Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Zbiornik LPG
Autor Wiadomość
drooid 

Model Samochodu: brak
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 16
Skąd: Łódź
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
Wysłany: 2016-01-14, 17:35   Zbiornik LPG

Jakiś rok temu założyłem instalację. Ponoć w dobrej firmie z tradycjami i fachowcami. Po roku okazało się, że samochód nie przejdzie przeglądu bo... osłona termiczna zbiornika nie zapewnia widoczności cech znamionowych zbiornika. Diagnosta nie jest od odkręcania osłony a numery zbiornika mają być widoczne i już.
Zastanawiam się czy też tak macie? Czy Wasze osłony mają jakieś okienko rewizyjne? Czy brak takiego okienka mógłby być ewentulanym przedmiotem reklamacji u gazownika? W końcu - jeśli diagnosta ma rację - instalacja jako całość powinna spełniać wymagania, w tym dotyczące przeglądów...
 
     
koszalin11 

Model Samochodu: Captiva 2.4 + LPG FWD 2008
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Koszalin
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 4/14
 28%
Wysłany: 2016-01-14, 20:29   

Powiem szczerze, że robiłem parę miesięcy temu pierwszy przegląd od założenia instalacji LPG i diagnosta zażądał tylko homologacji na butlę i zapytał się dlaczego wielozawór mam z przodu zbiornika a nie z tyłu a ja mu na to, że nie podobało mi się jak był z tyłu zbiornika bo był zbyt widoczny i łatwo by było o uszkodzenia przy cofaniu. Żadnych numerów nie sprawdzał bo zobaczył, że butla jest świeżutka.
 
     
drooid 

Model Samochodu: brak
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 16
Skąd: Łódź
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
Wysłany: 2016-01-15, 17:45   

Lewus niedouczony :D Mój był douczony. Badał nawet odstęp zbiornika od wydechu (10cm). Machnął tylko ręką nie mogąc zdjąć osłony, przyjmując, że jest to osłona termiczna a pod spodem jest izolacja :D
No właśnie... co wtedy? Nie wiem, czy mam jakąś izolację między zbiornikiem a osłoną, ale gdyby była to przecież też by zakrywała cechy na zbiorniku....
W każdym razie nadal mam wątpliwości i nie wiem jak postąpić z gazownikiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: