Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znaleziono 1 wynik
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zimno w aucie
acprezes

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2431

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2015-12-30, 20:21   Temat: Zimno w aucie
Witam wszystkich.
Od maja mam Rezzo 1.6 z 2006 roku.
Niedawno, w listopadzie, wymieniłem uszczelkę pod głowicą, kompletny rozrząd, przewody WN i świece. We wrześniu wymieniłem termostat.
Zima nie nadeszła ale rano bywa zimno, i zauważyłem że w aucie jest zimno.
Objawy i spostrzeżenia :
węże przy chłodnicy są gorące, wężyk do zbiorniczka wyrównawczego też jest ciepławy, płynu nie ubywa, temperatura na wskaźniku na desce jest nieco nad 1/4 skali, moim zdaniem za nisko, chyba silnik nie jest dogrzany, ale nie wiem dlaczego.
Może pomoże również to, że ogrzewanie jest ale słabiutkie, letnie powietrze, nawet nóg nie można ogrzać, natomiast w prawym skrajnym wywietrzniku leci jeszcze chłodniejsze powietrze. W pozostałych letnie, w tamtym prawym chłodne. Oczywiście ustawienie jest maks na czerwonym a tu chłodno w aucie.
Co mi doradzicie? Nagrzewnica chyba działa skoro węże są gorące? Ostatnio odkręciłem korek zbiorniczka wyrównawczego i płyn się podniósł, też był gorący, a skoro się podniósł to chyba zapowietrzony układ nie jest. Termostat moim zdaniem działa gdyż włożyłem karton przed chłodnice, i temperatura się nie zmienia.

Pytanie zatem - co nie działa? Czy jednak nagrzewnica? Czy jakiś czujnik? Czy termostat?
Co mogę sprawdzić bez kanału? Tzn mam możliwość za piwo wjechać na rampę, ale będę miał godzinę na sprawdzenie. Co mi doradzicie? Płyn w układzie chłodzenia to K2. Czerwony. Nigdzie nic nie cieknie. W aucie jest chłodno, a wężami można się niemal oparzyć. Co nie działa???
 
Skocz do: