Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2013-02-16, 01:04
Czujnik deszczu w Cruze
Autor Wiadomość
gck01 

Model Samochodu: cruze 1,8 LT+
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 105
Skąd: WARSZAWA
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 5/20
 25%
Wysłany: 2014-01-17, 11:20   

nie wiem czy to jakaś awaria strony chevroleta ale jak chciałem sobie wczoraj skonfigurować cruza przy wersji LT+ to jedynie z opcji dodatkowego wyposażenia miałem dostępny szyberdach. Chyba faktycznie w Polsce sprzedaż zbliża się ku końcowi.
 
     
zdzis.michal 
Zdzis

Model Samochodu: Cruze
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 350
Skąd: Gdańsk
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 19/41
 46%
Wysłany: 2016-09-04, 09:11   

pawelwaw84 napisał/a:
czujnik deszczu przypadnie Ci do gustu


W tym przypadku mam zupełnie inne zdanie i traktuję to jako niepotrzebny, kosztowny gadżet, zwłaszcza jeśli pod wycieraczkami zgromadzi się piasek i czujnik zadziała. Trudno utrzymać mało porysowane szyby. O moich wątpliwościach pisałem. Ale każdy ma swoje zdanie i je szanuję.

pawelwaw84 napisał/a:
Czujnik zmierzchu w sumie też dobra sprawa, bo w trybie nocnym i dziennym możesz sobie ustawić inny poziom podświetlenia.

Czujnik zmierzchu może być przydatny, ale myślę, że akurat w Cruzie nic nie zmienia, ponieważ i tak można ustawić inne podświetlenie tablicy do jazdy w dzień i w nocy i tylko jedno przekręcenie gałki włącza pożądaną opcję. Z ciekawostek, przy ustawieniu dziennym nie działają p-mgielne, trzeba przestawić na nocne.
 
     
pawelwaw84 
motorniczy


Model Samochodu: Cruze HTB 1,4T RS MY13 + Lacetti HTB 1,4 MY10
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 246
Skąd: Warszawa
Poziom: 14
HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 22/33
 66%
Wysłany: 2016-09-07, 13:50   

flyfix napisał/a:
Faktycznie sprubuje sprzedac stare opony, chocby 50zl za sztuke - ja myslalem ze takie opony 5 letnie to tyllo na smietnik. Planuje jezdzic autem ok 5 lat wiec sprzedam akurat przed kolejna wymiana. Btw rocznik 2011 ma taki plus ze altualizacja mam to 100 zl na olx chodzi. Nowsze maja karte sd ktora kosztuje ok 600zl.


Ja i blisko 10 letnie opony sprzedawałem na olx za 75zł sztukę 16tki. W Polsce każda opona się sprzeda, aby był sezon na wymianę i miała jeszcze trochę bieżnika :mrgreen:
Nowa oryginalna karta sd w ASO kosztuje 375zł też dużo, ale zawsze nie 600zł.

zdzis.michal napisał/a:
W tym przypadku mam zupełnie inne zdanie i traktuję to jako niepotrzebny, kosztowny gadżet, zwłaszcza jeśli pod wycieraczkami zgromadzi się piasek i czujnik zadziała. Trudno utrzymać mało porysowane szyby. O moich wątpliwościach pisałem. Ale każdy ma swoje zdanie i je szanuję.


Coś mi się wydaje, że nigdy nie miałeś do czynienia z tą funkcją, a tylko teoretyzujesz. Czemu czujnik miałby zadziałać na sucho? Przecież czujnik deszczu nie jest aktywny póki nie włączysz wycieraczek jak w każdym samochodzie... To jest nic innego jak funkcja przerywanej pracy wycieraczek z tą różnicą, że czujnik automatycznie dostosowuje tempo do intensywności opadów. Jak Ci auto zaleje szybę z kałuży to natychmiast wycieraczki przyspieszają, wjeżdżasz do tunelu to się wyłączają, zaczyna mocniej padać, przyspieszają, przestaje padać wyłączam jak w każdym innym samochodzie. Żeby nie wiem jak szukać nie widzę minusów tego rozwiązania...
_________________
Chevrolet Cruze WTCC 1,4T HTB 160KM & 265Nm
 
     
zdzis.michal 
Zdzis

Model Samochodu: Cruze
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 350
Skąd: Gdańsk
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 19/41
 46%
Wysłany: 2016-09-07, 14:39   

pawelwaw84 napisał/a:
Coś mi się wydaje, że nigdy nie miałeś do czynienia z tą funkcją, a tylko teoretyzujesz.


Sprawa jest prosta. Nie lubię być we wszystkim wyręczany a tylko tam, gdzie sam sobie życzę.
A dla ciekawości: co jeśli jest wilgoć na szybie a wycieraczki są oblodzone i mocno przywierają do szyby?
 
     
pawelwaw84 
motorniczy


Model Samochodu: Cruze HTB 1,4T RS MY13 + Lacetti HTB 1,4 MY10
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 246
Skąd: Warszawa
Poziom: 14
HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 22/33
 66%
Wysłany: 2016-09-07, 17:10   

zdzis.michal napisał/a:
pawelwaw84 napisał/a:
Coś mi się wydaje, że nigdy nie miałeś do czynienia z tą funkcją, a tylko teoretyzujesz.


Sprawa jest prosta. Nie lubię być we wszystkim wyręczany a tylko tam, gdzie sam sobie życzę.
A dla ciekawości: co jeśli jest wilgoć na szybie a wycieraczki są oblodzone i mocno przywierają do szyby?


Nadal nie rozumiesz jak ten czujnik dziala. Dziala dopiero wtedy kiedy prztykniesz manetka od wycieraczek tak jakbys chcial je wlaczyc czyli dokladnie tak samo jak w aucie bez czujnika.

Edit, wlasciwie to szyba i mechanizm wycieraczek sa bezpieczniejsze z czujnikiem deszczu, bo gdy niechcacy zalaczysz manetke od wycieraczek w aucie bez czujnika to wycieraczki rusza (np. na sucho albo kiedy sa przymarzniete), a gdy zrobisz to samo w aucie z czujnikiem, a nie bedzie padac to wycieraczki sie nie wlacza :)
_________________
Chevrolet Cruze WTCC 1,4T HTB 160KM & 265Nm
 
     
rafic 


Model Samochodu: Cruze 1.8 LT+ Premium [Finlandia]
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 414
Skąd: Toruń
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 42/45
 93%
Wysłany: 2016-09-08, 01:07   

zdzis.michal napisał/a:
pawelwaw84 napisał/a:
Coś mi się wydaje, że nigdy nie miałeś do czynienia z tą funkcją, a tylko teoretyzujesz.


Sprawa jest prosta. Nie lubię być we wszystkim wyręczany a tylko tam, gdzie sam sobie życzę.
A dla ciekawości: co jeśli jest wilgoć na szybie a wycieraczki są oblodzone i mocno przywierają do szyby?


Jak masz czujnik deszczu równie dobrze możesz go całkowicie dezaktywować a co najlepsze włączyć tryb manualny gdzie sam będziesz ustawiał sobie prędkość wycieraczek.
Co do oblodzenia mechanizm nie zadziała, bo elektronika wykryje za duży pobór prądu przez silnik i go odłączy. Ponowi próbę za jakiś czas więc nie ma obaw ani o mechanizm wycieraczek ani o same pióra. To nie lata 60...
I coś mi się wydaje zdzis.michal, że chyba faktycznie nie miałeś, ale jesteś strasznie sceptycznie nastawiony a ja uważam, że to świetne rozwiązanie. W trasie jak cały czas pada nie musisz myśleć o wycieraczkach. Same regulują prędkość z jaką działają a Ty skupiasz się na drodze. O to w tym chodzi. Jak nagle jakieś auto wjedzie w kałuże i zaleje Ci całą szybę to nie musisz szukać manetki od wycieraczek tylko one same zadziałają w momencie i już masz czystą szybę.
BTW C77 zaraz nas pobanuje za offtop :twisted:
 
     
zdzis.michal 
Zdzis

Model Samochodu: Cruze
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 350
Skąd: Gdańsk
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 19/41
 46%
Wysłany: 2016-09-08, 08:32   

rafic napisał/a:
I coś mi się wydaje zdzis.michal, że chyba faktycznie nie miałeś

To prawda, nie miałem i do tego się nie palę.
W ogóle uważam, że poza systemami, które są niezbędne dla podstawowego bezpieczeństwa, każdy w momencie zakupu nowego samochodu powinien mieć możliwość doboru wyposażenia wg swojego uznania i tylko za nie płacić, a nie w pakietach, które zawierają co niezbędne, ale również co producent przy okazji chce wcisnąć.
Są dziedziny sprzedaży, w których nabywca sam konfiguruje nawet dosyć kosztowny zakup. Ale do tego w branży motoryzacyjnej długo/może wcale nie dojdzie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: