Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Brak o?wietlenia wewn?trznego
Autor Wiadomość
grobus 

Model Samochodu: Chevrolet Nubira 1.8 CDX kombi
Wiek: 40
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-08-20, 22:06   Brak oświetlenia wewnętrznego

Witam,

Mam taki problem ze swoim Chevroletem Nubirą kombi 2005 r., że nie świecą mi żadne lampki na suficie (do czytania map, środkowa, oświetlenia bagażnika).
Pierwsze podejrzenie padło na przepalony bezpiecznik, ale brzęczyk o zostawieniu kluczyka w stacyjce działa, przy otwartych drzwiach świeci kontrolka niezamkniętych drzwi, a z tego co się orientuje to jest ten sam obwód.
Sam bezpiecznik w komorze silnika dla formalności sprawdzony i mimo, że dobry to wymieniony na inny, ale bez rezultatu.
Następnym krokiem było sprawdzenie wszystkich żarówek, które też są w porządku.
Podejrzewam, że coś musi być z samą instalacją, gdyż jak włączę którąś lampkę czy do czytania map czy środkową, to zapala się kontrolka niezamkniętych drzwi czego przy sprawnym oświetleniu nie było. Po wyłączeniu oświetlenia kontrolka gaśnie.
Ktoś może spotkał się z czymś takim i podpowie gdzie szukać usterki - uszkodzony przekaźnik, jakaś kostka, sama wiązka??

Pozdrawiam.
 
     
kapczur 


Model Samochodu: Chevrolet Lacetti - diesel, 2007
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 8/16
 50%
Wysłany: 2014-08-21, 12:57   

A sprawdzałeś bezpieczniki w skrzynce bezpieczników, w środku auta?
Wszystko wskazuje, że masz przepalony bezpiecznik (u mnie nie było jeszcze chyba świateł pozycyjnych i w schowku).
Winny był właśnie bezpiecznik w skrzynce (sprawdź dobrze, bo mój na pierwszy rzut oka nie wyglądał na spalony).
Chociaż z tą lampką niezamkniętych drzwi to faktycznie dziwna sprawa...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: