Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana rozrz?du, regulacja luzów zaworowych
Autor Wiadomość
Przeeemek 

Model Samochodu: Chevrolet Aveo 1.2 sedan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: Polska
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 9/27
 33%
Wysłany: 2016-04-16, 19:35   

Nie wiem jak jest z tymi oznaczeniami. Ale mam 72 kucyki i wymiary powinny się zgadzać. Mam poważny problem z odkręceniem śrub od pokrywy. Mechanik próbował. Jedna śruba urwana a reszta nie do ruszenia. Będzie trzeba rozwiercać.

Ciekawostka dla ludzi, którym szarpie auto i nie mam mocy. Minął tydzień od wymiany rozrządu. Zrobiłem około 300km i auto ani razu nie szarpało i nie zapaliła się kontrolka silnika. Mechanik mówi, że rozrząd był luźny i to mogło powodować przerwy w zapłonie. Może też być, że ruszył coś przy rozkręcaniu i chwilowo jest OK.

Pasek był w bardzo dobrym stanie po 105kkm. Rolka napinacza hałasowała i ogólnie luźny był. Rozrząd pasował od kalosa, nie od aveo według katalogu. Zestaw z dużą pompą wody i małym napinaczem.
_________________
Chevrolet Aveo 2006r. sedan 1.2 8V 72KM w gazie
 
     
griba 

Model Samochodu: Nubira III 1,8 (J200) / Aveo 1,2 SOHC (T200)
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 92
Skąd: Gdynia
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 11/19
 57%
  Wysłany: 2016-04-17, 11:33   Regulacja zaworów cd.

Przeeemek napisał/a:
Nie wiem jak jest z tymi oznaczeniami. Ale mam 72 kucyki i wymiary powinny się zgadzać. Mam poważny problem z odkręceniem śrub od pokrywy. Mechanik próbował. Jedna śruba urwana a reszta nie do ruszenia. Będzie trzeba rozwiercać.

Ja też musiałem kilka śrub rozwiercić. Do jednej to nawet dospawać drugą, żeby ją wykręcić. Dodam, że przed zakupem samochód był przez poprzedniego właściciela "serwisowany" w Bydgoszczy w autoryzowanym salonie CHE (plik faktur wygląda na oryginalny, do tego kupno w tym salonie na zasadzie samochodu pozostawionego w rozliczeniu). Ani razu nie sprawdzili luzu zaworowego. Co prawda przy 90kkm wydechy były ok, ale doloty miały już 0,1.
_________________
Pozdrawiam,
Griba

Masz problem z Aveo, Lanosem, Nubirą lub Lacetti? Nie za często zaglądam na to forum, ale spróbuję pomóc, jeśli dasz mi znać na PW.
 
     
Przeeemek 

Model Samochodu: Chevrolet Aveo 1.2 sedan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: Polska
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 9/27
 33%
Wysłany: 2016-04-17, 18:50   

W Gdańsku w ASO nikt nawet nie powiedział, że trzeba sprawdzać luzy. A gaz u nich był wstawiany i serwisowany na gwarancji.
_________________
Chevrolet Aveo 2006r. sedan 1.2 8V 72KM w gazie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: