Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 6
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
RUNNER3

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 20542

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-12-03, 21:20   Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
Poproszę o "normalne" maile, ponieważ mam kilka zdjęć do wysyłki z widocznymi kablami, a ze względu na moją "nieobecność" na forum znowu jestem zblokowany. Uprzedzam, że są różnice i będę wdzięczny za zwrotną pomoc co, gdzie robi. Mój mail: wydspec@wp.pl. W czym będę mógł pomóc pomogę, ale sam nie jestem specjalistą w dziedzinie elektryki i elektroniki.

Pzdr
runner3
  Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
RUNNER3

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 20542

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-09-02, 17:06   Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
Witam
i uprzejmie proszę o adresy mailowe, bo ze względu na krótki staż na forum nie mogę wysyłać jeszcze wiadomości. Co do wiedzy o urządzeniu to nie był jakiś większy problem, bo tropiłem tą fabryczną nawigację i w końcu zawitałem do m.in. Chin. Ponadto są serwisy Alibaba.com, aliexpress.com gdzie można trafić na elektronikę do aut.
Co do ambicji, to lekka przesada, zwłaszcza przy częstych wyjazdach, dzwoniących telefonach, etc. mam to wszystko w jednym, bez plączących się kabli i jakoś to chodzi. Ponadto kupienie przenośnej z 7 calowym ekranem to wydatek w podobnej kwocie. Gdyby nie fakt, że oryginalna navi jest "zamknięta", bez aktualizacji i brak jest czegokolwiek do niej (nawet opcji dla Captivy na stronie producenta oprogramowania do navi), nie mówiąc już o tym, że ustalenie jej producenta, bez wymontowania, to "tajne przez poufne". Dla mnie jest to śmieszne i żenujące zarazem, gdzie klienta traktuje się jak szmaciarza.
Pozdrawiam
  Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
RUNNER3

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 20542

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-08-31, 10:18   Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
Dzięki bardzo za pomoc. Mam nadzieję, że uda mi się połączyć to wszystko do kupy. Co do cen to wyjściówka to ok. 350 $ + 30 $ koszty wysyłki, ale trzeba się targować. Adres mailowy do człowieka (Mr Allen Lai), który zajmuje się zbytem: allen@witson.com.
Wg mnie, a jestem laikiem w tej materii, ten zestaw jest przeznaczony, do rozbudowy, dla wersji wcześniejszej Captivy, a kamera cofania jest w opcjach zakupu. Ja nie wziąłem, bo kamerka już była w samochodzie, tylko nie przewidziałem lekkich kłopotów, że trzeba kombinować z kablami. Wejście na kamerę do chińczyka jak najbardziej jest (kostka zawierająca: jeden cinch żeński - camera in - i wtyczka żeńska zasilania AMP 12V + - na zdjęciu, w dolnej części widać je: z końcówką żółtą i czarną oraz jeden kabel wiązce głównej z oznaczeniem "back"), tylko pozostaje kwestia, które z tych kabli samochodowych będą właściwe. Gdybyście byli zainteresowani mogę wysłać zdjęcia z końcówkami i jak to wygląda faktycznie. Ponadto wcześniejsza nawigacja w CH. nie ma żadnego związku z tą poza anteną. Ten chińczyk ma navi w sobie i daje niejako w zestawie IGO Prime (karta miniSD), a sam zapuściłem AM Europa i chodzi jak złoto.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc.
  Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
RUNNER3

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 20542

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-08-30, 11:04   Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
Mi nawigacja jest niezbędna, więc to był punkt zaczepienia, natomiast nie przypuszczałem, że jest to zwykły prymityw. Wady wylazły oczywiście w praniu, toczę bój z GM, ale jak na dziś cisza, a Chevrolet Polska ma to gdzieś. Zmiana nie nastręcza trudności, wszystko pasuje, problem pojawia się właśnie z kamerą cofania i układem kabli, ponieważ trzeba je "rozdzielić". W obecnym fabrycznym układzie wchodzi do wyświetlacza 10 kabli, natomiast przy zmianie trzeba je podzielić na te które obsługują klimę i komputer i na te które obsługują kamerę cofania. No i tu mam problem, bo nie wiem jak jest z zasilaniem kamery i które dokładnie trzeba podłączyć. Na maila mogę wrzucić zdjęcia - widok wiązki i fabrycznego układu. Dla wizualizacji zmiany link do chińczyka:
http://www.witson.com/en/...proID=101861279
Gdyby coś od czasu do czasu jestem w Szczecinie (sam jestem z Wałcza) więc nie problem się wymienić doświadczeniami.
  Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
RUNNER3

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 20542

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-08-29, 20:17   Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
Oryginalna jest produkcji S&T Daewoo China i "zamknięta" na świat. Brak aktualizacji od 2012 roku, brak możliwości instalacji innej mapy, brak możliwości dostępu do systemu w ogóle (jest Windows CE prawdopodobnie 5,0). Poza tymi szczegółami system audio nie jest zły. Zaopatrzyłem w chińczyka (Witson) i nie jest zły, chodzi Automapa, poza tym ma internet i kilka innych rzeczy. Natomiast powstał problem nazwijmy to "uniwersalnego starego wyświetlacza". Obsługiwał on navi, wskazania klimy, paliwo, dystans, etc., no i kamerę cofania. W nowym wszystko jest w korpusie radia, zaś wyświetlacz to typowy monitor bez dodatkowych fukncji. No i tu mamy pierwszy problem - do wskazań klimy i stanu auta potrzebny jest panel led od starej Captivy. To już przebrnąłem. Natomiast nie bardzo wiem jak załatwić problem kamery cofania i stąd przede wszystkim pytanie o kable, które odpowiadają za jej obsługę.
Jeżdżenie na starej navi, dzieło Navteqa, było koszmarem. Nie dość, że okrojona w zasadzie do podstawowej funkcji - wbij trasę i jedź, to stan danych tragedia - odcinki dróg planowanych wyświetlał jako aktualne, aktualnych nie było na mapie, brak miejscowości (chodzi mi o Polskę), itd. Odradzam zakup pojazdu z fabryczną nawigacją. Zresztą już nie będzie co kupować, bo Chevrolet wycofuje się z Europy.
  Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
RUNNER3

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 20542

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-08-24, 21:15   Temat: Navigacja i kamera cofania dla Captivy
Witam Forumowiczów
i czy mógłbym liczyć na przychylność w dwóch tematach dotyczących Captivy 2013 (po liftingu):
1) jak wyłączyć natarczywy sygnał niezapiętych pasów,
2) jaki kolor mają kable kamery cofania - dokładnie chodzi mi o te, które są w wiązce wchodzącej do wyświetlacza - ekranu nawigacji - jest tam kilka kabli dochodzących do wtyczki i nie bardzo jest możliwość zdiagnozowania, które są od tej kamery. Z tego co mi się udało wyeksperymentować biało-czerwony, czarny, żółty, zielony i biało czarny są od wskazań klimatyzacji, danych o żużyciu paliwa, dystansie, etc.
Wywaliłem dziadowską nawigację fabryczną i niestety muszę znaleźć te kable do nowej, aby zadziałała kamera.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za jakiekolwiek wskazania.
 
Skocz do: