Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z drążkiem zmiany biegów - nie wraca na środek
Autor Wiadomość
ravender 

Model Samochodu: Cruze 1.8 PB95 2010
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: Zduńska Wola
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2016-07-20, 21:29   Problem z drążkiem zmiany biegów - nie wraca na środek

Było dobrze (od dwóch lat) i zaczęło się kaszanić.

Generalnie nagle podczas jazdy nie byłem w stanie przerzucić drążka w pozycję środkową neutralną. Mogłem przerzucać sobie biegi tylko z lewej strony czyli 1, R, 2 i neutral z lewej.

Oddałem do mechaniora.. mowi, ze jakas sprężyna spadła, poprawił i tyle. WYjechałem od niego a po kilkuset metrach znowu to samo.

Potem oddałem auto do innego mechanika, który też jakąś sprężynę wymienił na inną... ale widzę, że nadal nie jest ok. Mechanik mówił, że wg niech to trzeba lewarek wymienić.

Podczas zmiany biegów z np. 2 na 3 lub spowrotem, słyszę dźwięk jakby ktoś "strzelał" czy coś sprężyną. Raz znowu się zablokowało ale użyłem trochę siły i przeskoczyło na środek.

Ktoś spotkał się z takim zachowaniem lewarka? Auto z 2010 roku Sedan.
 
     
Maidenman

Model Samochodu: Cruze sedan 1.8 16V 141KM + BRC, MY2012
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 218
Skąd: Poznań
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 24/30
 80%
Wysłany: 2016-07-21, 23:34   

Ja miałem podobnie po wymianie linek. Skorodowały tak mocno, że jedna z nich prawie się nie przesuwała w swojej osłonce co doprowadziło do złamania wybieraka (na szczęście skrzynia się zablokowała na pierwszym biegu i jakoś dojechałem do serwisu przez całe miasto). Po naprawie, też drążek nie wracał na środek (u mnie akurat z 5 biegu). Auto wróciło na serwis, wyregulowali naciąg linek i problem się rozwiązał. Więc może linki wyregulować? Ślepy strzał, mechanikiem nie jestem :-/

Chociaż te dźwięki mogą sugerować coś innego.
_________________
Chevrolet Cruze 2011r. sedan 1.8 16V 141KM na LPG, MY 2012
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: