Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Trzeci rz?d siedze? - dok?adka
Autor Wiadomość
lotus 

Model Samochodu: Chevrolet Captiva 2.0 VCDI LT aut 150KM 2006r
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
  Wysłany: 2015-04-06, 19:24   Trzeci rząd siedzeń - dokładka

Witam wszystkich serdecznie.


Jestem użytkownikiem Chevroleta Captiva LT z 2006 roku. Obecnie szykujemy sie do wakacyjnej wyprawy całą rodziną i padła propozycja aby przystosować auto do 7 osób. W związku z tym mam pytanie czy gra jest warta świeczki i czy ewentualnie jest szansa zalegalizowania tego. O tyle o ile widziałem że nie ma problemu z zakupem trzeciego rzędu siedzeń ale nie wiem czy da się bez problemu zakupić i zainstalować pasy do tych siedzeń oraz czy nie potrzeba jeszcze czegoś aby całość miała sens i była bezpieczna. No i jak wygląda temat wpisania w dowodzie 7 miejsc.

Czy ktoś z Was przechodził podobny problem i może coś w tym temacie doradzić.
 
 
     
miks 

Model Samochodu: Captiva 2.0 auto. i Cruz 1.6
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 65
Skąd: Katowice
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 14/14
 100%
Wysłany: 2015-04-06, 20:07   

Dać się da wszystko, tylko żeby było zgodne z prawem i zalegalizowane musi to zrobić warsztat który da zaświadczenie, jak w przypadku aut z kratką. Potem z zaświadczeniem na przegląd trzeba podjechać (180 zł o ile dobrze pamiętam) i finalnie do wydziału komunikacji aby dokonać zmian w dowodzie (ok 70 zł).
Bez tego wygląda to w sposób jak opisany tu z kratką :"Trzeba jednak pamiętać, że samodzielne zdjęcie przegrody jest nielegalne. W takiej sytuacji zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym auto ze zdemontowaną kratką, ale wciąż zarejestrowane jako ciężarowe, będzie traktowane jako pojazd niespełniający stosownych warunków technicznych. Oznacza to, że w przypadku kontroli drogowej kierowca może zostać ukarany. Kłopoty możemy mieć również w przypadku kolizji czy wypadku." a teraz za przewożenie osoby nadprogramowej tj. jak w dowodzie masz auto na 5 osób a faktycznie masz 7 miejsc i przewozisz 6 lub 7 osób tracisz prawo jazdy mimo iż masz 7 siedzeń ale w dowodzie tylko 5

Osobiście mam auto z 3 rzędem (otwarty jak dotąd raz żeby zobaczyć jak się siedzi) i jeśli chodzi o miejsce to nie ma tak źle (dzieci i osoby do 180 cm powinny wytrzymać trasę) ale problem jest jeden bagażnika nie ma wcale :/ czyli na 7 osób zabierzesz tzw. walizkę kabinową
_________________
 
     
lotus 

Model Samochodu: Chevrolet Captiva 2.0 VCDI LT aut 150KM 2006r
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2015-04-06, 20:15   

Tak jak wspomniałem.. Nie upieram się żeby to robić ale czytałem trochę w necie że czasem w niektórych samochodach jest to tylko kwestia dokupienia foteli + pasów. instalacji i ewentualnie montażu tego w jakiejś wyspecjalizowanej stacji.. Np ASO ?

Bezpieczeństwo przede wszystkim nie mam zamiaru zabierać rodziny na wakacje jeśli cała instalacja nie będzie wykonana tak jak w aucie które oryginalnie miało 7 miejsc.

Z ilości miejsca w bagażniku zdaję sobie sprawę zostaje jeszcze ewentualnie box dachowy po coś sąrelingi ale obstawiam że przy takim załadowaniu to o wyprzedzaniu mogę zapomnieć:] Obecnie to auto słabiej przyspiesza niż np mondeo mojej żony, które ma 136KM ale tak wiem, to jest SUV :P
 
 
     
miks 

Model Samochodu: Captiva 2.0 auto. i Cruz 1.6
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 65
Skąd: Katowice
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 14/14
 100%
Wysłany: 2015-04-06, 20:34   

Ja tak szczerze kupiłem z 7 miejscami bo był tańszy i lepiej wyposażony jak szukałem, a wolał bym chyba mieć te pojemniki które są w 5 osobowych,

Wiadomo bezpieczeństwo najważniejsze, musiał byś podjechać do aso i zapytać czy jest to możliwe technicznie, wydaje mi się ze bez problemu, aczkolwiek aso skasuje dużo i nie mogą montować części dostarczonych przez klienta ta więc w aso tylko przez nich zamówione.
Oni powiedzą czy się da jeśli powiedzą że tak to wtedy poszukaj kogoś kto usuwa kratki i wydaje zaświadczenia i u niego zapyta czy zamontują

A z boxem na dachu dojdzie też parę litrów więcej
_________________
 
     
Lubek 

Model Samochodu: Chevrolet Captiva LT 2.0 VCDi+ aut. 180KM
Wiek: 39
Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2015-04-15, 21:33   

Panowie mogę podpowiedzieć pewne kwestie w tym temacie ponieważ przerabiałem niedawno Captivę VANa z Danii. Zakupiłem do przeróbki kpl. środek na 7 osób, ale ku mojemu zdziwieniu wersja 5 i 7 osobowa różni się fabrycznie płytą podłogową w bagażniku! Brakuje poprzecznic do których mocuje się fotele 3-rzędu siedzeń (bagażnik rozebrałem do gołej blachy). Z zamontowaniem pasów nie ma problemu. Profile podłogi bagażnika przystosowane mam pod montaż oryginalnych pojemników na których mówiąc szczerze bardziej mi zależy, stąd zaniechałem przeróbek. Z formalną zmianą ilości miejsc siedzących nie ma najmniejszego problemu (wyciąg homologacji z ASO nie jest potrzebny ponieważ zmian homologacyjnych nie przeprowadzamy).

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to posiadam komplet do przeróbki, tj. fotele czarna skóra w idealnym stanie, pasy, dywan, poprzeczka plastykowa pod nogi. Całość sprzedam za 500zł.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: