Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: C77
2013-12-26, 23:41
Nie ?wieci kontrolka ci?nieniu oleju (AWANTURA)
Autor Wiadomość
Maniek

Model Samochodu: Chevrolet Spark M300
Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: Oława
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 5/9
 55%
  Wysłany: 2013-12-13, 18:59   Nie świeci kontrolka ciśnieniu oleju (AWANTURA)

Witam, to jest mój pierwszy post na waszym forum, dla tego proszę o wyrozumiałość.
Kupiłem Sparka M300 z 2010r i mam kilka problemów, nie świeci mi kontrolka ciśnienia oleju, nie mogę nigdzie znaleźć czujnika, szukałem przy filtrze ale tam nic nie ma, jak by ktoś napisał gdzie on się znajduje.
Drugi problem to taki że nie działa klakson, przekaźnik cyka, ale nic nie trąbi, klaksonu też nie mogę nigdzie znaleźć, może ktoś by napisał gdzie on się znajduje.
Trzeci problem to taki że nie świecą halogeny, kontrolka włączonych halogenów też nie świeci więc żarówki mogę wyeliminować, ale w tym przypadku nic nie cyka, żaden przekaźnik, nawet takiego nie znalazłem w instrukcji - może wie ktoś co może być przyczyną ??
Mam jeszcze pytanie o poduszki, kontrolka przy liczniku działa prawidłowo, jak w każdym aucie czyli zapala się a po chwili gaśnie, ale na panelu na podszybiu kontrolka poduszki pasażera nie gaśnie, jak jest włączona to świeci cały czas że jest włączona, a jak jest wyłączona to świeci cały czas że jest wyłączona - czy tak ma być w tym aucie ??
Auto kupiłem wczoraj, jeszcze go nie znam, było uderzone w przód, może coś po prostu jest nie podłączone, ale nawet nie wiem gdzie szukać.
Mam 10 dni na ewentualny zwrot auta, więc chcę to sprawdzić aby jak najszybciej podjąć decyzję, dla tego proszę was o pomoc. ASO nie pomoże, koniecznie muszą zarobić, a ja też nie chce wydawać pieniędzy na auto które nie wiem czy będę używał.
Jestem elektrykiem, więc liczę że z waszą pomocą sobie poradzę.
Pozdrawiam. Maniek.
 
     
Maniek

Model Samochodu: Chevrolet Spark M300
Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: Oława
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2013-12-14, 15:41   

Sprawa kontrolki oleju się wyjaśniła, był urwany przewód od czujnika.
Dla nie wtajemniczonych - czujnik znajduje się z tyłu silnika przy alternatorze.
Ale nadal pytam o klakson - gdzie jest zamontowany fabrycznie,
o halogeny, przekaźnik jest OK, bezpiecznik jest OK, jak zrobię zworę na stykach przekaźnika to świecą, czyli od skrzynki bezpieczników do lamp jest OK. Sygnał masowy (jeśli taki powinien być) od włącznika do skrzynki bezpieczników dochodzi, czyli nie ma + na cewkę przekaźnika, i nie wiem jak go zdobyć.
No i pytanie o poduszki powietrzne - czy ta kontrolka ma działać tak ja napisałem w poprzednim poście.
 
     
esjot
[Usunięty]

Poziom: 32
HP: 55/2753
 2%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 67/111
 60%
Wysłany: 2013-12-14, 15:55   

Maniek napisał/a:
Ale nadal pytam o klakson - gdzie jest zamontowany fabrycznie,

Klakson najczęściej jest zamontowany za przednim zderzakiem

Maniek napisał/a:
Mam 10 dni na ewentualny zwrot auta, więc chcę to sprawdzić aby jak najszybciej podjąć decyzję,

Z tego co piszesz to samochód jest w trochę "dziwnym" stanie. Proponuję, żebyś udał się do jakiegoś zaprzyjaźnionego mechanika/elektryka i dobrze sprawdził samochód.
Może to być tylko totalne zaniedbanie samochodu, ale może to być co gorszego (składanie auta z dwóch, popowodziowy itp.
Za dużo drobnych problemów elektrycznych.
 
     
Maniek

Model Samochodu: Chevrolet Spark M300
Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: Oława
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2013-12-14, 16:45   

Szukałem klaksonu za przednim zderzakiem i nie znalazłem, z prawej strony jest halogen i zbiornik spryskiwaczy - raczej nie ma tam miejsca na klakson, z lewej strony jest tylko halogen i potencjalnie jest dużo miejsca na klakson, ale nie ma żadnych kabli, po między jest chłodnica i też klaksonu nie widać, stąd moje pytanie, głównie do użytkowników takiego auta czy może pracowników serwisu.
Auto było uderzone w przód, nie zbyt mocno, ale widać skutecznie.
Dogadałem się ze sprzedającym na sprawdzenie i wycenę kosztów w ASO a potem będziemy się zastanawiać co dalej, czy zwracam auto czy sprzedający pokrywa koszty naprawy - kwestia ceny.
U zwykłego elektryka byłem dziś, stąd moja głębsza wiedza o problemie, ale Pan elektryk rozłożył ręce, powiedział że jest to nowe auto na rynku, mało tego jeździ i raczej się nie psuje, i on nie ma schematów elektrycznych to tego auta a bez schematów on nie wie jak to jest sterowane jak powinno być, co gdzie jest podłączone itp, dla tego po burzliwej rozmowie ze sprzedającym padło na ASO we Wrocławiu na Karkonoskiej. W poniedziałek planuję wizytę, mam nadzieję że mają wolne terminy.
 
     
Maniek

Model Samochodu: Chevrolet Spark M300
Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: Oława
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2013-12-17, 17:11   

Witam,
i sprawa się wyjaśniła, a więc klakson w nowym chevi jest dobrze schowany pod lewą przednią lampą, u mnie nie działał bo był uszkodzony.
Halogeny mi nie świecą bo jak stwierdził elektryk w ASO mam uszkodzona skrzynkę bezpieczników w komorze silnika, a kontrolka poduszek działa prawidłowo - tak ma być.
Dziwi mnie tylko że nikt mi nie pomógł, trochę się zawiodłem waszym forum, nowych sparków jeździ dużo, więc nie wierzę aby nikt tu nie był wstanie napisać nawet o kontrolce airbag - przecież codziennie ją ogląda, a cóż, trudno, poradziłem sobie sam.
Dodam tylko że na forum Peugeota czegoś takiego nie było.
 
     
endriu333 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.8 LTZ+Premium LPG OMEGAS
Pomógł: 43 razy
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 7/78
 8%
Wysłany: 2013-12-25, 16:34   

Niezły jesteś kolego Maniek- przed chwilą się zapisałeś zaczynasz od pretensji- nie wróżę sukcesów na naszym forum bo tutaj każdy się z nim utożsamia a nie stwierdza "waszym"
 
     
Maniek

Model Samochodu: Chevrolet Spark M300
Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: Oława
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2013-12-25, 17:07   

Na sukcesy na waszym forum nie liczę, liczyłem na pomoc ale jej nie otrzymałem, otrzymałem ja w ASO i to za duże pieniądze. Jak tak wygląda wasze forum to ja dziękuję - Admin jak chce może mnie zablokować, usunąć co sobie tam wymyśli - nie zależy mi aby tu być.
Nie oczekiwałem rozwiązania wszystkich problemów, ale o kontrolce airbag którą widzi każdy podczas jazdy samochodem mógł ktoś napisać - a tu nic.
Widzę że oczekując pomocy to ja wam pomogłem opisując rozwiązania moich problemów, może te info komuś się przydadzą.
Pozdrawiam i powodzenie na tutejszym forum, obyście otrzymali pomoc o którą prosicie.
Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Niech wam się darzy.
 
     
ryjek 


Model Samochodu: Chevrolet Aveo
Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 723
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Poziom: 24
HP: 13/1353
 1%
MP: 646/646
 100%
EXP: 25/68
 36%
Wysłany: 2013-12-25, 20:05   

endriu333 napisał/a:
Niezły jesteś kolego Maniek- przed chwilą się zapisałeś zaczynasz od pretensji- nie wróżę sukcesów na naszym forum bo tutaj każdy się z nim utożsamia a nie stwierdza "waszym"


chyba forum jest po to by od razu dostać odpowiedz na dane pytanie prawda?
I nie zapisał się przed chwilą tylko 2013-12-13, 18:59 a to jest różnica
_________________
aveo sedan 1.4 SOHC
Opel tigra 1.6 16v
aveo hatchback 1.2 SOHC-ojca

 
     
endriu333 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.8 LTZ+Premium LPG OMEGAS
Pomógł: 43 razy
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 7/78
 8%
Wysłany: 2013-12-25, 21:25   

łał to może jeszcze "kolego" Maniek pobieraj opłaty za przeczytanie Twojego posta - wiesz tak swoją drogą o ile się nie mylę to nie ma w naszym gronie osób ze zdolnościami telepatycznymi, które potrafią na odległość stwierdzić przyczynę niedziałania Twoich halogenów i sygnału dźwiękowegpo - jeśli chodzi o kontrolkę airbag to wiesz - podejrzewam że czytać potrafisz więc wystarczyło otworzyć instrukcję obsługi na stronie o tym mówiącym lub po prostu wygooglać ale po co - jak można popłakać na forum i jeszcze mieć pretensje że w święta ludzie nie siedzą i nie zaspokajają OCZYWISTYCH pytań...
płaczesz że w ASO wydałeś grubą kasę ale chwila chwila podobno jesteś wielkim elektrykiem i byłeś też w niezależnym warsztacie więc sorki ale w tym momencie powinieneś pięknie klęknąć przed ASO i im za prawidłową diagnozę podziękować i uregulować należną kwotę - swoją drogą chyba nie kupiłeś rozbitka z nadzieję że to auto jest na zasadzie "lać i jeździć" w powypadkowych autach takie akcje to norma - to taka koleżeńska podpowiedź ;)
do kolegi esjot- dla mnie ktoś to dał 5 postów w tym wszystkie dotyczące jednego problemu to jest mówiąc delikatnie "nowicjusz"....
pozdrawiam i chyba mogę tak napisać - za takimi użytkownikami chyba nikt tu nie będzie płakać....wszystkiego dobrego na nowej drodze ;)
 
     
endriu333 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.8 LTZ+Premium LPG OMEGAS
Pomógł: 43 razy
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 7/78
 8%
Wysłany: 2013-12-25, 21:27   

chodziło oczywiscie o kolege "ryjka" - sorki esjot - święta :)
 
     
ryjek 


Model Samochodu: Chevrolet Aveo
Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 723
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Poziom: 24
HP: 13/1353
 1%
MP: 646/646
 100%
EXP: 25/68
 36%
Wysłany: 2013-12-25, 21:36   

jak widać endriu333 ty nawet w święta nie umiesz się zachować i mądrujesz

a od kiedy święta są od 13 grudnia ?? ? ?
_________________
aveo sedan 1.4 SOHC
Opel tigra 1.6 16v
aveo hatchback 1.2 SOHC-ojca

 
     
endriu333 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.8 LTZ+Premium LPG OMEGAS
Pomógł: 43 razy
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 7/78
 8%
Wysłany: 2013-12-25, 21:41   

jak brak argumentów to tylko atak zostaje kolego ryjek? rozumiem , że czujesz się urażono bo to Twój kolega?
 
     
ryjek 


Model Samochodu: Chevrolet Aveo
Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 723
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Poziom: 24
HP: 13/1353
 1%
MP: 646/646
 100%
EXP: 25/68
 36%
Wysłany: 2013-12-25, 21:45   

nie to nie jest mój kolega,po prostu uważam że jak ktoś dodał posta i nie dostał odpowiedzi to ma prawo być z tego powodu niezadowolony tak?,i nie trzeba od razu krytykować że jest tutaj nowy,mało ważne ile jest, jest takim samym userem jak my wszyscy
_________________
aveo sedan 1.4 SOHC
Opel tigra 1.6 16v
aveo hatchback 1.2 SOHC-ojca

 
     
Maniek

Model Samochodu: Chevrolet Spark M300
Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: Oława
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2013-12-26, 10:20   

Kolego endriu333, gdzie byłeś jak zadałem pytanie, jakoś nie napisałeś nic aby dać odpowiedź, ja jestem nowicjuszem, a Ty masz ponad 300 postów - bez wartościowych postów, jak dla mnie jesteś zwykłym forumowym nabijaczem postów, zero konkretów tylko bzdury i ataki aby napić posta.
W którym miejscu napisałem że jestem wielkim elektrykiem?? napisałem : Jestem elektrykiem, więc liczę że z waszą pomocą sobie poradzę. - a to jest wielka różnica, musisz nauczyć się uważniej czytać.
Nie znam marki, modelu i auta - dla tego poprosiłem o pomoc, a tu zamiast pomocy tylko ataki.
Idź kolego endriu333 dalej nabijaj posty, bo 300 to za mało, jak będziesz miał 1500 to będziesz mógł napisać że jesteś starym wyjadaczem forum, ale moim kosztem już postów nie nabijesz.
Dziękuję kolegom którzy napisali na PW, dziękuje koledzy za linki i porady, na pewno skorzystam.
Proponuję adminom zamknąć temat - bo info o które prosiłem zdobyłem za pieniadze, a nie tu na forum. Ty raczej nic dobrego się już nie urodzi, a na pewno nie pojawi się żaden post który mógł by coś wnieść do tematu - kolegi endriu333 po prostu na to nie stać, ma za małą wiedzę.
Jeszcze raz dziękuję kolegom którzy napisali na PW, gorąco pozdrawiam.
Maniek.
 
     
endriu333 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.8 LTZ+Premium LPG OMEGAS
Pomógł: 43 razy
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Poziom: 26
HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 7/78
 8%
Wysłany: 2013-12-26, 21:00   

Wylewaj swoją żółć skoro to Ci pomaga :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: