Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Kable zap?onowe
Autor Wiadomość
orzech 

Model Samochodu: Lacetti 1.6 2006
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 16/27
 59%
Wysłany: 2013-11-20, 20:16   Kable zapłonowe

Robiąc wczoraj uszczelkę pod pokrywą zaworów zobaczyłem, że kable przy cewkach są zielonkawe i zaśniedziałe. Nie zdziwiło by mnie to jakoś bardzo gdyby nie fakt, że w lipcu je wymieniałem i zrobiłem na nich może z 8 tys km :shock: Dodatkowo na pierwszej świecy również styk z kablem był zaśniedziały a furaczowi wypada zapłon (wniosek gazownika przy ostatnim przeglądzie gwarancyjnym) na gazie i na wolnych jest jakby co jakiś czas taki przedmuch z wydechu i delikatne spadną obroty ale nie widać tego na obrotomierzu. Podczas jazy, przyspieszania, hamowania ito żadnych objawów. Doszedłem do wniosku, że trzeba zacząć od wymiany kabli, bo wciskały się na takich osłonkach w cewce, które się posypały i teraz kable leżą na cewce a nie są wciśnięte. Do tego guma która osłania te czopki jest za luźna w stosunku do cewki :?: :!: i do środka dostaje się wilgoć co mogło być powodem zaśniedziałych "wtyczek" kabli. Zamówiłem dziś kable z NGK (poprzednie to BOSCH) ale one również mają za luźną tą gumę osłaniającą na cewce. Zgłupiałem, bo mierzyłem też od lanosa ale te też nie pasują. Wie ktoś jakie ma u siebie świece i czy też tak luźno przylegają?

piciks 

Model Samochodu: LANO(s)cetti 1.4
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 1/14
 7%
Wysłany: 2013-11-21, 00:07   

powinny wchodzić "średnio ciasno" u mnie świece ngk V-line + kable sentech gas (moje ulubione od 120 tys km...) przylegają.

konradoo 

Model Samochodu: Nubira Kombi 1.8 i 1.6
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 2/13
 15%
Wysłany: 2013-11-21, 21:08   

Obojętne czy to bosch czy ngk. Powinno pasować bez problemów i zbędnych luzów. Kable to bodajże 0811 Ngk i te pasują git na v-linach i na bosch irid. Jednak zacząłbym od tego czy oleju tam nie ma od nieszczelnej pokrywy. To co opisałeś na to wskazuje. Oczyść dokładnie i obserwuj. Podaj mi indeks tych przewodów zobaczy się co dopasowali;)

orzech 

Model Samochodu: Lacetti 1.6 2006
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 16/27
 59%
Wysłany: 2013-11-23, 14:27   

Nie powiem Ci jakie kable mi pokazywali, bo ich nie kupiłem. Kolega znalazł mi kable, które nareszcie pasują. Są to dokładnie te: http://www.janmor.pl/catalog/16187/proline/AM46
Te NGK to chyba te http://sklep.intercars.co...notitle=1&wsk=O
Widać nawet, że długość nie ta.
Luzy i niedopasowanie miały od strony cewki. Na świecach pasowały i przed wymianą uszczelki oczywiście był tam olej. Zobaczymy czy po jej wymianie i uszczelnieniu będzie spokój.

Odpowiedz do tematu