradMaster

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6049

PostForum: Epica   Wysłany: 2016-08-01, 10:46   Temat: Prośba o podmianę czujnika temperatury spalin
NIEAKTUALNE.

Problem rozwiązany poprzez pozbycie się chwasta - DPF'a.
  Temat: Wymiana płynu chłodniczego
KonradMaster

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2104

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-07-28, 13:45   Temat: Wymiana płynu chłodniczego
Witam,
Jeszcze przed tą zimą chciałbym profilaktycznie wymienić płyn chłodniczy. Moje pytanie brzmi, ile litrów wchodzi do całego układu w Epice - dieslu? Również posłuchałbym propozycji, jakie płyny macie wlane do swoich układów i jakie ewentualnie polecacie. Chciałbym zainwestować w coś lepszego, żeby wystarczyło na te 5 lat.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
  Temat: 2.0 VCDI Chip tuning
KonradMaster

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 14377

PostForum: Tuning   Wysłany: 2016-07-28, 07:40   Temat: 2.0 VCDI Chip tuning
Jestem świeżo po ogarnięciu auta w firmie "AUTRONIK" Andrzej Balicki w Bełchatowie.

Zrobione zostało:
*wyrzucenie chwasta (DPF)
*zaślepienie EGR
*Chip poprzez przeprogramowanie ECU (bez żadnych BOXów)

Auto ma teraz 180KM i 370 NM - zmierzone na hamowni. Na początku miało zrobione 190KM i 390NM, ale przy wciśnięciu pedału gazu nawet na niższych obrotach kopciło jak stary diesel z kończącą się turbiną, a to nie o to chodzi. Podejrzewam, że po prostu wtryskiwacze za dużo paliwa podawały. Dlatego P. Andrzej zszedł z mocą i momentem obrotowym i teraz do 4 tysięcy obrotów nie ma żadnej różnicy po wycięciu DPFa w "wydychanym powietrzu", przynajmniej wizualnie. Auto wydala czysty biały dymek. Dopiero powyżej tych 4 tys. obr/min puści czarny kłąb dymu, ale to tylko tak przez pierwszą sekundę, później jest ok. Wszystkie czujniki pozostały nienaruszone i co ważne ECU nie wypluwa żadnych błędów odnośnie DPFa i tych czujników EGT, czy ciśnienia, na deskę rozdzielczą. Reaguje natomiast na inne usterki. Wypiąłem dla przykładu wtykę przepływomierza i błąd od razu wyrzuciło, więc wszystko zostało zrobione profesjonalnie.

Odnośnie wrażeń z jazdy...
Po zwiększeniu mocy i momentu obrotowego, czuć dużą różnicę podczas przyspieszania, jeśli auto wkręcę na ponad 2,5 tys. obrotów. Ale to nie o to chodziło. Najważniejsze, że silnik zrobił się teraz bardziej elastyczny i ciągnie już od samego dołu. Po prostu tak jakby turbo dziura się zmniejszyła.
Ponad to wszystko, jeszcze ważniejsze dla mnie jest to, że nie muszę się martwić o to, iż po przejechaniu 50 km do miejsca docelowego, włączy mi się wypalanie tego chwasta i będę zmuszony jeździć bez celu przez kolejne 20km z ryzykiem przelania się oleju napędowego do miski olejowej.

Jeszcze odnośnie spalania...
Zrobiłem wczoraj kilkaset km i możecie mi nie wierzyć, ale średnie spalanie spadło o ok. 0,4l/100km w porównaniu do spalania zaobserwowanego przed tymi zabiegami. Sprawdzone nie za pomocą komputera pokładowego, ale z rzeczywistym stanem paliwa w baku. Moim zdaniem jest możliwe dzięki temu, że po prostu sprawność silnika się zwiększyła, dzięki czemu przy wykorzystaniu tej samej mocy co poprzednio, auto spala teraz mniej paliwa. Oczywiście nie katowałem auta i nie jechałem po 200km/h. Podejrzewam, że gdybym tak zrobił spalanie byłoby większe niż poprzednio z racji uzyskiwania większej mocy.

Podsumowując, dla mnie są to same plusy, żadnych minusów, nawet ten czarny dymek wytwarzany przy obrotach bliskich limitera nie jest dla mnie żadnym minusem, no bo jak często jeździmy na maksymalnych obrotach? Przyjemność ta kosztowała w tej firmie, moim zdaniem, skromne 1100 zł (3 usługi: DPF-off, EGR-off, CT).
Dla porównania w "Kreatorze Mocy" w Warszawie za samo usunięcie DPFa i CT powiedzieli mi 1600 zł.
  Temat: LPG do epici 2008 2.0
KonradMaster

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3892

PostForum: LPG   Wysłany: 2016-07-19, 11:43   Temat: LPG do epici 2008 2.0
incantato, ja w swoim poprzednim aucie miałem zamontowany chyba najtańszy parownik jaki istnieje - Tomasetto - model AT09. Do tego listwa VALTEK. Wszystko pracujące pod sterownikiem AEB King4, produkowanym na licencji włoskiej. Zrobiłem na samym LPG prawie 100k km i jedyną rzeczą jaką wymieniałem były filtry gazu (w reduktorze i fazy lotnej), no i świece zapłonowe. Auto prawie pół roku temu zostało sprzedane i z tego co wiem, dalej śmiga na gazie bez problemu.
Części zamontowane w moim aucie nie słynęły z bardzo dobrej jakości, mimo to uważam, że wytrzymały niezły przebieg i dalej bezawaryjnie działają. W Twoim przypadku zamontowane części są moim zdaniem bardzo dobrej jakości, więc myślę, że nie musisz się przejmować o awaryjność tego układu, bynajmniej nie przed przebiegiem rzędu 150k km.
  Temat: Dysze mgiełkowe do spryskiwaczy
KonradMaster

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10732

PostForum: Nadwozie   Wysłany: 2016-07-19, 11:32   Temat: Dysze mgiełkowe do spryskiwaczy
C77, możliwość jest, jeśli zostawię manetkę wycieraczki w trybie "AUTO", zapomnę ją przełączyć w tryb "OFF" po zgaszeniu auta, a następnie przekręcę kluczykiem w pozycję zapłonu ;-) Ostatnio się o tym przekonałem. Aż nowe wycieraczki zapiszczały, przejeżdżając po suchutkiej szybie :-/ Trzeba by było zrobić jakieś blokowanie wysyłania tego impulsu podczas włączania zapłonu, chociaż nie mam pojęcia jak to zrobić, aby później te wycieraczki się włączyły podczas deszczu. Więc chyba najlepszym sposobem jest po prostu pamiętać o wyłączaniu wycieraczek z trybu "AUTO".
 
Strona 1 z 6
Skocz do: