Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 7
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
tymex

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 62314

PostForum: LPG   Wysłany: 2013-09-18, 22:17   Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
No tak wychodzi ze nie mam gwarancji w kraju na STAG, ale ja tez nie mam płacić w ASO za wymianę instalacji na BRC. ASO ma to zrobić w ramach gwarancji, bo taka prawda ze od poczatku powinienem miec instalacje BRC bo taka dopuszcza Chevrolet. Natomiast ASO zamontowalo mi STAG i teraz jak jest problem to nie mogą sobie z tym poradzić.
  Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
tymex

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 62314

PostForum: LPG   Wysłany: 2013-09-18, 21:54   Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
No tak, tylko że ja mam zamontowaną instalację firmy STAG i też dzwoniłem do autoryzowanego warsztatu STAG w Toruniu i też powiedzieli że mi tego nie sprawdzą na gwarancji bo instalacja montowana była w jakimś innym warsztacie, który nie ma autoryzacji STAG. Ogólnie to jest lipa na maksa :/
  Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
tymex

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 62314

PostForum: LPG   Wysłany: 2013-09-18, 21:46   Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
Byłem w autoryzowanym warsztacie BRC w Toruniu. Oczywiście za kasę mogli by to sprawdzić, ale powiedzieli że wtedy mogę stracić gwarancję w ASO. Natomiast montaż instalacji BRC u nich to 2800zl.
  Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
tymex

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 62314

PostForum: LPG   Wysłany: 2013-09-18, 21:39   Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
No u mnie to wtryskiwacze były już wymieniane, a nawet cała instalacja LPG, ale to nie pomogło...
  Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
tymex

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 62314

PostForum: LPG   Wysłany: 2013-09-18, 21:09   Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
Wracając do tematu mojego Chevroleta 1.8 umówiłem się z ASO, że przeprowadzimy ostatni test. Dziś odłączyliśmy instalację LPG i skasowaliśmy błąd z komputera. Kod błędu to P2096.

Jeśli po przejechaniu około 200km na samej benzynie nie zapali się check to wtedy mechanicy z ASO maja wymienić instalacje LPG na tą BRC.



Jeśli chodzi o "klekotanie" to u mnie taki problem nie występuje :)
  Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
tymex

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 62314

PostForum: LPG   Wysłany: 2013-09-10, 13:59   Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
Dzięki za odpowiedzi, jutro mam zamiar do nich podjechać. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
tymex

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 62314

PostForum: LPG   Wysłany: 2013-09-10, 12:14   Temat: Problemy w Cruze 1.8 z LPG
Witam wszystkich na forum.
Od jakiegoś czasu zaglądam na forum ale dopiero teraz chciałbym przedstawić mój problem z LPG i ASO z Lubicza k. Torunia.

W 2012 w sierpniu kupiłem nowego Chevroleta Cruze 1.8 przystosowanego do instalacji gazowej.
Po około 3 miesiącach jazdy na benzynie, przy przebiegu około 3000km, zamontowałem instalację gazową. Aby nie stracić gwarancji zdecydowałem się na montaż w ASO gdzie kupiłem samochód. Instalacja miała kosztować 4000zl, ostatecznie po rabacie zapłaciłem 3500zl.

Niestety praktycznie od samego początku są problemy z instalacją.

Zaczęło się od kontrolki check engine, która zapalała się po jakimś czasie jazdy na gazie. Kilka razy byłem na regulacji. Na jakiś czas to pomagało. Później, zimą w czasie jazdy na gazie samochód gasł, np. gdy dojeżdżałem do skrzyżowania. Były kolejne wizyty w ASO na regulacje. Przyszła w końcu wiosna i w sumie ten problem się skończył, ale wrócił problem z check engine i z mało płynną jazdą. Samochód podczas przyspieszania szarpał, zwłaszcza na 2 biegu.

W sumie to od paru ostatnich miesięcy kontrolka cały czas się świeci. W ASO stwierdzili że błąd wynika ze złej mieszanki gazu i prawdopodobnie jest to wina złego gazu, który tankuje. Tak czy siak mieli coś z tym zrobić. Błąd generowała sonda lambda za katalizatorem. Po kilku nieudanych próbach regulacji postanowili w czerwcu wymienić wtryskiwacze. Po wymianie, nie minęły 2 dni a check znowu się zapalił. Stwierdzili, że sonda lambda jest przepalona. Wymienili sondę. Minął tydzień i check znowu się zapalił. Wymienili drugi raz tą samą sondę. Minął kolejny tydzień i check znowu się zapalił. W końcu chłopaki z ASO stwierdzili że to wina instalacji i wymienili praktycznie całą instalację na nową, oprócz butli i jakiś przewodów. Niestety, minęły 2 dni i check znowu się zapalił. W związku z tym w ASO doszli do wniosku że katalizator jest do wymiany. Wsadzili mi nowy katalizator ale to też nic nie dało i po 2 dniach jazdy check znowu się zapalił.

Temat próbuję załatwić już od paru miesięcy. Niestety ciągle żadnych efektów.
Głównym problemem jest ten zapalony check. Sama jazda jest OK. Samochód ma teraz przejechane niecałe 13 tys.km

Najciekawsze jest to, że ASO zamontowało mi instalację firmy STAG, a z tego co wiem Chevrolet montuje BRC. Mało tego, montaż tej instalacji nie przeprowadzili gazownicy z autoryzowanego serwisu firmy STAG, który mieści się w Lubiczu przy ul Orszta 11 tylko jakiś gazownik, który robi to samo za 1/3 mniej i ma swój warsztat parę domów dalej na tej samej ulicy. W związku z tym nie mogę na gwarancji podjechać do autoryzowanego serwisu STAG tylko muszę jeździć do ASO, które nie zna się na LPG a oni z kolei do jakiegoś innego gazownika. O tym aby gdzieś w trasie na gwarancji podjechać do jakiegoś warsztatu z usterką LPG również mogę zapomnieć.
Niestety dowiedziałem się o tym wszystkich niedawno, jak zacząłem dopytywać się o szczegóły montażu i po kilku telefonach do innych gazowników.


Proszę o jakieś opinie i uwagi na ten temat. Co można z tym zrobić?
 
Skocz do: