Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 4
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Informacje drogowe z RDS - jak wy??czy??
zeneq

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1597

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2015-12-01, 15:02   Temat: Informacje drogowe z RDS - jak wy??czy??
Mam to najprostsze CD 300
  Temat: Informacje drogowe z RDS - jak wy??czy??
zeneq

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1597

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2015-11-27, 12:34   Temat: Informacje drogowe z RDS - jak wyłączyć?
Witajcie,

jak w temacie - czy jest jakiś sposób aby wyłączyć permanentnie komunikaty drogowe?

W momencie gdy słucham głośno muzyki z cd załącza mi się radio kierowców i słyszę jeden mega trzask w głośnikach. Na panelu mogę tylko nacisnąć TA, aby wyłączyć jednorazowo. A bywa, że załącza się w ciągu 20min ze 3 razy. Irytujący drobiazg, ale nie wiem jak się tego pozbyć. :sad:

Będę wdzięczny za każdą pomoc. ;-)
  Temat: Cruze 1.6 113KM a LPG?
zeneq

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 35152

PostForum: LPG   Wysłany: 2015-04-14, 22:31   Temat: Cruze 1.6 113KM a LPG?
Dzięki za odpowiedź :)

Pytanie tylko, czy każdy silnik, w którym montuje się LPG musi być "przystosowany"? Co jeśli nie jest? Widziałem, że koledzy wypowiadający się wcześniej z powodzeniem korzystają w 1.6, ale jestem laikiem, więc nie kieruję się fachową wiedzą ale logiką (może i błędną) i wg niej w innym Cruzie z 1.6 przy założeniu tej samej instalacji też powinno śmigać :) Ale to jeszcze pytanie kto to montuje, a to już inna bajka.. Oczywiście w komisach znajdę 1.8 za ~30k, ale boję się takiego kupowania. Zamawiałem 4 raporty z autotesto, dla takich aut komisowo-prywatnych i każdy albo kręcony, albo bity, więc jeśli już to wole z salonu z pełną historią serwisową i takiego właśnie dostanę, ale właśnie 1.6. Dokładnie o takim myślę: link .

Dzięki za uwagi dot. samej instalacji, pozbieram jeszcze trochę opinii w innych warsztatach i postaram się wybadać kto lepszy, zgrywając znawcę i używając fachowej terminologii może wzbudzę szacunek i potraktują mnie z należytym profesjonalizmem :D
Btw. jaki zbiornik mieści się w kole? W Hondzie miałem 30l i trochę za często witałem się z dystrybutorem :/

Co do mocy, postaram się znaleźć takiego w okolicy, to może chociaż oblookam.

Jakby ktoś był z okolic Szczecina, dysponował Cruzem 1.6 (najlepiej z LPG) i poświęciłby mi z 20-30 minut swojego czasu to odwdzięczę się trunkiem i dobrym słowem ;)
  Temat: Cruze 1.6 113KM a LPG?
zeneq

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 35152

PostForum: LPG   Wysłany: 2015-04-14, 10:05   Temat: Cruze 1.6 113KM a LPG?
Witam,

noszę się właśnie z zamiarem zakupu Cruze'a w wersji 1.6 113KM i docelowo do zagazowania.
Trochę czasu upłynęło, więc może ktoś ma jakieś nowe doświadczenia z montażem i użytkowaniem LPG w tej wersji silnika. Wiem, że polecają wszyscy 1.8 do zagazowania, ale chodzi tutaj tylko o cenę samego auta.

Niestety w Szczecinie nie ma zbyt wielu polecanych gazowników. Dzwoniłem tutaj: http://car-line-szczecin.pl/index.html i gość twierdzi, że mieli klientów z tymi autami i nie było problemów. Koszt instalacji Lovato to 3 tys. zł. Pytanie czy warto zaufać, czy lepiej pojechać gdzieś dalej i zapłacić więcej? Może ktoś miał podobny dylemat?

Mam też małe obawy dot. mocy samochodu. Wiadomo, to rzecz subiektywna i dla jednego 113KM starczy a innemu 200 będzie mało. Ja raczej ciężkiej nogi nie mam. Poprzednio jeździłem Hondą Civic '97 z 90-konnym silnikiem zagazowanym. Szału nie było, ale to chyba cała epoka wstecz więc myślę, że tu będzie trochę lepiej.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :)
 
Skocz do: