Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: nieaktualne
2013-02-14, 17:05
[Epica] awaria elektroniki
Autor Wiadomość
tomassek

Model Samochodu: Epica 2.0D
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 2
Skąd: 3Miasto
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2012-11-25, 23:04   [Epica] awaria elektroniki

Witam,
Chciałbym zapytać o jedną rzecz - może jest tu jakiś znawca elektronik mający grubsze pojęcie o sterowniku świteł (LCM) i jego wyprowadzeniach albo miejscach gdzie znajdują się kostki i przyłącza kabelków?

Mam Epice 2007 LT Diesel i problem w postaci braku wewnętrznego oświetlenia. Nie świecą się wskaźniki na pulpicie (mówię o guzikach klimy, radia itp - kontrolki błędów i mechanizmą na tablicy prędkościomierza działają poprawnie), nie świecą lampki w suficie. Nie składają mi się lusterka, kontrolka otwarcia drzwi świeci na 50%, kontrolka otwarcia bagażnika nie świeci wcale i tylne przeciw mgielne również nie świecą.

Wszystko zaczeło się po jakimś dużym deszczu - lampki początkowo mrugały lub świeciły na 25-50%, zdażało się po następnym deszczu że nagle zaczęło wszystko świecić prawidłowo - aż do momentu włączenia przeciwmgielnych - wtedy gasło juz wszystko i zapalić się nie chciało.

No i tak jeżdżę po ciemku obiecując sobie, że coś z tym zrobię. Sprawdziłem bezpieczniki miernikiem - wszystkie są OK.
Podejżewam, że jest brak plusa lub masy lub jakieś zwarcie na kabelkach od wilgoci - nie orientujecie się czy gdzieś są jakieś kostki połączeniowe, które mogły zamoknąć i mogę to sprawdzić ?
Chyba, że jakiś inny pomysł... LCM zlokalizowałem pod kierownicą przy kolanach kierowcy, ale nie rozbierałem tego jeszcze, bo zastanawiam się czy to ma sens.
Pozdrówka dla wszystkich
 
     
Davids

Model Samochodu: Chevrolet Epica LT 2.0 D
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 7
Skąd: Kraków
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2013-03-10, 10:46   

Witam,
ja miałem u siebie taki problem, że nie podawało mi napięcia na pompę paliwa... Po wizycie u elektryka okazało się że były pozaginane styki w skrzynce bezpieczników oraz to co u Ciebie może też być zgniłe kable w jakiejś skrzynce pod autem której ktoś nie uszczelnił jak w niej grzebał. Nie wiem gdzie dokładnie ta skrzynka ale może tam poszukasz przyczyny ?!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: