Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 49
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Inne fora dot. Chevroleta w sieci?
kubab

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2437

PostForum: Nasze Forum   Wysłany: 2016-04-17, 21:30   Temat: Inne fora dot. Chevroleta w sieci?
Mam pytanie, czy bywacie też na innych forach w sieci dotyczących Chevroleta?

Sprzedając Orlando znalazłem inne forum (dla dociekliwych do znalezienia przez Google-a, nie będę robić reklamy) i wygląda na to, że relacje między org.pl a tym forum nie są najlepsze.

Od dłuższego czasu zastanawiała mnie cisza w dziale Orlando. Stąd może warto się pochylić nad tym, co zrobić, aby to forum nadal żyło... Szczególnie, że już trochę ma lat na karku...
  Temat: Czy warto kupi? Orlando?
kubab

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 57040

PostForum: Orlando   Wysłany: 2016-02-10, 21:24   Temat: Czy warto kupi? Orlando?
1. Dla rodziny 2+2 Orlando jest w sam raz. Zawsze będziesz miał młodszy samochód.
2. 1,8 + LPG jest OK, ale ja muszę wymieniać często rozrząd - robią to w ramach gwarancji nawet po 3 latach, bo jest gwarancja na sam rozrząd. Odnośnie osiągów to szału nie ma, ale dramatu też nie ma.
3. Nie zauważyłem u siebie tego problemu.
4. Serwisuję w ASO i nie ma problemu z dostępnością części - na razie nie spotkałem się z problemami.
5. Patrz punkt 3 i 4
6. Wymysł dziennikarzy - ogrzewanie działa zupełnie dobrze.
7. Korozji u mnie brak.
  Temat: Pakowność, miejsce w bagarzniku
kubab

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2575

PostForum: Wnętrze   Wysłany: 2016-02-08, 19:09   Temat: Pakowność, miejsce w bagarzniku
Eee tam, Orlando jest całkiem pakowne, tylko trzeba roletę trzymać w garażu. Ja swoją odłożyłem od razu po odebraniu z salonu i przez 3 lata ani razu jej nie założyłem - mam przyciemniane szyby, więc nie widać co mam w bagażniku. Bagażnik jest foremny i sporo się do niego mieści, z tym, że przez 2 złożone siedzenia jest płytszy, niż konkurencja.

Ja z 2 maluchami zjeździłem Orlando połowę Europy i zawsze się mieściliśmy. Co do wózka, to mam zwyczaj duży wózek wozić w bagażniku dachowym a jak przechodzimy na spacerówkę, to spokojnie upycham ją w bagażniku i rezygnuję wtedy z bagażnika dachowego.

Orlando dobrze się spisze nawet jak powiększysz swoją rodzinę o jednego malucha. Uważam, że dla rodziny 2+2 to bardzo dobry samochód. Dla większych rodzin się nie nadaje. Gdy planujesz 3 maluchów, to szukaj samochodu z 3 takimi samymi fotelami w 2 rzędzie.
  Temat: Korek wlewu paliwa na kluczyk ?
kubab

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2092

PostForum: Nadwozie   Wysłany: 2016-01-19, 15:21   Temat: Korek wlewu paliwa na kluczyk ?
A po co Tobie zamykany korek na kluczyk? Klapka się blokuje w momencie, gdy zamykasz centralny zamek. Tak więc nikt nie powinien dostać się do korka.
  Temat: Prosze o informację o doświadczeniach z Orlando
kubab

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9958

PostForum: Orlando   Wysłany: 2015-12-16, 23:22   Temat: Prosze o informację o doświadczeniach z Orlando
Krzysiek_81 napisał/a:
kubab, wszim, ja opcję 3-ech fotelików będę zmuszony stosować od przyszłej Wielkanocy :mrgreen:


Gratulacje! Będziesz miał całkiem w domu wesoło :) . Co do konfiguracji Orlando pod 2+3 foteliki, to sprawdzał nam się system: najmniejszy na bazie z przodu (niestety fotel pasażera nie ma Isofixa, ale moja baza może też być mocowana pasami), średnia córa, która samodzielnie się nie zapina w II rzędzie, najstarsza córa w III rzędzie (sama się zapina), a żona w II rzędzie na fotelu, który uchylaliśmy, aby starsza córa się na tył dostała. Na dojazdy taka konfiguracja dawała radę, ale:
1) bezpieczeństwo najstarszej córy i najmłodszego jest ograniczone - testy zderzeniowe nie sprawdzają co się dzieje z pasażerami III rzędu w 7 osobowych samochodach, a z reguły jest to masakra; najmłodszy z przodu bez Isofixa to też szaleństwa nie ma - swoją drogą nie wiem dlaczego nie zrobili Isofixa w Orlando na siedzeniu pasażera...
2) do bagażnika nie da się zapakować za bardzo np. dużego wózka.

Jak dla mnie, gdyby Orlando miał 3 takie same fotele w drugim rzędzie, to nie kupowałbym C4 Grand Picasso - a tak na marginesie, to obecna generacja C4 Grand Picasso nawet ciekawie wygląda. Mydelniczką była poprzednia wersja.

Aby nie było, że kolekcjonuję Minivany, to potrzebujemy 2 samochody i po prostu musieliśmy zmienić nasz drugi samochód. A Citroen kosztuje niewiele w porównaniu do innych Minivanów - cenowo wypadł podobnie co Orlando.
  Temat: Prosze o informację o doświadczeniach z Orlando
kubab

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9958

PostForum: Orlando   Wysłany: 2015-12-16, 11:09   Temat: Prosze o informację o doświadczeniach z Orlando
wszim napisał/a:
Kubab nie rozumiem argumentu, że orlando jako 7 miejscowy pojazd jest co najwyżej dla rodziny 2+2 ? Trochę to nielogiczne.


Ma 7 miejsc, ale na tylną kanapę zapakujesz co najwyżej 2 foteliki. Kanapa jest tak skonstruowana, że jak wpinasz fotelik z ISOfixem, to nie masz już miejsca na ustawienie dwóch pozostałych fotelików. Dorosły też za bardzo się nie zmieści pomiędzy 2 zainstalowane foteliki, a więc jazda w dłuższą trasę z jednym fotelikiem na przednim siedzeniu odpada.

Tym samym, aby się zapakować z 3 fotelikami w miarę komfortowo, trzeba uruchomić jakieś siedzenie w bagażniku i bardzo kurczy Ci się bagażnik. To np. uniemożliwia zabranie do bagażnika dużego wózka oraz zapakowanie się na wakacje. Oczywiście można sobie pomóc bagażnikiem na dachu itd., ale w porównaniu do samochodów, gdzie masz 3 takie same fotele w II rzędzie - np. C4 Grand Picasso, Orlando zdecydowanie traci na funkcjonalności.

Właśnie to teraz ćwiczę i szczerze mówiąc, gdy kupowałem Orlando zakładałem, że bez problemu i komfortowo obsłuży 5 osobową rodzinę, niestety nie obsłuży, ale C4 Grand Picasso, Scienic itp. samochody, gdzie są 3 fotele w II rzędzie, radzą sobie dość dobrze.
  Temat: Czas na zmian?.
kubab

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2665

PostForum: Orlando   Wysłany: 2015-12-15, 21:53   Temat: Czas na zmian?.
A na co zamierzasz zmienić?

Ogólnie, jak dla mnie Orlando dla rodziny do 2+2 jest bardzo dobrym wyborem. Ja ze swoim też mam pewne problemy - np. 2 razy był już wymieniany na gwarancji rozrząd (przy przebiegu 45 i 85 tys. km.), uszczelka w drzwiach itp. Ale z drugiej strony samochód nie przekombinowany, relatywnie tani w serwisie, dość dobrze znosi upływ czasu, no i nie ma gwarancji, że kolejny samochód nie będzie gorszy od niego...

Ja teraz dokupiłem C4 Grand Picasso, bo mi się zrobiła rodzina 2+3 i Orlando traci tutaj swoją funkcjonalność - nie jestem w stanie 3 fotelików zapiąć na tylnej kanapie, a uruchamianie dodatkowych siedzeń wyeliminowuje mi bagażnik (odpadają wakacje, wożenie dużego wózka itp.). I powiem tak, że Francuz jest lepiej przemyślany od Orlando w kwestiach rodzinnych - lepsze nawiewy na drugi rząd siedzeń, stoliki w przednich siedzeniach, 3 takie same fotele w II rzędzie, światełko też dla III rzędu itd. Z tym, że Citroen jest dość, jak dla mnie, skomplikowany i gorzej się prowadzi. Tak więc, gdyby nie powiększenie rodziny, nie zamieniałbym drugiego samochodu na Citroena, tylko bym kupił albo mniejszy drugi samochód (klasa Fiesty), albo jakiś naprawdę fajny samochód (Mustang, GT86 :-P )
  Temat: Prosze o informację o doświadczeniach z Orlando
kubab

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9958

PostForum: Orlando   Wysłany: 2015-12-15, 21:37   Temat: Prosze o informację o doświadczeniach z Orlando
Chevroleta mam prawie od 3 lat - rejestracja 2013, rok produkcji 2012. Przebieg 110 tys. km.

I tak:

1. Generalnie dobrze się prowadzi - lepiej, niż C4 Grand Picasso. Odnośnie wyciszenia to szaleństwa nie ma, ale nie ma też dramatu. Zjeździliśmy już nim kawałek Europy i do 140 km/h da się wytrzymać.
2. Pomimo intensywnej eksploatacji za bardzo się nie zużywa - nasze wnętrze dobrze wygląda. Lakier też jest OK.
3. Dla rodziny 2+3 jest za mały, bo nie da się 3 fotelików umieścić na tylnej kanapie. Bagażnik niby duży, ale w porównaniu np. do Citroena C4 Grand Picasso zdecydowanie płytszy. Dla rodziny 2+2 zupełnie wystarcza.
4. Stosunkowo prosta konstrukcja - dzięki temu nie jest zbyt drogi w serwisowaniu. Brakuje w tym samochodzie polotu - np. w C4 Grand Picasso niektóre drobne rzeczy są lepiej przemyślane. Zaczynając od tego, że zamiast tylnej kanapy są trzy takie same siedzenia, poprzez skrócenie maski silnika i dzięki temu większą kabinę, lepsze schowanie 2 dodatkowych foteli i dzięki temu jest większy bagażnik.
5. Ma słabe oświetlenie kabiny - przy otwieraniu drzwi nie zapalają się światła przy lusterku, nie ma podświetlenia na nogi itd. Może jest to drobiazg, ale jak się ma samochód lepiej doświetlony, to ta różnica jest widoczna. Z drugiej strony będzie mniej problemów z elektryką (żarówkami)...
6. Bardzo dobrze współpracuje z gazem (ale to Ciebie nie dotyczy).
7. Z rzeczy, które się sypią, to miałem już robiony 2 razy rozrząd w ramach gwarancji (ale to też Ciebie nie dotyczy, bo nie chcesz benzyny).

Podsumowując.

Pojawił mi się 3 maluch i musiałem dokupić samochód, który ogarnie większą rodzinę - jest to właśnie C4 Grand Picasso. Samochód lepiej przemyślany jako MiniVan, szczególnie dla rodziny 2+3, ale Chevrolet dla rodziny 2+1 lub 2+2 jest bardzo dobrym wyborem i powinieneś być z niego zadowolony. Chevrolet w miarę dobrze znosi upływ czasu, nie jest przekombinowany i przede wszystkim nawet się jakoś prowadzi. C4 Grand Picasso prowadzi się zdecydowanie gorzej.
  Temat: D?wi?k podczas zapalania samochodu tak jakby pali? na 2 gary
kubab

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2830

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2014-12-16, 20:04   Temat: D?wi?k podczas zapalania samochodu tak jakby pali? na 2 gary
Trochę podobnie mi brzmiało i w serwisie stwierdzili, że problem jest w rozrządzie. W ramach gwarancji mi go wymienili i problem się już nie powtórzył. Proponuję więc odwiedzić serwis.
  Temat: KAMPANIA NAPRAWCZA CRUZE, ORLANDO 1.8 MY2013 - PRAWA PÓŁOŚ
kubab

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 68785

PostForum: Cruze   Wysłany: 2014-10-09, 08:23   Temat: KAMPANIA NAPRAWCZA CRUZE, ORLANDO 1.8 MY2013 - PRAWA PÓŁOŚ
Ciekawe dlaczego UOKiK nie może opublikować dokumentu "pdf", który umożliwi wyszukiwanie numerów, tylko jest to skan "graficzny"... W efekcie albo muszę pamiętać numer dealera, albo przejrzeć 46 stron. Bez sensu.
  Temat: Problem przy odpalaniu
kubab

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2497

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2014-09-01, 10:45   Temat: Problem przy odpalaniu
Ja miałem wymieniany rozrząd, gdy miałem podobne problemy co Ty. Odnośnie kosztów to nie pomogę - robione to miałem w ramach gwarancji. Choć 3k za wymianę rozrządu, to aż mi się nie chce wierzyć - miałem rozrząd ostatnio robiony w Subaru i zapłaciłem za niego 2k. A Chevrolet, to nie Subaru...
  Temat: Orlando z LPG
kubab

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 36985

PostForum: LPG   Wysłany: 2014-08-12, 15:09   Temat: Orlando z LPG
Potwierdzam objawy - mi również dość często nie odbija na zaworze. W serwisie przy przeglądzie zgłosiłem ten temat, sprawdzili sam zawór i stwierdzili, że wszystko jest OK. Ogólnie mi to za bardzo nie przeszkadza.
  Temat: Fotel kierowcy
kubab

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3601

PostForum: Wnętrze   Wysłany: 2014-07-17, 18:13   Temat: Fotel kierowcy
U mnie 55 tys. km i z fotelem wszystko OK. Tak więc sprawdź to w serwisie, może uznają w ramach gwarancji.
  Temat: Czy warto kupi? Orlando?
kubab

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 57040

PostForum: Orlando   Wysłany: 2014-06-25, 12:15   Temat: Czy warto kupi? Orlando?
Ja na ten moment mam prawie 60 tys. i niestety parę rzeczy było już robionych w ramach gwarancji (patrz tutaj).

Najistotniejsze wg mnie problemy, które wyszły na tym teście nie dotyczą benzyny 1,8 z manualną skrzynią biegów.

Co do reflektorów i zawieszenia, to dla mnie są OK - zawieszenie hałasuje, ale hałasowało już na jazdach próbnych i wg mnie tak ten typ ma, a reflektory nie są zbyt silne, ale mi wystarczają. Drugi samochód mam na ksenonach i różnica oczywiście jest duża, ale Stilo (poprzednik Orlando) świecił podobnie, a przynajmniej w Orlando nie przepalają się żarówki co 15 tys. km...

Ja tam jestem zadowolony z tego samochodu i zamierzam nim relatywnie długo jeździć - zakładam, że z 200 tys. nim zrobię, co przy moim tempie jeżdżenia daje w sumie ok. 5 lat używania samochodu.
  Temat: Osi?gi
kubab

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3193

PostForum: Orlando   Wysłany: 2014-05-11, 18:55   Temat: Osi?gi
Jeżdżę z nawigacją na szybie, która pokazuje prędkość i przy ok. 140 km/h na nawigacji na licznku mam ciut ponad 150 km/h. Tak więc myślę, że osiągi wg fabryki zbliżone są do rzeczywistych - 210 licznikowe da ok. 195 rzeczywistych. Choć nigdy nie testowałem Vmax w Orlando - więcej, niż 160 km/h (rzeczywistych) nie jechałem.
 
Strona 1 z 4
Skocz do: