Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2015-03-12, 10:11
Orlando - LPG i skrzynia automat
Autor Wiadomość
gregoryka


Model Samochodu: Chevy Orlando LT + LPG
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 16
Skąd: Oświęcim
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
Wysłany: 2012-09-24, 20:41   Orlando - LPG i skrzynia automat

Czy może wiecie jaki jest powód tego że można w salonie zamówić orlando z fabryczną instalacją LPG ale tylko dla wersji z manualną skrzynią. Dla skrzyni automatycznej takiej opcji nie ma. Silnik chyba jest taki sam (1.8 - 141 KM), więc w czym problem ? Kwestia innego (bardziej skomplikowanego) sterowania silnikiem ?
Dla mnie taki zestaw (LPG z automatem) byłby optymalny. Już mi się nie chce wachlować biegami, dodatkowo automat ma 6-bieg przydatny na autostradzie (a z przeczytanych opinii wiem że tego brakuje w skrzyni manualnej).
Opcjonalnie pozostaje więc zakup auta z automatem (być może używki z rynku zachodniego) i przeróbka na LPG. Tylko czy to będzie poprawnie funkcjonować ?
Wszystkie moje kolejne auta przerabiałem na gaz i nie było problemów, z tym że zawsze były to manuale.
 
     
opoka 

Model Samochodu: Aveo+LPG,Orlando-LTZ+LPG
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 63
Skąd: bydgoszcz
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 12/14
 85%
Wysłany: 2012-09-24, 20:56   

Szkoda ze w salonie nie udzielono informacji dlaczego nie.A odpowiedz jest prosta.Auta z automatyczną skrzynią biegów sprawiają wiele kłopotóww czasie eksploatacji z instalacją LPG.Problem nie dotyczy tylko orlando.Generalnie jesli ktoś zamontował gaz w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów ma problem ,a jesli uważa ze nie ma kłopotów to znaczy ze kłamie.
 
     
jacek76 

Model Samochodu: Lacetti kombi
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2012-09-25, 19:34   

opoka napisał/a:
Szkoda ze w salonie nie udzielono informacji dlaczego nie.A odpowiedz jest prosta.Auta z automatyczną skrzynią biegów sprawiają wiele kłopotóww czasie eksploatacji z instalacją LPG.Problem nie dotyczy tylko orlando.Generalnie jesli ktoś zamontował gaz w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów ma problem ,a jesli uważa ze nie ma kłopotów to znaczy ze kłamie.

Gazujemy całkiem sporo aut z automatem, wczoraj nawet sobie takim miałem okazję dłużej pojeździć po mieście (A6 / 2,8 z tiptronikiem ) i nie zauważyłem niczego nienormalnego. Możesz więc powiedzieć o jakie problemy chodzi?
 
     
Will 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1,8 LS+ Premium
Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
Wysłany: 2012-09-26, 20:39   

Problem tkwi w zużyciu paliwa i emisji CO2:
Dane dla Cruze 1,8 l MT - manualna i AT - automatyczna skrzynia biegów.
Klasa emisji Euro5 Norma: 2007/715/EC
Emisja CO2 MT -155 g/km AT - 174 g/km
Zużycie paliwa cykl miejski na 100 km MT - 8.9 l AT - 10.5 l
Zużycie paliwa cykl pozamiejski na 100 km MT - 5.2 l AT - 5.6 l
Zużycie paliwa cykl mieszany na 100 km MT - 6.6 l AT - 7.4 l
W opinii sprzedawcy w DIXI-CAR S.A. w Radomiu samochody z LPG (palą więcej) nie uzyskałyby homologacji wg Euro5. Pytanie jak się ma emisja i zużycie paliwa AT i MT z LPG . Podejrzewam, że nikt nie próbował takich badań robić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: