Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 4
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zakup Lacetti z LPG lub Benzyniak do za?o?enia LPG
piechu

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8968

PostForum: Lacetti   Wysłany: 2015-04-06, 23:30   Temat: Zakup Lacetti z LPG lub Benzyniak do za?o?enia LPG
raflooldz napisał/a:
Czy może ktoś się odnieść do opinii na forum samochodowym, że wnętrze jest bardzo kiepskiej jakości wręcz 'tandetne' oraz że bardzo denerwująca jest głośna praca nawiewów jak i plastiki skrzypią, trzeszczą i w ogóle fotele też są kiepskiej jakości? Ja trochę z przymrużeniem oka traktuję opinie 'zalatuje koreańską tandetą', mnie osobiście produkt koreański kojarzy się dobrze

Chętnie odniosę się do tego.
Wnętrze wykonane jest na wysokim poziomie. Plastiki nie skrzypią pod warunkiem ,że ktoś je przedtem nie demontował łamiąc przy tym oryginalne zaczepy i nieumiejętnie z powrotem montował. Fabrycznie wszystko jest wykonane perfekcyjnie ,przewody są tłumione gąbką ,fabrycznie doskonale zabezpieczone są otwory montażowe. Całość wykonana jest z wielką starannością. Każde inne nowe auto wykonane na poziomie Chevroleta Lacetti jest o około 15 tys zł. droższe !! !
A jeśli ktoś wypisuje takie bzdety jak powyżej przytoczyłeś to nigdy ten ktoś nie siedział w Chevrolecie ,ponadto nie ma pojęcia o produktach koreańskich. Zapewne myli z północnymi.
Dodam tylko krótko ,że "GM" wchodząc w kooperacje z "Daewoo" i wprowadzając swoją markę "Chevrolet" na produkowane samochody celowo oparł się na ich produktach, ponieważ marka "Daewoo" należy do jednych z czołowych producentów ciężkiego sprzętu inżynieryjnego i jest wysoko ceniona na rynku amerykańskim !! ! O czym niestety większość Polaków nie ma zielonego pojęcia.
Natomiast odnosząc się do linków aut,które podałeś to np: http://otomoto.forumsamoc...-C36543136.html
- z tego auta zrezygnuj od razu bez zastanowienia. Ten niebieski też jest niepewny. Ze zdjęć dobrym autem może być ten czarny co "dominigeS" pokazał.
W każdym bądź razie dokładnie oglądaj auto od środka ,na końcu z zewnątrz. Przede wszystkim spójrz na silnik. Czy spod pokrywy zaworów nie ma śladów wycieku oleju,ciemnego kurzu po oleju ,podobnie z dołu, spójrz na miskę olejową. Jak jest brudna i mokra od oleju to daj sobie spokój z tym autem. Później będziesz miał problem podczas jazdy tym autem. Cały silnik musi być suchy,tak jak go fabryka zrobiła . Innego auta nie kupuj i nie daj się nabrać na żadne opowiadane bajki.
Jak podniesiesz klapę silnika to na podbitce klapy na środku jest mały kwadratowy otwór. Tam powinna być naklejona papierowa tabelka . Jak jej nie widać to znaczy ,że klapa była malowana. A jak była malowana to musiała być robiona blacharka. I nigdy nie spiesz się z kupnem auta. Emocje zostaw w domu i spokojnie oglądaj auto dokładnie. Każdy podejrzany ślad; -inna śruba(nowa) ,nakrętka nie ta albo wszystkie mocno skorodowane (możliwy topielec),nowe opaski na przewodach(?) itd. Przypatrz się zderzakom,czy lakier nie różni się odcieniem od innych elementów karoserii. Jeśli różni się to były malowane i nie słuchaj bajek o plastikach. To wszystko świadczy o poważnych naprawach . A jakich to nie wiesz. Różnie może być skoro właściciel np: trzeci!!! sprzedaje auta za małe pieniądze . Być może w krótkim czasie okaże się ,że Ty będziesz czwartym właścicielem co chce szybko to auto sprzedać. Tak,że dobrze pooglądaj i popytaj się wszystkich zanim dzisiaj auto kupisz.
  Temat: Felgi na lato
piechu

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5962

PostForum: Koła i Felgi   Wysłany: 2009-09-22, 12:33   Temat: Felgi na lato
andmacand napisał/a:
Pisząc nakrętki chodziło ci chyba o śruby...

Nakrętki i oczywiście kryte.
Na Allegro tego mnóstwo , do wyboru, do koloru.
http://moto.allegro.pl/it...uv_m12x1_5.html
  Temat: Wymiana chipów - ???
piechu

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2839

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2009-09-10, 20:21   Temat: Wymiana chipów - ???
Arix napisał/a:
NA internecie słyszałem ze od 18 do 30 % można uzyskać więcej mocy,


"Na internecie" różne udoskonalenia wypisują, tylko w praktyce jest inaczej.
W serwisie na pewno odradzą Tobie jakąkolwiek ingerencję w układ sterowania zasilaniem . Zwłaszcza w okresie gwarancyjnym.
  Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
piechu

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 26353

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2009-03-14, 22:48   Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
Dzięki za wyjaśnienie usterki kryjącej się pod symbole 'P 300' .
Reasumując - nieszczelne zawory spowodowały zakłócenia w poprawnej pracy silnika co sygnalizuje nam kotrolka . Owa kontrolka jest informacją ogólną dotyczącą niesprawności, co najmniej jednego z wielu elementów mających wpływ na poprawną pracę silnika.
Może to być niesprawny np: czujnik temperatury powietrza sasysanego do kolektora ,jak i temperatury cieczy chłodzącej (odrębna kontrolka ) , która rownież podaje informacje do wspólnego układu elektronicznego , czujnik ciśnienia 'MAP' stosowany zamiast przepływomierza, czujnik prędkości obrotowej silnika, także niesprawna sonda 'Lambda" uruchomi tę kontrolkę.
W dzisiejszych silnikach sterowanie nim , zawdzięczamy głównie procesorowi w rozbudowanym systemie elektronicznym do którego wpływają informację właśnie z tych czujników , które z kolei kontrolują prawidłowość pracy poszczególnych elementów silnika .
A gdy coś zawodzi , zapala nam się owa nieszczęsna jedyna kontrolka .
Dowiedzieliśmy się również , nie wnikając w szczegóły , że poczyniono wszelkie poprawki dotyczące wymiany zaworów i prowadnic.
- Pojawia się zatem pytanie , co ma zrobić właściciel samochodu , u którego występują podobne , niepokojące objawy ?
Jak sie okazuje , wizyta kolegi "Simon" w warsztacie zaowocowała jedynie usunięciem informacji o usterce . Problem pozostał. - Jaki konkretnie ? Tego ,na dobrą sprawę jeszcze nie wiemy .
To , że coś złego dzieje się w jego samochodzie , to już wiemy . Możemy tylko się domyślać, co może być tego powodem.

Natomiast chcielibyśmy dowiedzieć się , idąc tym tokiem , jakie czynności powinien podjąć kierowca , u którego w samochodzie stwierdzono usterkę o symbolu 'P 300' ?
 
Skocz do: