Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 5
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kupno Lacetti, słabe punkty auta, czy cena wydaje się OK.
andrzej1988

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2785

PostForum: Lacetti   Wysłany: 2016-04-11, 14:34   Temat: Kupno Lacetti, słabe punkty auta, czy cena wydaje się OK.
Ogólnie auto jest ok. Silnik faktycznie jest mało awaryjny, natomiast mogę Ci powiedzieć, co mnie nieco zdziwiło po kupnie auta:
- wymiana rozrządu wg instrukcji jest w nim co 60 tys. km, nie co 100 ys, jak zwykle jest przyjęte,
- układ hamulcowy ma tarcze kotwiczne, które lubią korodować i trzeba je wymienić żeby mieć pewność, że układ hamulcowy jest sprawny. Niby nic takiego, ale samych tarcz kotwicznych nie da się kupić osobno, tylko kupuje się je w zestawie ze szczękami i jarzmem zacisku itd, i cena samych częścii za jedną stronę to jakieś 950 zł - tyle mi mechanik powiedział, jak przewertowałem internet to się okazało że można kupic za ok 700 zł, nie mniej jednak warto przy kupnie sprawdzić kondycję tych tarcz, żeby później nie było niespodzianek.

Co do LPG - mój silnik dobrze z nim współpracuje i póki co nie mam z tym żadnych problemów.

Poza tym póki co nie mam się czego doczepić do auta ;)
  Temat: Układ hamulcowy
andrzej1988

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1849

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-03-31, 13:54   Temat: Układ hamulcowy
Hej,

Byłem u mechanika z autem i po diagnozie okazało się że mam do wymiany układ hamulcowy z tyłu. Prócz szczęk, tarcz i prowadnic, mechanik powiedział że do wymiany są tarcze kotwiczne. Nie ma zamienników, kupuje się je w zestawie i jedna strona to koszt ok 950 zł. Czyli za całą robotę pewnie ponad 2000 mi policzy. Nie mogę się doszukać nigdzie w internecie tych części i nie wiem czy faktycznie są tak drogie. Miał ktoś kiedyś problem z tym?
  Temat: Dziwne zachowanie auta przy skręcaniu
andrzej1988

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1372

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-03-25, 11:30   Temat: Dziwne zachowanie auta przy skręcaniu
Witam!

Od ok tygodnia czasu auto dziwnie się zachowuje. W momencie gdy zwalniam i maksymalnie skręcam w lewo, bądź w prawo, z auta dochodzi dziwny trzask/zgrzyt. Nie wiem skąd to dochodzi, ale jest to też wyraźnie odczuwalne na pedale hamulca (jeżdżę automatem). Nie są to raczej otarcia kół o nadwozie. Miał ktoś kiedyś podobną przypadłość?
  Temat: Olej silnikowy w lacetti 1.8 Pb + LPG
andrzej1988

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6781

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-03-17, 10:58   Temat: Olej silnikowy w lacetti 1.8 Pb + LPG
Witam!

Kupiłem niedawno Chevroleta Lacetti 1.8 LPG. Byłem wczoraj u mechanika zrobić kilka rzeczy typowych po kupnie auta, m.in wymienić olej. Właściciel nie pamiętał dokładnie kiedy była poprzednia wymiana, ale poziom oleju generalnie był ok, silnik był zalany olejem 5w40. Powiedziałem mechanikowi żeby nie zmieniał nic pod tym kątem, niech go zaleje 5w40. Odbieram auto, pytam o ten olej i mówi że nalał 5w30 od GM. Pytanie czy może mieć to jakieś negatywne skutki dla silnika, bo słyszałem różne opinie, a to że LPG potrzebuje oleju o lepszej lepkości, a że to jak się przechodzi z oleju wyższej klasy na niższą to może to spowodować jakieś uszkodzenia, albo też że to nie ma znaczenia, bo jak nie jeżdżę z obrotomierzem dolatującym do czerwonej kreski, albo nie jeżdżę w temperaturze +50 stopni, to nie ma to większego znaczenia. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
  Temat: Chevrolet Lacetti 1.8 Pb+LPG automat
andrzej1988

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1258

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-02-25, 13:08   Temat: Chevrolet Lacetti 1.8 Pb+LPG automat
Witam!

Przymierzam się do kupna ww. modelu. Jestem po wstępnych oględzinach, auto zapowiada się rewelacyjnie. Martwi mnie jedynie skrzynia biegów. Mieliście w Waszych autach jakieś problemy z tym podzespołem?
 
Skocz do: