Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 10
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Warszawa - gdzie naprawiacie swoje Captivy?
tomes

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2503

PostForum: Captiva   Wysłany: 2016-06-17, 12:16   Temat: Warszawa - gdzie naprawiacie swoje Captivy?
To ja ponownie z pytaniem o warsztat w Warszawie - tym razem chodzi o sprawdzenie (ew. regenerację wtryskiwaczy) 2.0 vcdi z 2010 roku. O ile same punkty regenerujące wtryskiwacze znalazłem - jest ich sporo, to dobrego warsztatu, który umiejętnie to wyjmie i sprawdzi już nie mogę znaleźć. Wiem, koledzy polecają Heroldów 5, ale widzę, że warsztat ma zdecydowanie negatywne komentarze. Ja też nie mam najlepszych wspomnień...

Tomek
  Temat: "Szarpanie" podczas jazdy
tomes

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9337

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2015-06-18, 13:30   Temat: "Szarpanie" podczas jazdy
Tak, czytałem to już wcześniej. Zacząłem naprawianie od wymiany EGR na nowy. Nic to nie zmieniło...
  Temat: "Szarpanie" podczas jazdy
tomes

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9337

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2015-06-17, 19:53   Temat: "Szarpanie" podczas jazdy
Macher nr. 2: Faktycznie, zauważył to, co ja: delikatne szarpnięcie (spadek mocy na 0,5s) w okolicach 2100 obr./min. przy delikatnym przyspieszaniu. Wtedy też słychać dzwonienie z silnika. Według fachowca te dwa objawy mogą nie mieć nic wspólnego ze sobą. Na pierwszy ogień odłączył przepływomierz powietrza. Bez przepływomierza nie szarpie, choć dalej słychać dzwonienie (a`la zawory). Po przeczyszczeniu przepływomierza jest niby lepiej, ale czasami zdarza mu się stracić moc. Kolejnym krokiem będzie znalezienie innego, identycznego przepływomierza i sprawdzenie, czy to w nim tkwi problem, bo jazda bez przepływomierza może fałszować obserwacje, ponieważ ECU zakłada jakieś tam hipotetyczne parametry odłączonego przepływomierza i to może powodować większe spalanie, a przy okazji większą moc.
Zostaje jeszcze dzwonienie w silniku przy delikatnym przyspieszaniu (bez turbo). W ocenie eksperta może to być zarówno wtrysk, ale też np. rozrzedzony olej (przez DPF - olej zmieniałem w grudniu 2014). Muszę poobserwować poziom oleju itd...

Może to kogoś naprowadzi na podobną sytuację w historii Waszych Captiv...

Tomek
  Temat: "Szarpanie" podczas jazdy
tomes

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9337

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2015-06-11, 18:29   Temat: "Szarpanie" podczas jazdy
Wracając do tematu. Po wizycie w warsztacie No.1 mechanik nic nie słyszał, komputer nic nie widział... czyli klasyczna kapitulacja. Umawiam się do fachowca od wtrysków, może on stwierdzi coś więcej, bo niepokoi mnie ten dźwięk i te szarpanie. No tak być nie powinno i nikt mi nie wmówi, że "ten typ tak ma".
  Temat: "Szarpanie" podczas jazdy
tomes

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9337

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2015-06-02, 14:22   Temat: "Szarpanie" podczas jazdy
Czy szarpanie było u Was powiązane z "dzwonieniem" z silnika (jakby zawory)? U mnie metaliczny dźwięk pojawia się niezależnie od nagrzania, w zakresie obrotów 1800-2300. Ginie, gdy mocniej przycisnę gaz. Wtedy też pojawia się szarpanie. Gdy dodam gazu szarpanie i dzwonienie ustaje. Mam wrażenie, że objawy nasilają się. Podpowiecie coś, bo nie sztuka zmienić pół samochodu.

Tomek
  Temat: Warszawa - gdzie naprawiacie swoje Captivy?
tomes

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2503

PostForum: Captiva   Wysłany: 2015-05-20, 13:48   Temat: Warszawa - gdzie naprawiacie swoje Captivy?
Dzięki. A może ktoś podrzuci jeszcze coś z Warszawy, bo najczęściej samochód trzeba zostawić i wtedy pojawiają się kłopoty natury logistycznej...
  Temat: Warszawa - gdzie naprawiacie swoje Captivy?
tomes

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2503

PostForum: Captiva   Wysłany: 2015-05-18, 12:52   Temat: Warszawa - gdzie naprawiacie swoje Captivy?
Szukam w Warszawie warsztatu, który nie skasuje mnie tyle, co ASO i nie popsuje samochodu jak "Pan Kazik"?
Mam kilka rzeczy mechanicznych do zrobienia, a w samej Warszawie nie mam jakichś zaufanych majstrów. Będę wdzięczny za podrzucenie kilku sprawdzonych namiarów. Myślę, że przydadzą się też innym.

Pozdrawiam,
Tomek
  Temat: Klimatyzacja nie wy??cza si?...
tomes

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2239

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2015-05-15, 20:57   Temat: Klimatyzacja nie wy??cza si?...
Dzięki za informację. No to muszę się męczyć z tym udogodnieniem.
  Temat: Klimatyzacja nie wy??cza si?...
tomes

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2239

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2015-05-14, 21:33   Temat: Klimatyzacja nie wy??cza si?...
Szanowni,
Drobne sprostowanie. Dziś stojąc w korku zaobserwowałem więcej szczegółów pracy mojej klimatyzacji. Mianowicie włącza się ona automatycznie, gdy pokrętłu temperatury przestawione jest na minimum (zimne), a pokrętłu wyboru nawiewu ustawione jest na szybę przednią (odszranianie) lub na szybę przednią i nogi (pozycje 4-5). W tych dwóch trybach klima startuje niezależnie od tego, czy włączyłem ją, czy też nie. W trybach nawiewu "na twarz" z konsoli głównej lub dodatkowo na nogi (pozycje 1-3) działa jak trzeba (tzn. mogę ją włączyć lub wyłączyć).
Czy u Was też tak jest? Dla mnie to dosyć dziwne. Dodatkowo zauważyłem, kręcąc pokrętłem temperatury, gdy znajduje się na godzinie 1.00 pojawia się "klik" styków i coś się uruchamia (zmieniają się obroty). Zakładam, że to nie klimatyzacja, ale coś się dzieje.

Dodam oczywiście, że mam wersję z manualną konsolą temperatury.

Podpowiedzcie, proszę, co się dzieje? A może ten typ tak ma?

Tomek
W-wa
  Temat: Klimatyzacja nie wy??cza si?...
tomes

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2239

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2015-05-11, 21:46   Temat: Klimatyzacja nie wyłącza się...
Dzień dobry. To mój pierwszy post :)
Od kilku miesięcy mam C100 i uważnie się jej przyglądam. Większość moich wątpliwości rozwiało to forum, ale nie mogę odnaleźć odpowiedzi na pytanie: dlaczego klimatyzacja cały czas chłodzi?
Zauważyłem to, gdy przyszły cieplejsze dni. Przy ustawieniu najniższej temperatury (sterowanie ręczne - pokrętła i włącznik AC ON/OFF) odczuwałem podejrzanie dziwny chłód. Po krótkiej jeździe pod autem zrobiła się też charakterystyczna kałuża. Sprawdziłem 3 razy. Klimę włączam klawiszem, zapala się kontrolka i leci chłodne powietrze. Wyłączam klimę, gaśnie kontrolka i nadal leci chłodne powietrze. I tu jakby pośrednio znalazłem odpowiedź na pytanie dlaczego ona tyle pali. Ale zostało inne: co jest grane?
Spotkaliście się z czymś takim?

Tomek
W-wa
 
Skocz do: