Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2015-12-17, 18:00
Problem z hamulcami
Autor Wiadomość
bodek2373 

Model Samochodu: Cevrolet Captiva 2.0 diesel 2007 rok
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
  Wysłany: 2015-12-06, 16:22   Problem z hamulcami

W moim autku zrobił się problem z hamulcami.Otóż podczas jazdy hamulce zaciskają się samoistnie .Pedał hamulca staje się bardzo twardy ,po przejechaniu kilkuset metrów wszystkie tarcze są gorące oraz zapalają się dwie kontrolki ESC ( z przekreśleniem i bez). Po przerwie ochłodzeniu tarcz auto normalnie jedzie kontrolki zgasną i pedał hamulca jest ok ( jest większy skok i jest miękki). Jestem po przeglądzie wszystkich zacisków kół - układ jest szczelny oraz wymieniłem płyn Dot 4 odpowietrzyłem wszystko.Mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek i czy może mieć to związek z kunami które podrapały mi wytłumienie maski i zostawiły w komorze silnika pół bułki ?

lamer 

Model Samochodu: CAPTIVA 2013LTZ, 2.2D, automat
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 12/20
 60%
Wysłany: 2015-12-06, 17:33   

Skoro mechanicznie układ hamulcowy jest sprawny to winna jest elektronika. Nie czujesz czasem, że samochód samoczynnie przyhamowuje podczas jazdy przy skręconych kołach? Może to być awaria czujnika ABS lub czujnika kąta skrętu. Ewentualnie nadgryzione przowody :(
Zacznij od odczytania błędów z kompa. Może na coś naprowadzą.

bodek2373 

0%
 100%
 33%
Wysłany: 2015-12-06, 18:10   

Od tego zacznę ,muszę trochę pojeździć żeby zapaliły się te kontrolki i wtedy szybko na odczyt. Jak odczytam to dam znać ,myślę żeby jeszcze pojechać do znajomego na kanał obejrzeć wizualnie spód auta.

bodek2373 

0%
 100%
 33%
  Wysłany: 2015-12-14, 15:45   Naprawione

Stało się.Zaprzyjaźniony mechanik naprawił moją Captivkę a problem i usunięcie go było dziełem przypadku otóż po jeździe próbnej mechanika zostawił auto przed garażem ,potem chciał wjechać na kanał i nie mógł przełączyć dźwigni zmiany biegów w pozycję drive(automat) .Okazało się że czujnik pod pedałem hamulca został zablokowany -popryskał wd 40 -odlokował go i problem z zaciskającymi się hamulcami podczas jazdy zniknął. Oczywiście jeszcze musiałem połączyć przewody od czujnika temperatury spalin ( ten z krótszym kablem) gdyż koleżanka kuna wyładowała chyba swoją złość na nim przegryzająć na dwie części. Czujnik został zamówiony w serwisie -koszt 83 zł i czeka mnie jeszcze komputer żeby skasować błędy .
Taki mały element a potrafi unieruchomić autko skutecznie.
Aha i jeszcze dowiedziałem się w serwisie że w moim autku zgodnie z akcją serwisową mają mi wymienić płyn chłodniczy z płukanie układu włącznie.

Odpowiedz do tematu