Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Zdradliwy system bezkluczykowy.
Autor Wiadomość
lamer 

Model Samochodu: CAPTIVA 2013LTZ, 2.2D, automat
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 112
Skąd: Zachód
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 12/20
 60%
Wysłany: 2013-12-31, 17:44   Zdradliwy system bezkluczykowy.

Dzisiaj miałem ciekawą przygodę. W nocy było poniżej zera więc rano samochód cały oszroniony. Wyszedłem więc przed dom, odpaliłem samochód i wróciłem do środka dopić kawę. Po paru minutach wyszedłem i pojechałem do sklepu po pieczywo. Kiedy gasiłem silnik mignęło mi "nie wykryto elektronicznego klucza". Po chwili samochód się samoczynnie zamknął. Łapię za kieszeń i już wszystko jasne... Pilot/karta leży w domu na stole :(
Dziwne, że nie działa żadne zabezpieczenie typu immobiliser. Nie ma takowego w Captivie? Chętnie doczytał bym w instrukcji samochodu ale niestety do modelu 2013 dołączają starą wersję, która nie opisuje systemu bezkluczykowego :(
Skończyło się spacerem do domu. Ale co by było, gdybym zatrzymał się np. 700km od domu (na więcej i tak zbiornik paliwa nie pozwoli)???
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2013-12-31, 18:40   Re: Zdradliwy system bezkluczykowy.

lamer napisał/a:
Dziwne, że nie działa żadne zabezpieczenie typu immobiliser. Nie ma takowego w Captivie?


Hej, immobiliser działa tutaj aktywnie przy odpalaniu samochodu, a nie po jego uruchomieniu.
Czyli jeśli silnik został "legalnie" odpalony to immobiliser sam go nie wyłączy, pomimo wykrycia braku "legalnego" kluczyka,
ale aktywuje się w pełni już po celowym wyłączeniu silnika przez kierowcę i przy braku kluczyka nie da się już go odpalić.
W tym są zawarte m.in kwestie bezpieczeństwa, bo wyobraź sobie, że odpalony legalnie przez Ciebie silnik,
nagle wyłącza się samoczynnie w czasie jazdy ulicą (z powodu braku kluczyk) i nie daje możliwości ponownego uruchomienia :-)

Co do instrukcji działania tego systemu to jest trochę na ten temat w instrukcji od Cruze MY2013,
pewnie podobnie macie w Captivach.
http://www.chevrolet.pl/p..._MY13_pl_pl.pdf
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: