Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Chevrolet wycofuje się z Europy
Autor Wiadomość
zbyg

Model Samochodu: Lacetti 1,6 SX
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 50
Skąd: okolice Łodzi
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 12/13
 92%
Wysłany: 2013-12-25, 15:03   

Podobnie było z Lanosami. Po upadku Daewoo, ceny Lanków poleciły na łeb na szyje, napędzane strachem o serwis i części. Wygrali którzy nie bali się i kupili. A że samochody dobre, bezawaryjne, trwałe, dostępność części wręcz modelowa, dwa-trzy lata później rynek sie odbił, ceny samochodów poszły do góry.
Dla mnie podobnie będzie z Chewi. Za jakiś czas sam bez strachu wymienię Lacka na Cruza lub Orlando.
_________________
Lanos 1,6 402 kkm LPG na urlopie
Lacetti SX 1,6 88kkm LPG
 
     
aeternus

Model Samochodu: Volvo V50
Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: LDZ
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2013-12-30, 01:44   

Nie znam samochodów Chevroleta (nikt ze znajomych nie jeździ tą marką) ale od ponad miesiąca szukam samochodu i zainteresowałem się cruze, biorąc też pod uwagę orlando. Po tym jak zrobiło się głośno o wycofaniu go z Europy, dokładniej przejrzałem cenniki i wygląda że to są samochody w których dostaje się to za co się płaci, bez bzdur typu "prestiż" i "klasa" (dla mnie budowanie prestiżu posiadanym samochodem to jak kreowanie urody kobiety ciuchami, efekt niby jest ale wszyscy wiedzą że nie o to chodzi). Podejście podobne ma Dacia, tylko że w Dacii najmocniejszy silnik ma 90 koni a w Cruze można mieć diesla 163KM, podobnie rzecz ma się z wyposażeniem. W Święta podjechałem do dealera żeby zobaczyć Cruze z bliska (tj. zza kierownicy) i... no oczywiście nie zakochałem się, ale mogę powiedzieć że przekonało mnie :-)

Niestety dealer powiedział że nieoficjalną informację mają taką że muszą cały stock puścić do czerwca 2014 - także oficjalne komunikaty o końcu 2015 prawdopodobnie są naciągnięte, wygląda na to że wszystkie koszty wycofania marki chcą ponieść jak najwcześniej.

Nie wiem oczywiście na ile mówił prawdę, ale wydaje się to sensowne z punktu widzenia koncernu. Jak to będzie wpływać na ceny - ciężko powiedzieć. Na logikę powinny bardzo spadać, ale co się będzie działo to raczej wróżenie z fusów, wszystko zależy od tego ile tych aut jest w salonach.

Ja mimo wszystko spróbuję zaczekać i popatrzeć na ceny, jeśli stargowałbym tego diesla 2.0 do 55 tysięcy to chyba bym zaryzykował. Potrzebuję kombi i przynajmniej 130 koni - 70% moich przebiegów jest po autostradach. Patrząc na alternatywy to... astra za połowę więcej, i30 za 30% więcej. Za jakieś inne pomysły będę wdzięczny.

Tak swoją drogą - czy znajdę gdzieś informacje na ile części do chevy pokrywają się z innymi autami GM? Widziałem w postach wyżej że podwozie Cruze to praktycznie astra, ale z opisów w innych serwisach wynika że jest trochę różnic, ktoś pokusi się o podsumowanie? Dopiero przed chwilą się rejestrowałem i nie znam jeszcze całego forum, jeśli w jakimś wątku/dziale to znajdę to proszę o link. Z góry dzięki.
 
     
jesse 
jesse

Model Samochodu: Chevrolet Orlando
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 73
Skąd: Poznań/Koziegłowy
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 8/16
 50%
Wysłany: 2013-12-30, 07:59   

czy ceny używek aż tak bardzo polecą?? nie jestem pewny. Saab został zamknięty a auta wcale nie potaniały jakoś specjalnie, części są nadal, a Chevy nie umiera tylko ewentualnie zniknie z Europy. Co nie zmienia mojej opinii że GM to są cienkie bolki jeżeli chodzi marketing i finanse.
_________________
Chevrolet Orlando 2.0 VCDI Automat 2013r.
 
 
     
Krzysiek_81 


Model Samochodu: Orlando 1.8 LT+ LPG
Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 436
Skąd: Legionowo
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 19/49
 38%
Wysłany: 2013-12-30, 10:03   

aeternus, na stronie Chevroleta widziałem, że na Orlando dają na dzień dobry 10 tysięcy upustu, jeszcze niedawno było to chyba 3-5 tysięcy. Duża część mechaniki, elektroniki to Astra/Insignia, poza tym, skoro deklarują dostępność części i niezmienione usługi gwarancyjne to raczej nie ma czym się przejmować, a tak jak powiedziałeś oferta jest taka, że dostaje się to za co się płaci w pozytywnym tego stwierdzenia znaczeniu, z obecnymi rabatami jeszcze lepiej (w Nexteamie widziałem Orlando MY2014, LT+ z gazem za cenę mojego LT+ bez gazu i z roku produkcji 2012, przy czym MY2014 ma lepsze wyposażenie).
_________________
Pozdrawiam, Krzysiek

 
     
esjot
[Usunięty]

Poziom: 32
HP: 55/2753
 2%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 67/111
 60%
Wysłany: 2013-12-30, 10:53   

Ja mam co prawda Lacetti, ale wiele oryginalnych części jest dostępnych poprzez prywatne firmy importujące bezpośrednio z Korei np Potak.
Więc nawet gdyby GM w europie nie oferowało żadnej części, to i tak bym się nie obawiał
 
     
Komierowski 
Chepica

Model Samochodu: Chevrolet Epica
Pomógł: 12 razy
Wiek: 81
Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 389
Skąd: Szwecja Lund
Poziom: 18
HP: 0/711
 0%
MP: 339/339
 100%
EXP: 17/45
 37%
Wysłany: 2013-12-30, 19:38   

Nie ma obawy o czesci zamienne.Producent jest zobowiazany dostarczac wszystkie czesci od daty zakonczenia produkcji przez 10lat.Cheva Europa tylko opuiszcza ten kontyunent ale produkcja bedzie sie odbywala dalej.
Takie sa wymogi od producenta.Cheva naprawde myslicie ze wytrzyma lat 15 nie sadze.Dawno beda wszystkie sprasowane.
Pzdr.Chepicka 215.
_________________
Chepica215
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2013-12-30, 23:41   

Komierowski, byłem ciekaw co na ten temat napiszesz.

Co się mówi w Szwecji na temat wyprowadzki Chevroleta z Europy?
Ktoś to w ogóle tam zarejestrował? kogoś to obchodzi?
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2013-12-31, 12:52   

aeternus napisał/a:
Ja mimo wszystko spróbuję zaczekać i popatrzeć na ceny, jeśli stargowałbym tego diesla 2.0 do 55 tysięcy to chyba bym zaryzykował. Potrzebuję kombi i przynajmniej 130 koni - 70% moich przebiegów jest po autostradach. Patrząc na alternatywy to... astra za połowę więcej, i30 za 30% więcej. Za jakieś inne pomysły będę wdzięczny.


Obecnie oprócz rabatu -10,000 musiałbyś utargować jeszcze jakieś 6 tysiaków,
bo 2.0 w kombi jest dopiero od wersji LT wzwyż
czyli licząc po dzisiejszym oficjalnym kursie:
Cruze SW 2.0 LT (MT) = 61,000
Powodzenia :-)
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
Komierowski 
Chepica

Model Samochodu: Chevrolet Epica
Pomógł: 12 razy
Wiek: 81
Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 389
Skąd: Szwecja Lund
Poziom: 18
HP: 0/711
 0%
MP: 339/339
 100%
EXP: 17/45
 37%
Wysłany: 2013-12-31, 20:46   

Prasa codzienna w rubryce motoryzacja podal te informacje w ten sposob. AD 2015
Cheva Europa sie wyprowadza z Europy do Azji.Cheva w Szwecji miala sprzedaz na poziomie paru promili w stosunku do caLEGO RYNKU MOTORYZACYJNEGO.Sprzedawano wszystkie modele najwiecej tych maluszkow.W momencie rejestracji czyli AD2012 mojej Epici stwioerdzono przy opierwszym przegladzie rejestracyjnym odrazu ze jest to pierwszy egzemplaz duzej Chevy koreanskiej na terenie poludniowej Szwecji. Pod spodem tyl zawieszenie przypomina BMWX5 a przod to opelJezdzilem spokojnie ale die nie dawalem zadnem,u Volvu i zadnemu Mesiowi i nawet popularne BMW nie mialy szanns.Powod egzempolaz VIP nie byl sprzedawany do rak prywatnych tylko do firm.Opowiadalem ze jest turbo z zmiennymi lopatkami turbiny co dawalo temu silnikowi okolo 400NM.Smiano sie na forum ale na rynku szwedzkim poskutkowalo wzroslo zainteresowanie tym samochodem.Cheva dostarczyl na rynek ludziom Cruizera .Te auta zaczely sie pojawiac jak grzyby po deszczu na drogach i teraz iich jest wszedzie pelno.Powstalo od metra stacji servisowych paru japsow i Cheva Korean razem.
Czy to mialo jakis odzew zdaje sie ze nie gdyz tutaj kazdy wie ze czesci musza byc dostarczane minimum 10lat.Cheva to nie Volvo i 15 lat nie wytrzyma.Chociaz musze przyznac ze moja juz wchodzi w siedmiolecie i kszty rdzy nigdzie nie widac,jest swietnie wykonana.Zreszta tam widac wszedzie japska technologie i glowe.Samochod jet super,jezdzilem wieloma markami i dopiero tutaj za kazdymn razem jak wsiadam i jade to mam wielka frajde. A najwieksza ze jak dodam gazu piekny gang silnika i wszyscy poza sportowymi wachaja moje spaliny.Chociaz cialem sie z porschakiem Cayenne i kurcze nie mogl zwiac siedzialem mu na kupsze.Zdziwil sie i zwolnil podejrzewajac policje.Usmialem sie serdecznie. Przyspieszenie na sekwencji daje cos kolo 7 sek do stuwy albo mniej gdzy brzuch boli i sie chce rzygac.Tak nie jezdze,wten sposob mozna zarznac silnik.Dla nie wtajemniczonyh ten model ma automat oraz sekwencje .
Tyle o reperkusji szwedzkieij.Szwecja kiedys importowala Chevy z USA i zdobyly opinie pierunskiej tandety.Koreanczycy i japsy poprawili imie Chevy.Dzisiaj naprawde jest to dobry i funkcjonalny samochod.
Pozdrawiam i Gott Nytt År czyli dobrego nowego Roku AD2014.
Chepica 215
_________________
Chepica215
 
     
Wasili 
Wasili

Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 105
Skąd: Podkarpacie
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 5/20
 25%
Wysłany: 2014-01-01, 11:50   

kupiłem aveo ,ale nie pozbywam się matiza bo czym będę jechał na zakupy i na prywatki do pracy ,auto nie do zdarcia (nic na siłę) a części za grosze.
_________________
Chevrolet Aveo hatchback 1,2 16V 84KM
 
     
mario78 
BLACK ROOF


Model Samochodu: Chevrolet Cruze 2.0VCDi 192KM&443Nm
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 1104
Skąd: Białystok
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 17/94
 18%
Wysłany: 2014-01-02, 06:57   

Komierowski napisał/a:
Przyspieszenie na sekwencji daje cos kolo 7 sek do stuwy albo mniej gdzy brzuch boli i sie chce rzygac.


Nie przesadzajmy :wink: , epica ma od 0-100km/h ~ 9-10s, żeby mieć 7s to musiałaby mieć z 230KM.
_________________

Chevrolet Cruze 2.0VCDi 192KM&443Nm
NISSAN JUKE 1.6 DIG-T 0-222km/h i szybciej nie pojedzie
 
     
janekn
[Usunięty]

Poziom: 32
HP: 55/2753
 2%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 67/111
 60%
Wysłany: 2014-01-28, 14:47   

Ja wczoraj podjechałem do klienta i jeden gość mnie zapytał jak się sprawuje Cruze, trochę pogadaliśmy i gość bardzo żałował, że już nie kupi Cruze gdy dowiedział się że Chevrolet opuszcza Europę.

Mam wrażenie, że dopiero obecny rok byłby dla Chevroleta zwiększeniem zysku w Europie. Marka się zaczęła przyjmować i zdobywać popularność.
 
     
pedro67 


Model Samochodu: cruze LT 150 CV
Pomógł: 1 raz
Wiek: 56
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 29
Skąd: Torino Italy
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 2/11
 18%
Wysłany: 2014-02-12, 08:54   

Witam wszystkich, nawet tutaj, we Włoszech, jesteśmy bardzo zaniepokojeni tą wiadomością ..
Napisałem list do gazety i GM.
W kwietniu gazeta "Quattroruote" http://www.quattroruote.it/ opublikować mój list:
[img][/img]




w języku angielskim:
Dear Readers ,
I write this open letter on behalf of the 3.400 members of the " Cruze Italia Forum " I have the honor to represent as the Administrator. I want to report a fact very serious in our opinion: Chevrolet wants to abandon the European market in 2015.
This news, in this period of crisis, merely increases the discomfort of many people, both insiders -such as dealers , affiliates and assistance- and end users, those who have trusted this historic brand and will be left without their landmark from next year.
All dealers and service centers will be lost.
The GM group , and Chevrolet is a member of it, has announced that they won’t leave us alone and Opel will give all the necessary assistance to Chevrolet drivers.
Now , as a result of this statement , I think we are all aware of how these matters are going to end up. The Opel service centers, although tasked by GM, will respond to users who rely on them for the various problems that may arise, that they are not Chevrolet, they deal with Opel cars and so on... so the Chevrolet user will be totally dependent and be forced to rely on not always highly qualified "external" hands.
"Cruze Italia Forum" users, together with users from other friend forums, both Italians and from other European countries, are not at all happy with this news. Therefore we want to convey to GM and the media our total disagreement with what is going to happen in Italy and in Europe.
Beside users, also Italian and French dealers are asking GM to change his mind .
There are thousands of Chevrolet users which are really angry, they do not know what to do, and the prices of their cars are coming down drastically as a result of GM decision, with further damage to the person who bought the car and trusted this brand.
Now, we ask the GM top management to reconsider their decision, since sales in Europe are more than flattering , not to mention the crisis our continent is facing.
Enough to say that one of the best Chevrolet cars, the Cruze, is ranked 6th of best-selling cars in the world.
In this same ranking, none of Opel cars is ranked among the first 40, but it should become our new brand in Europe, according to GM.
Therefore, confirmed by data available to all, the abandonment of Europe by Chevrolet has only a "political" reason, not a sale related one. GM basically decided for only one brand name in Europe, which is Opel , even if it stays behind Chevrolet in terms of sales.
Surely behind this decision there is the political weight of Germany who wants to lay down its own rules, as always.
All these words don’t really matter to the Chevrolet user.
The Chevrolet user totally disagree with the decision to get rid of such a brand and leave the stage to Opel .
Many photos like the one that opens this letter can be found throughout the net , all inspired by the words which are becoming the motto of all Chevrolet users in Europe:
" We will never buy an Opel , we want Chevrolet to stay in Europe with the complete Chevrolet fleet"

Przepraszam, jeśli nie byłem w stanie przetłumaczyć go na język polski ..
Ale C77 przyjaciela, można tłumaczyć to dla ciebie ;-)
 
     
Komierowski 
Chepica

Model Samochodu: Chevrolet Epica
Pomógł: 12 razy
Wiek: 81
Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 389
Skąd: Szwecja Lund
Poziom: 18
HP: 0/711
 0%
MP: 339/339
 100%
EXP: 17/45
 37%
Wysłany: 2014-02-12, 13:05   

Drodzy Czytelnicy ,
Piszę ten list otwarty w imieniu 3,400 członków " Cruze Italia Forum " Mam zaszczyt reprezentować jako Administrator . Chcę zgłosić fakt bardzo poważnego w naszej opinii : Chevrolet chce zrezygnować z rynku europejskiego europejskiego w 2015 roku .
Ta informacja , w okresie kryzysu , a jedynie zwiększa dyskomfort wielu ludzi , zarówno wewnętrznych , takich jak dealerzy , stowarzyszonych i użytkowników końcowych pomocy , i tych, którzy zaufali tej historycznej marki i nie pozostanie bez ich punkt orientacyjny od przyszłego roku .
Wszystkie serwisy i centra obsługi zostaną utracone .
Grupy GM , a Chevrolet jest członkiem niego , ogłosił , że nie zostawi nas w spokoju i Opel da wszelkiej niezbędnej pomocy do kierowców Chevroleta .
Teraz , w związku z tym stwierdzeniem , myślę, że wszyscy jesteśmy świadomi tego, jak te sprawy będą się kończyć . Centra serwisowe Opla , chociaż zadanie przez GM , będzie reagować na użytkowników , którzy korzystają z nich dla różnych problemów, które mogą pojawić się , że nie są one Chevrolet , mają do czynienia z samochodów Opla i tak dalej ... więcużytkownik Chevrolet będzie całkowicie zależne i być zmuszony polegać na nie zawsze wysoko wykwalifikowanych "zewnętrznych" ręce .
Użytkowników " Cruze Italia Forum " , wraz z użytkownikami innych forach przyjaciel, zarówno Włochów i innych państw europejskich , nie są w ogóle zadowolony z tej wiadomości . Dlatego też chcemy przekazać do GM i mediów nasza całkowita sporu z tego, co wydarzy się we Włoszech iw Europie .
Oprócz użytkowników , także dealerzy włoskie i francuskie pytają GM do zmiany zdania .
Istnieją tysiące użytkowników Chevroleta , które są naprawdę wściekły , bo nie wiedzą, co robić , i ceny swoich aut spadają drastycznie w wyniku decyzji GM , z dalszych szkód na osobie, która kupiła samochód i zaufanego tej marki .
Teraz pytamy ścisłego kierownictwa GM do ponownego rozważenia decyzji , ponieważ sprzedaż w Europie są bardziej niż pochlebne , nie wspominając kryzys nasz kontynent jest skierowany .
Dość powiedzieć, że jeden z najlepszych samochodów Chevroleta ,Cruze , jest na 6 miejscu z najlepiej sprzedających się samochodów na świecie .
W tym samym rankingu , żaden z samochodów Opla znajduje się wśród pierwszej 40 , ale powinna stać się nasza nowa marka w Europie , zgodnie z GM.
Dlatego , potwierdzają dane dostępne dla wszystkich ,porzucenie Europie Chevrolet ma tylko powód "polityczny" , a niejeden sprzedaży związane . GM w zasadzie zdecydował tylko jeden marką w Europie , który jest Opel , nawet jeśli pozostaje on w tyle Chevroleta pod względem sprzedaży .
Na pewno za tym decyzji jestwaga polityczna Niemiec , która chce ustanowić swoje własne zasady , jak zawsze .
Wszystkie te słowa nie ma znaczenia dla użytkownika Chevrolet .
Użytkownik Chevrolet całkowicie zgadzam się z decyzją do pozbycia takiej marki i opuszczają scenę do Opla .
Wiele zdjęć , takie jak ten, który otwiera ten list można znaleźć w całej sieci , wszystkie zainspirowany słowami , które stają się mottem wszystkich użytkowników Chevroleta w Europie :
Szybko i sprawnie bez wiekszej korekty aby zrozumiale.
Pzdr.Chepica 215.
_________________
Chepica215
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2014-02-12, 13:46   

Bravo Pedro! <brawo>

Nostro polacco forum supporta la vostra lettera e forum Italia,
nostri fratelli e amici italiani completamente!

Siamo circa +2700 membri!

Cytat:
Surely behind this decision there is the political weight of Germany who wants to lay down its own rules, as always.


Hai chiesto presso i tedeschi sul forum?
Hai essi intenzione di acquistare Opel? che cosa pensano/pensando?
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: