Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 9
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Oswietlenie wnetrza Orlando
miazgaty

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 28798

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-10-30, 21:15   Temat: Oswietlenie wnetrza Orlando
Tak, sprawdzałem. Ale nie wiem czemu tak jest u mnie. Jedna rzecz, która zauważyłem to, że gniazdo dla 3 lampki (środkowej), której nie ma u mnie i tak nie jest połączone z lampkami i dlatego pewnie nie daje sygnału plus po spięciu środkowej lampki....
Nie wiem czy to kwestia wersji czy modelu, ale ja mam jako jeden z chyba kilku osób w Polsce rocznik orlando 2010. Może tu jest jakiś temat z róźnicą w instalacji. Na razie zostawiłem bo wystarcza mi tak jak jest teraz - 1 lampka się zapala. Dzieki !
  Temat: Oswietlenie wnetrza Orlando
miazgaty

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 28798

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-10-28, 06:47   Temat: Oswietlenie wnetrza Orlando
Udało mi się, ale tylko w ten sposób, że podpiąłem się tym plusem z tyłu do plusa jednej z lampek (lewej) jak podpinam tak jak było w opisie to nie działa poprawnie, a jak podpinam obydwie lampki to nie da się ich wyłączać. Po analizie schematu blaszek wydaje mi się, że podpięcie do "środkowej" której nie ma nie działa z powodu nie blokowania masy po założeniu tylko plusa, ale może się mylę. W każdym razie działa, teraz ale tylko z jedną lampką. Teraz szukam na necie jakichś żarówek LED żeby ładniej świeciło :) Dzięki za info.
  Temat: Oswietlenie wnetrza Orlando
miazgaty

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 28798

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-10-26, 13:44   Temat: Oswietlenie wnetrza Orlando
dla sprecyzowania. Gasnie z przodu, ale dopiero po 10 minutach tak jak "wygasza sie" instalacja. Czyli działa jako wzbudzenie, ale nie ma sygnału do wylaczenia. Moze inny kabelek ma być ? hmmm
  Temat: Oswietlenie wnetrza Orlando
miazgaty

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 28798

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-10-26, 13:36   Temat: Oswietlenie wnetrza Orlando
Hej.
Walcze dzis od rana i jakos u mnie nie chce to zadzialac ... po podpieciu plus z tylu do plusa z przodu lapka po otwaciu drzwi zapala sie z przodu i z tylu, ale z tylu gasnie, a z przodu nie .... sprawdzalem 3 razy i wyglada wszystko ze jest tak jak trzeba, a jakosc cos nie tegez ...
  Temat: Lusterko wsteczne elektrochromatyczne w Cruze i Orlando
miazgaty

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 18703

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2013-12-05, 15:57   Temat: Lusterko wsteczne elektrochromatyczne w Cruze i Orlando
Czy próbował ktoś wymieniać - montować - lusterko wsteczne na fotochromatyczne ? Nie wiem jak jest w innych wersjach, ale w mojej jest zwykłe, a bardzo chciałbym zamontować dużo bardziej praktyczniejsze i bezpieczniejsze - fotochromatyczne.
Przerabiałem ten temat w oplu astrze, ale skończyło się szybko bo okazało się, że podobno trzeba było instalacje (parę kabelków) podciągnąć i zrezygnowałem w droższych wersjach instalacja posiadała dodatkowo czujnik chyba do zmierzchu w tym miejscu, ale na 100% nie wiem. dzieki !
  Temat: Nawiew na przedni? szyb?.
miazgaty

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 13330

PostForum: Wnętrze   Wysłany: 2013-11-18, 10:53   Temat: Nawiew na przedni? szyb?.
Ni di rydy. Tak jest zaprogramowany podobno i już...
  Temat: Nawiew na przedni? szyb?.
miazgaty

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 13330

PostForum: Wnętrze   Wysłany: 2013-11-18, 10:40   Temat: Nawiew na przedni? szyb?.
Nie uznali reklamacji. Stwierdzili, że wszystko jest ok i to jest patent chevroleta z tym załączaniem sprężarki. Sprawdzałem z serwisantami w Oplu/ Chevrolecie bo oni też się ode mnie o tym dowiedzieli i okazało się, że w cruze jest to samo. W innym już nie sprawdzałem.
  Temat: Nawiew na przedni? szyb?.
miazgaty

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 13330

PostForum: Wnętrze   Wysłany: 2013-11-18, 08:55   Temat: Nawiew na przedni? szyb?.
ja uważam, że duży dlatego reklamowałem tę funkcję. Zaskoczeniem w ogóle było dla mnie, że sprężarka załącza się po wciśnięciu przycisku nawiewu na przednią szybę :-?
Po za tym zwróciłem uwagę na niebezpieczną stronę działania w ten sposób czyli właśnie np. podczas nagłej potrzeby przyspieszenia na zimnym silniku kiedy może dojść w trakcie załączenia sprężarki do "zadławienia" i chwilowego spadku mocy.
A tak przy okazji stycznik klapy bagażnika również był wymieniany w drugim roku użytkowania (zamarzł w zimę).
  Temat: Nawiew na przedni? szyb?.
miazgaty

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 13330

PostForum: Wnętrze   Wysłany: 2013-11-17, 16:49   Temat: Nawiew na przedni? szyb?.
po załączeniu funkcji "ogrzewanie przedniej szyby" załącza się sprężarka klimatyzacji. To dlatego szybko znika para z szyb i przyspiesza wentylator.
Przerabiałem tę kwestie z Czhevroletem Polska. Sprężarka chodzi w trybie cyklicznym tzn. np. 10 sek pracuje, 10 sek nie itd. To samo dotyczy włączenia klimatyzacji. Sprężarka nie pracuje cały czas tylko co jakiś czas załącza się i wyłącza. Jest to upierdliwe działanie bo pomimo 140 KM mozna się zdziwić przyspieszając np. pod górkę kiedy nagle załącza się sprężarka...
 
Skocz do: