Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2013-12-26, 23:47
Oswietlenie wnetrza Orlando
Autor Wiadomość
C77 
Ex-Wódz Org

Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Poziom: 51
HP: 1422/10164
 14%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
  Wysłany: 2014-09-25, 18:51   

wszim, musisz czytać bardziej uważniej Nasze Forum szukając informacji,
zmuszasz mnie do cytowania samego siebie z w/w wątku dot. Cruzaka:
Cytat:
ad. 1. Przednia pasuje w miejsce tylnej i vice versa.
Jedyna różnica to sposób mocowania ale to nie gra faktycznie żadnej większej roli.

Cytat:
Później GM wpadło na pomysł przytwierdzenia jej do dachu jeszcze na dodatkowych zatrzaskach.
Przyspawano w Cruze płytkę z dwoma otworami na zatrzaski, a hella zrobiła nowy korpus lampki tylnej posiadający z tyłu dodatkowe dwie spinki

Zostałeś zwyczajnie ogłupiony przez kogoś kto po prostu zajumał od Nas fotkę czegoś, ale nie miał pojęcia od czego <lol>
Swoją drogą widzę twe zdziwienie w momencie problemów z wyjęciem właściwej lampki :-o bo przecież ta ze zdjęcia powinna wyjść bez większych problemów :mrgreen:

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...

wszim 

Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2014-09-26, 21:59   

Rychło w czas. Uważasz, że to info jest precyzyjne i po rzuceniu okiem na te dwa zacytowane zdania średnio inteligentny orangutan jest w stanie określić punkty mocowania? Ok widocznie nie jestem tak błyskotliwy i zaliczam się do niższej kasty człekokształtnych. Jest mi wybitnie przykro, że cię do czegokolwiek zmuszam. Naprawdę nie było to moją intencją i mam nadzieję że nie poniosłeś uszczerbku na zdrowiu.

Przy okazji dla wszystkich innych poszukujących rozwiązania niniejszego problemu:

Lampka trzyma się na dwóch bocznych metalowych rozporowych zaczepach. Siedzą one bardzo mocno w blaszanym wzmocnieniu dachu. Dodatkowo w moim przypadku zaczepy były zatopione/zaklejone w lakierze. Bez precyzyjnego określenia punktów mocowania targanie na siłę mogło skończyć się uszkodzeniem.
Na foto uchwyty z metalowymi zatrzaskami które wchodzą w metalowe otwory wzmocnienia dachu. Widać powód problemów tj resztki lakieru

Nie szło wytargać palcami, ale użyłem zagiętego pręta, który przełożyłem przez otwór korpusu blisko zaczepów - jedno solidne szarpnięcie i wyrwałem chwasta 8-) Przy ponownym montażu lekko przesmarowałem te metalowe zaczepy żeby już kolejnym razem ewentualny demontaż poszedł sprawniej.

rafiww 

Model Samochodu: Orlando
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2014-10-11, 20:20   

Witam wszystkich - to mój pierwszy post na forum - od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Orlano MY2012. Oczywiście jak i Was, mnie też okropnie drażni brak oświetlenia z przodu. Udało mi się - dzięki Waszym wskazówkom - zdemontować obie lampki i przeciągnąć kabel. I niestety stanąłem, bo chyba nie do końca wszystko rozumiem.
Nie za bardzo wiem w którym miejscu mam wpiąć plusowy kabel idący z tylnej lampki do przedniej lampki. Nie zamierzam (przynajmniej na razie) dokładać trzeciej (środkowej) lampki ani modyfikować tych do czytania, tylko chcę by te do czytania włączały się wraz z tylnym światłem przy otwarciu drzwi itp. Kombinuję na wszystkie strony i nie wiem gdzie ten kabel w przedniej lampce podpiąć żeby działało. No i czy oryginalnie dochodzący plus do przedniej lampki mam wypiąć czy zostawić ?
Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

No to problem rozwiązany. Może komuś przydadzą się moje doświadczenia.
Podłączyłem jednym przewodem kable jak na zdjęciach. Może nie jest to wzór jak należy to zrobić porządnie ale u mnie wszystko działa jak należy.
Przy otwarciu drzwi zapalają się obie lampki (przód i tył) przy czym lampki do czytania włączają się także niezależnie każda osobno. Jedyny minus j jest taki ze jeżeli włączę tylną lampkę na stałe to włącza się również przód ale mi to osobiście nie przeszkadza.

Lampka przednia :

Lampka tylna :

miazgaty 
miazgaty

0%
 100%
EXP: 8/9
 88%
Wysłany: 2014-10-26, 13:36   

Hej.
Walcze dzis od rana i jakos u mnie nie chce to zadzialac ... po podpieciu plus z tylu do plusa z przodu lapka po otwaciu drzwi zapala sie z przodu i z tylu, ale z tylu gasnie, a z przodu nie .... sprawdzalem 3 razy i wyglada wszystko ze jest tak jak trzeba, a jakosc cos nie tegez ...

miazga

orlando 1.8 LS+

miazgaty 
miazgaty

0%
 100%
 88%
Wysłany: 2014-10-26, 13:44   

dla sprecyzowania. Gasnie z przodu, ale dopiero po 10 minutach tak jak "wygasza sie" instalacja. Czyli działa jako wzbudzenie, ale nie ma sygnału do wylaczenia. Moze inny kabelek ma być ? hmmm

miazga

orlando 1.8 LS+

C77 
Ex-Wódz Org

14%
 100%
 52%
Wysłany: 2014-10-26, 20:52   

miazgaty, coś namieszałeś, może podłączyłeś zasilanie dla przodu pod sygnał włączający lampkę kabiny a nie pod zasilanie?

Tu masz całą rozpiskę pinów w lampkach:
http://www.forum.chevrole...=1901&start=120

BTW. po 10 minutach również wyłączy Tobie lampki do czytania które masz fabrycznie bez żadnych modyfikacji,
a załączy już przy otwarciu auta z pilota, więc wielu zostawia włączone przednie lampki - tym bardziej jeśli zostały podmienione na ledy -
bo i tak zgasną same po jakimś czasie od zamknięcia auta.
Ja ten myk wykorzystałem właśnie do podłączenia przycisków lampki, bo raz że nie chciało mi się ciągnąć przewodu od
np. przycisku ESC/TC a dwa że zasilanie już jest przy otarciu auta z pilota a nie dopiero przy otwarciu drzwi tylko przez kierowcę.

Я на Драйве2
Ostatnio zmieniony przez C77 2014-10-26, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  

C77 
Ex-Wódz Org

14%
 100%
 52%
Wysłany: 2014-10-26, 21:03   

wszim napisał/a:
Rychło w czas. Uważasz, że to info jest precyzyjne i po rzuceniu okiem na te dwa zacytowane zdania średnio inteligentny orangutan jest w stanie określić punkty mocowania? Ok widocznie nie jestem tak błyskotliwy i zaliczam się do niższej kasty człekokształtnych. Jest mi wybitnie przykro, że cię do czegokolwiek zmuszam. Naprawdę nie było to moją intencją i mam nadzieję że nie poniosłeś uszczerbku na zdrowiu.

Nie siedzę 24h na forum :-) a w zacytowanym poście dodatkowo oprócz tychże informacji była (i jest wciąż) właściwa fotografia naszych lampek, tyle ze schowana.
Wystarczyło kliknąć "cytuj" i byś zobaczył link do właściwego foto.
Została ona ukryta specjalnie po to aby Twój kolega ukradł od Nas niewłaściwe zdjęcie, co też uczynił <lol>

Я на Драйве2

miazgaty 
miazgaty

0%
 100%
 88%
Wysłany: 2014-10-28, 06:47   

Udało mi się, ale tylko w ten sposób, że podpiąłem się tym plusem z tyłu do plusa jednej z lampek (lewej) jak podpinam tak jak było w opisie to nie działa poprawnie, a jak podpinam obydwie lampki to nie da się ich wyłączać. Po analizie schematu blaszek wydaje mi się, że podpięcie do "środkowej" której nie ma nie działa z powodu nie blokowania masy po założeniu tylko plusa, ale może się mylę. W każdym razie działa, teraz ale tylko z jedną lampką. Teraz szukam na necie jakichś żarówek LED żeby ładniej świeciło :) Dzięki za info.

miazga

orlando 1.8 LS+

wszim 

1%
 100%
 48%
Wysłany: 2014-10-28, 09:23   

Miazgaty nie wiem co ty tam namieszałeś bo nie dajesz żadnych fotek żeby to ocenić. Zrób tak jak rafiww. Nie może to inaczej działać niż u niego. Zwróć uwagę na położenie wyłączników lampek przednich i tylnej, bo może przez ich ustawienie coś inaczej sytuację interpretujesz.

miazgaty 
miazgaty

0%
 100%
 88%
Wysłany: 2014-10-30, 21:15   

Tak, sprawdzałem. Ale nie wiem czemu tak jest u mnie. Jedna rzecz, która zauważyłem to, że gniazdo dla 3 lampki (środkowej), której nie ma u mnie i tak nie jest połączone z lampkami i dlatego pewnie nie daje sygnału plus po spięciu środkowej lampki....
Nie wiem czy to kwestia wersji czy modelu, ale ja mam jako jeden z chyba kilku osób w Polsce rocznik orlando 2010. Może tu jest jakiś temat z róźnicą w instalacji. Na razie zostawiłem bo wystarcza mi tak jak jest teraz - 1 lampka się zapala. Dzieki !

miazga

orlando 1.8 LS+

wszim 

1%
 100%
 48%
Wysłany: 2014-10-30, 22:39   

Jak zrobisz fotkę żeby widać było połączenia miedziane u ciebie to jest szansa rozkminić żeby świeciły dwie. A tak to wróżenie z fusów.

Odpowiedz do tematu